Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz stanowczo: teraz potrzeba reform, nie pieniędzy

Balcerowicz stanowczo: teraz potrzeba reform, nie pieniędzy

Wyświetlaj:
szposzczegawczy / 80.55.206.* / 2012-05-28 10:10
Co to są pogłębione reformy? Pewnie ma na myśli kopanie grobów dla ofiar reform.
A tak w ogóle, to zero treści w tym jego wystąpieniu. Zrobił reformę, która polega na systematycznym wyciąganiu wypracowanej kasy z rynku, po to by bankom napędzić klientów po kredyty - ciekawa logika. Oddawać pieniądze systemowi finansowemu, po to by system finansowy mógł pożyczać te pieniądze i naliczać od nich na bieżąco odsetki, przy czym odsetki nam należne dostaniemy za lat kilkadziesiąt o ile dożyjemy, chociaż i tak już teraz wiemy, ze są one znacznie niższe, chociaż dużo dalej w przyszłości.
Uczciwiej zamiast mówiąc o reformach, lepiej by powiedział o fantastycznej dźwigni dla systemu bankowego kosztem całego społeczeństwa.
Tylko w dalszym ciągu niepokoi mnie stwierdzenie "pogłębianie". Wiadomo, że jak się za bardzo przykręci śrubę, to nawet ten "genialny" przekręt pod nazwą "reforma systemu ubezpieczeń społecznych" nie satysfakcjonującego efektu.

Czyli dalsze pogłębianie reform może np. oznaczać regularne wypuszczanie krwi obywatelom, którą będą mogli odkupić deklarując bezwarunkowe uwielbienie dla mistrza Balcerowicza?
zxc12 / 83.24.68.* / 2012-05-28 09:48
Zmniejszyć podatki zlikwidować dotacje.
W jakim celu ograbia się w formie podatków przedsiębiorczych aby za chwilę dać te zagarnięte pieniądze na wypłaty urzędasom przydzielającym te dotacje a oni przydzielą te pieniądze i cwaniakom i kolesiom?
Jakie kwalifikacje ma urzędas i realne pojęcie komu przyznać te dotacje? szkolenia itp nic nie wnoszą i uczą cwaniactwa a obławiają się firmy szkolące
Jacqb / 2012-05-28 09:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gdyby chociaz panstwo nie przeszkadzalo nie bylo takie drogie w utrzymaniu, to rozwijalibysmy sie wystarczajaco szybko.
Lysy 25 / 77.255.189.* / 2012-05-28 09:38
Polska bardzo szybko dojdzie do standartów Europy Zachodniej ale tylko dlatego, że sytuacja w większości tych państw ulegnie zrujnowaniu.
Tak więc, żeby dogonić Europę nie musimy w zasadzie nic robić bo Europa dogania nas.

A później będzie wyścig do dna w którym każdy będzie zwycięzcą.
josef zawila / 79.239.119.* / 2012-05-28 09:45
Czyste bzdury - zadne panstwo europejskie nie jest w stanie przescignac gospodarczo i finansowo Niemcy ktore maja najbogatsze firmy swiatowej rangi. te koncerny trzymaja gospodarke i prosze
sobie poczytac o takiej instytucji juz istniejacej w Warszawie - firmie z Niemiec o nazwie IHK ( Industrie Handelskamer) Polska mogla
by doscignac Niemcy moze za 20 lat gdyby Niemcy staly w mijescu...ale tak nie jest.
Pozdro-Jo.
Hilary Minc / 83.238.153.* / 2012-05-28 10:27
Panie Josefie to,że kolejne rządy Niemiec dbały o swych obywateli, to my wiemy.Tak jak i to,że po tej stronie Odry rządy zajmują się głównie dokuczaniem obywatelom i prowadzaniem ich w kółko po pustyni.Ot,choćby podejście obu rządów do Niemców i Polaków w Kazachstanie.
Lysy 25 / 77.255.189.* / 2012-05-28 10:05
Dlatego głupolu napisałem "w większości tych państw..." a nie "we wszystkich tych państwach...".

Niemcy też zresztą w końcu spadną do dna bo ruina ich partnerów handlowych zmusi je do drastycznej redukcji produkcji przemysłowej, ale zgadzam się, że to dno osiągną jako ostatni.

No ale co się odwlecze to nie uciecze.
squun / 78.133.227.* / 2012-05-28 11:25
no nie wiem, bogacenie się chińczyków czy hindusów powoduje że przestawiają się oni z miski ryżu i podkoszulek na produkty farmaceutyczne, półprzewodniki czy samoloty a w tym niemcy czy usa przodują
OB / 87.64.166.* / 2012-05-28 09:09
Z uslug w Europie moze utrzymac sie tylko Watykan.
Wszystkie inne kraje musza obok uslug rozwijac przemysl.
Uwazam, ze w pierwszej kolejnosci nalezy ograniczyc import z Chin i rozwijac przemysl w Grecji, Portugalii, Hiszpanii i we wschodniej UE. W przeciwnym razie nie zwalczymy kryzysu w Europie, a smok chinski nas polknie.
Obecnie Chiny maja wykupione obligacje w UE na sume 600 mld euro, a Unia Europejska stanowi najwiekszy rynek zbytu dla panstwa srodka.
ubkytuyb / 83.28.34.* / 2012-05-28 09:26
popiram!!!! tą wypowiedż.
zdradaelit / 77.254.250.* / 2012-05-28 10:46
OB i popieracz po Polsku piszecie a tak daleko jesteście od Polski. Widać ludzie z globalnej wioski! A ja jestem z Polskiej wsi. I mnie interesuje rozwój mojego kraju - Polski.
A ta jest rujnowana, rozsprzedawana, grabiona.
Balcerowicz który grabież i niszczenie zapoczątkował powinien dożywotnio tyrać w obozie pracy a nie udawać mądrego!
SOKRAtes1 / 78.10.122.* / 2012-05-28 23:44
Balcerowicz to jeszcze większy gównojad od Gronkiewicz Waltz i od Kwaśniewskiego .Ona staneła przed komisją sejmową w sprawie prywatyzacji PZU i przyznała się że pożyczyła Eureko pieniędzy jako prezes NBP / i nie ma nawet wyrzutów sumienia za to działanie na szkodę Polski / Zaś obaj panowie NIE STANĘLI PRZED SEJMOWĄ KOMISJĄ BO SĄ ŚWIĘTYMI KROWAMI
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy