Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz tłumaczy decyzję RPP

Balcerowicz tłumaczy decyzję RPP

skomentuj
POLAK / .* / 2005-01-28 08:21
Komentarze do wiadomości: Balcerowicz tłumaczy decyzję RPP.
Wyświetlaj:
MW / .* / 2005-01-28 11:20
Skąd się wzięła dziura budżetowa panie Balcerowicz? Czy nie pojawiła się po rządach UW i AWS? Przecież miał pan trzy lata i wykorzystał pan ten czas by wszystko spieprzyć. A teraz pali się panu pod nogami, nieprawdaż? Bo jeśli biedota nie zaciśnie kolejny raz pasa, to w końcu się posypią finanse nieprawdaż? Także inflacji nie da się już dłużej utrzymywać na takim absurdalnie niskim poziomie? Moje poglądy są może nie dla wszystkich logiczne, ale mam tą przewagę, że nie daję się indoktrynować telewizją publiczną. Wypieprzyłem to narzędzie propagandy.
POLAK / .* / 2005-01-28 08:21
Decyzję emerytów i rencistów trzeba wytłumaczyć, bo oni nie potrafią samodzielnie mówić, ani też myśleć, bo wszystkie ich wypowiedzi to wesołe (jak na zdjęciu) prezentacje Pana Balcerowicza.Cały czas - 15 lat - NBP uzdrawia finanse i widać, jakie tego wyniki. Społeczeństwo (ogół) ubogie jak nigdy, a kraj zadłużony również jak nigdy. Kiedyś to mieliśmy przynajmniej swój przemysł i banki i było na co zwalić biedę, a dzisiaj. Gdzie jest zarządca tego kraju.
Magik / .* / 2005-01-28 19:51
do POLAKA,chyba nie czytasz danych ile to normalni polacy posiadają na kontach kasy, ile mają akcji i obligacji. To tylko komuchy tworzą biede w kraju bo tylko tych najbiedniejszych mogą jeszcze okradać w imnie równości i sprawiedliwości społeczniej
polaczek / .* / 2005-01-31 08:16
5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie4-osobowa rodzina znajdująca się w takim położeniu ma na swoje miesięczne utrzymanie mniej niż 960 zł, czyli najwyżej 8 zł dziennie na osobę.Pojedyncza osoba, która żyje w skrajnym ubóstwie, to taka, której miesięczne dochody wynoszą maksymalnie 350 zł, czyli 11 zł na dzień. Prawie 7,7 mln rodaków mieszka w rodzinach, które na swoje wydatki mają mniej niż wynosi tzw. ustawowa granica ubóstwa. Została ona wyznaczona dla 4-osobowej rodziny na mniej niż 1226 zł miesięcznie, czyli co najwyżej 10 zł na członka rodziny dziennie - podaje gazeta."O kilku milionach Polaków, którzy nie mają za co przeżyć, media i politycy najczęściej milczą, zajmując się sprawami trzecio- lub czwartorzędnymi. To jest nie tylko fatalne, ale wręcz tragiczne" - mówi prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Polityki Socjalnej, znawca zagadnień dotyczących rynku pracy, zwłaszcza bezrobocia.Zwraca uwagę, że szybkie powiększanie się liczby Polaków żyjących w nędzy będzie miało ogromny wpływ na losy kraju w przyszłości.Rozmówca "Dziennika Polskiego" przypomina, że dzieci z rodzin zagrożonych biologicznie są z reguły skazane na gorszą przyszłość. Ubóstwo przyczynia się też do wzrostu przestępczości. 23 miliony obywateli naszego kraju (60 proc.) ma na przeżycie mniej, niż wynosi minimum socjalne, czyli poniżej granicy określającej sferę niedostatku i ostrzegającej przed ubóstwem.Z raportu GUS wynika też, że rozwarstwienie majątkowe w Polsce szybko pogłębia się. Bogatsi mają coraz więcej, biednych przybywa. Zdaniem prof. Mieczysława Kabaja, dalsze utrzymywanie się takiej patologicznej sytuacji musi w końcu doprowadzić do buntu społecznego - ostrzega "Dziennik Polski".
Też Polak / .* / 2005-01-28 08:55
??????????!!!!!!!!
skomentuj

Najnowsze wpisy