Forum Forum dla firmKadry

Będzie więcej obowiązkowych badań pracowniczych

Będzie więcej obowiązkowych badań pracowniczych

Wyświetlaj:
aarnika / 83.25.249.* / 2010-05-06 10:59
A może by tak ministerstwo zainteresowało się ilością posiadanych instrumentów medycznych w poradniach ginekologicznych i ilością przyjmowanych pacjentek dziennie.Bo jeśli te instrumenty używane są po zwykłej sterylizacji lub odkażeniu to zarażają inne pacjentki a choroba może objawić się po różnych okresach w zależności od organizmu.
W tej chwili to w przychodniach już jest akord , bo każda pacjenta to dodatkowy i niemały pieniądz a jak nas przymuszą do badań to zachorowalność jeszcze wzrośnie z powodu w/w.Ale dla pani Kopacz to projekt ,za którym też idą pieniądze i trzeba go wdrożyć za wszelką cenę by nie stracić a stracą zdrowe pacjentki zarażone w przychodniach - stracą zdrowie , pieniądze a niejedna życie.
Podatnik R / 83.3.175.* / 2010-04-23 09:17
Wg MZ dobrze będzie jak Pracodawcy przejmą koszty wszystkich badań ,wypłat chorobowego,może kosztów operacji itd.zwiększajmy kwazi podatki. W następnym kroku MF stwierdzi że są to nieodpłatne świadczenia dla pracowników i skutki będą znane. Zgadzam się z "niesmaczonym".
helena123 / 83.23.163.* / 2010-04-23 07:34
A mi właśnie w państwowej przychodni odmówiono zrobienia cytologi, bo ktoś wymyślił program według którego u mojego ginekologa cytologię mogę mieć zrobioną raz na 3 lata. I kto tu mówi o profilaktyce!
Podobnie jest z mamografią, skierowanie jest konieczne mimo że wcześniej zalecano np wizytę za rok. Też trzeba znaleźć odpowiedniego ginekologa, który z daną poradnią mamograficzną ma umowę! To jest chore!
Baś 3 / 83.23.163.* / 2010-04-23 10:19
Masz racje ci co chcą się badać mają to kompletnie utrudnione, więc po co takie udawanie, że dba się społeczeństwo!!
mati122 / 77.255.23.* / 2010-04-22 21:22
A może ministerstwo Zdrowia zainteresuje się skąd ten wzrost zachorowań ? Może lepiej wprowadźcie przepisy regulujące zakaz dodawania trujących dodatków do żywności - jesteśmy tym co jemy - takie proste a dla niektórych tak skomplikowane. W USA w tej chwili jest ok. 3000 różnych dodatków do żywności w UE ok. 1000 ale mam nadzieję że dogonimy USA bo to co na zachodzie zawsze było lepsze. Do tego pchana przez platformę ustawa o dopuszczeniu żywności modyfikowanej na rynek polski tzw. GMO - ludzie poczytajcie, zainteresujcie się tym co rząd próbuje wprowadzić za waszymi plecami - już ze zdobyciem porządnego jedzenia które może być dla nas zdrowe jest bardzo ciężko a jak nic nie zrobimy będzie jeszcze gorzej. I nie wierzcie że pigułki Wam pomogą bo to Ci sami LUDZIE. Najpierw Nam aplikują chemię w jedzeniu a potem nas tym leczą. Ale co ja tam wiem.
Zniesmaczony / 77.253.229.* / 2010-04-22 16:44
Oczywiście państwo wie lepiej co dla ludzi dobre i narzuca swoje rozwiązania. No i pracodawca będzie odpowiedzialny za ten pomysł. A czy system kar już wymyślono ? No bo przecież trzeba kogoś karać za to, że nie wypełnia rozkazów urzędniczych i różnych innych chorych pomysłów.
sally1 / 83.238.13.* / 2010-04-22 17:34
jak ktoś chce nam, kobietom, zrobić dobrze, niech wprowadzi dla wszystkich (a nie tylko pracujących) usg piersi zamiast mammografii, bo to i bardziej dostępne, i tańsze, i nie tak inwazyjne jak mammografia! a po drugie - te badania, łącznie z cytologią, MUSI objąć równieć kobiety niepracujące zawodowo, bo tak się składa, że one też chorują...

Najnowsze wpisy