Forum Spółki giełdowe Bank Handlowy w Warszawie SA

Bank Handlowy planuje zwolnienia pracowników

Bank Handlowy planuje zwolnienia pracowników

Money.pl / 2012-03-19 11:28
Komentarze do wiadomości: Bank Handlowy planuje zwolnienia pracowników.
Wyświetlaj:
pracownik_citi / 213.146.41.* / 2012-03-20 21:16
powiem wam jako pracownik citi - to wszystko z odprawami to ściema - citi już od ponad roku "czyścil kadry" i zwalniał pracowników lub doprowadzal do tego, że sami się pozwalniali. Na pierwszy ogień szli ci z największym stażem a co za tym idzie z największym wynagrodzeniem. O likwidacji placówek zaczęto mówić wprost jakies pół roku temu, mowiono głośno i otwarcie aby co zaradni samo odeszli. Teraz w citi pozstała głównie miernota która nie miała sznas dostać się do konkurencji albo zupełne świeżynki które przyszły w miejsce zwalnianych/zwalniających się pracowników (w końcu ktoś jednka tych klientów musi jeszcze obsługiwać). Oszczędza się na wszystkim - od szkoleń poczowszy na papierze do xero skończywszy! Ci co zostali zarabiają grosze więc i te 6-miesięczne odprawy nie będa tak duże choc i tak po min 15-20 tys i w zwyż. Gdyby mieli wypłacac odprwy rok temu to byłoby to po 30-40tys! Placówki były zamykane od dawna (najpierw CitiFinancial, potem korporacyjne na koniec blue) powolutku, po jednej, dwie w miesiącu a to co zostało dorzyna się teraz. Przeżyłem zwolnienia 6 lat temu, przeżyje i teraz. Akurat moje stanowisko ma być "perłą w koronie" nowej strategi citi więc o stołek się nie boję! A reszta z oddziału? część już liczy ile odprawy dostanie, część ma to w du*** bo jest tak wypalona, że żyć się nie chce a część już ma etat u konkurencji a tu czeka tylko na zwolnienia grupowe i na odprawę i zaraz przeskoczy na nowy stolek! Kto umiał to sie ustawił. Kto dostanie najbardziej? oczywiście klient który aby cokolwiek zrobić będzie musiał jechać po 100km do placówki - najlepiej będzie z zamknięciem konta bo gonić 100km po to aby złozyć jeden (!) podpis to klienta szl**** trafi! I tak na koniec - to nie żadna koncentracja i optymalizacji - to Citi powolutku wycofuje sie z Polski, jeszcze nie w 2012r ale pewnie II połowa 2013r i sprzedadzą ten biznes. O tym tez sie w centrali mówi i to coraz głosniej!
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-19 12:19
A ja przetlumacze na ludzki jezyk to:
"...Dla bankowości detalicznej oznacza to utrzymanie dotychczasowej segmentacji klientów, oferty produktowej i propozycji wartości dla klienta opartej na wysokiej jakości obsługi i innowacjach oraz wielokanałowego modelu sprzedaży i obsługi klientów - napisano w raporcie.
..."
dalsze rzniecei klientow na lichwiarskie procenta oparte na robieniu ich w konia poprzez nowoczesne środki techniczne i medialne atakujace z kazdego miejsca gdzi takowe moga sie znależć - zero zasad - zysk! zysk! zysk! ...
tabularaza / 83.28.249.* / 2012-03-19 13:36
To jest tak zwany język ezopowy, którego emanacją jest talmudyczne pieprzenie w bambus. Lekarstwem na to jest solidny cios w łeb. Niektórzy piewcy nowych czasów właśnie go otrzymali i z kartonowymi pudłami wrócą do "apartamentów" i będą czekali byczka z Kruka.
synergia / 82.139.33.* / 2012-03-19 11:28
Ten bank zwalnia co kilka lat po 600 osób płaci odprawy pracownikom, czynsz za placówki które likwiduje, pierwsze 6 lat temu likwidował placówki korporacyjne i konsolidował je z oddziałami detalicznymi osiągną klapę, klienci odeszli do konkurencji pracownicy też a dyrektorzy którzy wymyślili te plany dostali sowite premie i nagrody ich słowo przewodnie to "synergia" dla mnie jednym słowem kadra zarządzająca Bankiem Handlowym to jedna wielka katastrofa.
rwe2222222222 / 81.219.175.* / 2012-03-19 14:33
jako klient jestem zadowolony
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy