Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Beatyfikacja Jana Pawła II. Będą dwa miliony ludzi

Beatyfikacja Jana Pawła II. Będą dwa miliony ludzi

Wyświetlaj:
Whatever (T) / 77.236.26.* / 2011-03-13 09:41
2 miliony kogo??? Ludzi??? Ehhem, ehhem...
SŁOWO BOŻE / 85.28.131.* / 2011-01-15 13:49
"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. " - Ewangelia Mateusza 23;9 I CAŁE MNÓSTWO BŁĘDÓW W TEJ JEDNEJ KSIĘDZE JEST OPISANYCH O KTÓRYCH TO ZAPOMNIELIŚCIE , CAŁE MNÓSTWO ŚWIĘTYCH BYŚCIE CHCIELLI MIEĆ A O TYM JEDNYM PRAWDZIWOM CO OSTRZEGAŁ BY TEGO NIE ROBIĆ TAK NAPRAWDE ZAPOMNIELIŚCIE ! OBUDŹCIE SIĘ ! : http://darkwarez.pl/forum/filmy/2798291-wyklady-z-serii-totalny-atak-amazing-discoveries-pl-dvdrip.html
teoretyk-praktyk / 2011-01-15 10:42 / portfel / Toddler giełdowy
Jest taka modlitwa objawiona św. Gertrudzie Wielkiej, której jednorazowe odmówienie (w stanie łaski uświęcającej) wybawia 1000 dusz z czyśća. Brzmi ona tak:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci najdrogocenniejszą Krew Boskiego Syna Twego Pana naszego, Jezusa Chrystusa wpołączeniu ze wszystkimi Mszami Świętymi na całym świecie dzisiaj odprawianymi, za dusze w czyśćcu cierpiące, za umierających, za grzeszników na świecie, za grzeszników w Kościele Powszechnym, za grzeszników w mojej rodzinie, a także w moim domu. Amen.
Modlitwa ma imprimatur Kościoła, więc jest skuteczna. Wystarczy odmówić ją np. 1000 razy i armia dusz jest w Niebie. To daje dużą duchową radość. A jakby np. poprosić Ojca Świętego o rozszerzenie jej skutku (ma taką władzę do miliarda dusz, w końcu zabito parę miliardów dzieci w skutek aborcji jawnych i ukrytych) to radość i ekspiacja byłaby jeszcze większa. A jak się myśli w kontekście Fatimy lub gdy hipotetyczne objawienia w Medjugorie okażą się prawdziwe, to potrzeba takiego ustanowienia lub podobnego o porównywalnej lub większej skuteczności wydaje się paląca. Kościół zyska wtedy bardzo dużo łask pozwalających Mu skuteczniej walczyć z piekłem.
teoretyk-praktyk / 2011-01-15 12:26 / portfel / Toddler giełdowy
Ponadto, skoro powołano watykańską komisję d/s Medjugorie to sprawa jest bardzo ważna dla całego Kościoła. Zresztą jest to pierwszy taki przypadek w historii Kościoła, gdy urząd Nauczycielski bada objawienia w trakcie ich trwania. Ostatecznym kryterium ich poprawności będzie zajście przepowiadanych zadrzeń, które, sądząc z opisów, będą bardzo nieprzyjemne dla ludzkości. Dlatego, gdyby ustanowić taki odpust zupełny dla całego Kościoła (np. miliard dusz z czyścia, w Końcu zasługi Chrystusa dla człowieka są nieskończone lub bilion dusz wybawionych z czyścia - optymalna liczba, jako liczba minimalna - ograniczenie od dołu Pana Boga a nie od góry - matematycy wiedzą co to znaczy) to łaska działająca w świecie i poszczególnych wiernych byłaby tak ogromna, że kary przewidziane dla ludzkości mogłyby być znacznie ograniczone (np. by nie było odpustu to by nie było giełdy, a jak będzie, to będzie i w dotaku będą kataklizmy, które spowodują gwałtowne spadki indeksów, co da bardzą dobrą okazję do kupna w długim horyzoncie inwestycyjnym - np. tak jak w Iraku lub Kambodży albo jeszcze lepsze), co też było tematem hipotetycznych Objawień - stopień kary zależy od świętości całej ludzkości. Jeśli Kościół ma być zaczynem dla całego świata to świętości nigdy dość, a znając rywalizację wiernych i wspólnot zakonnych na 1000 razów na pewno się to nie zakończy. Taki odpust byłby kluczowym elementem dla proponowanych zmian w układzie Różańca i Drogi Krzyzowej. Skuteczność wstawiennicza Dusz Czyśććowych jest ogromna i może prowadzić nawet do zmiany natury człowieka na rajską, czyli dusze w czyśćcu (w odpowiedniej liczbie) mogą wymodlić danej osobie pierwotny bezgrzeszny stan Raju a to jest kluczowe dla Kościoła.
teoretyk-praktyk / 2011-01-15 12:42 / portfel / Toddler giełdowy
Jak słusznie zauważają niektórzy, w języku finansów powiedzielibyśmy, że dobrze jest sobie wykupić opcję o wysokiej dźwigni na taki wypadek lub zawrzeć z Niebem korzystny kontrakt, z piekłem nie ma po co - tylko pogorszy się sprawę. W sumie jest jeszcze parę lat - paręnaście lat , do katastrofy więc jakby taki odpust ustanowić teraz to łaska Boża podziałałaby dosyć długo i mogłaby spowodować znaczne obniżenie kar, a długim horyzoncie nawet indeksy mogłyby podskoczyć 10000 razy i to byłaby najlepsza inwestycja dla całej ludzkości, zwłasza w kontekście możliwej do uzyskania nieśmiertalności - też opcja.
teoretyk-praktyk / 2011-01-15 14:49 / portfel / Toddler giełdowy
Dla zainteresowanych bardziej polecam wbić na Youtube hasło Miracle of the Sun Medjugorie. Sfilmowany cud. Każdy może sobie zobaczyć i wobec siebie rozstrzygnąć - prawda czy fotomontaż? Ponadto ten cudo widziało miliony ludzi, jak i inne, więc Madjugorie nie ma statusu nawiedzonej gadaniny paru krzykaczy czy chorych psychicznie osób, jakich było i jest wielu, zwłaszcza na początku stulecia, parę lat temu, kiedy czas sprzyja różnago rodzaju dziwactowom i ,,proroctwom". Stąd też powołano papieską komisję do badania tego fenomenu.
hamulec postępu / 83.27.5.* / 2011-01-15 10:23
Ja tam poczułem się jak w centrum średniowiecza. Zastanawiający jest ten pośpiech. Przypomnę że powołana przez jp2 komisja po 13 (słownie: trzynastu latach) działalności oczyściła z zarzutów ... Galileusza.
13 lat debatowali nad sprawą oczywistą dla dziecka z podstawówki.
Patrząc z innego punktu - tak właśnie robi się KASĘ. Spodziewają się 2 mln luda, bez budowy stadionów, lotnisk, autostrad. Znacznie lepszy interes niż Euro.

Najnowsze wpisy