Forum Forum prawneKarne

BKK WIERZYTELNOSCI - mandat, brak biletu

BKK WIERZYTELNOSCI - mandat, brak biletu

Rufus90 / 2008-11-25 17:34
Witam.
Pare miesiecy temu jechalem bez biletu pociagiem na bardzo krotkiej trasie (miejska SKM-ka, jakies 3-4 przystanki).
Dostalem mandat na 112,52 zl. Nie podpisalem go.
Pare dni temu przyszlo do mnie cos takiego:

Przedsadowe wezwanie do zaplaty
BKK WIERZYTELNOSCI Sp. z o.o. informuje, ze na podstawie art. 509 i nastepne kodeksu cywilnego nabylismy z dniem 25-09-2008 Panstwa zadluzenie wzgledem:
,,PKP Szybka Kolej Miejska w Trojmiescie" Sp. z o.o.; [adres]
W zwiazku z powyzszym wzywamy do spelnienia swiadczenia wynikajacego z przejazdu bez waznego biletu srodkami komunikacji publicznej w Trojmiescie dnia 2008-06-14 co potwierdza protokol z kontroli o numerze a218618, w nieprzekraczalnym terminie do 28-11-2008.

Nalezna kwota wynika:
Kwota glowna (oplata dodatkowa w tym cena biletu): 112,52 zl
Koszty dodatkowe (odsetki i inne): 36,14 zl
Lacznie do zaplaty: 148,66 zl

{wazna czesc teraz}

Nieuregulowanie powyzszej kwoty w wyznaczonym terminie spowoduje przekazanie sprawy do dalszego postepowania sadowego i egzekucyjnego, ktorego koszty moga wyniesc ok. 360 zl tym samym Panstwa dlug moze wzrosnac do 508 zl
Otrzymanie sadowego nakazu zaplaty pozwoli bkk wierzytelnosci sp z oo na przekazanie sprawy do wybranej kancelarii komorniczej. Zgodnie z obowiazujacymi przepisami KOMORNIK moze zajac w postepowaniu egzekucyjnym: dom,samochod itd.
Jednoczesnie sprawe kierujemy na POLICJE w celu scigania z art. 121 Kodeksu wykroczen (co skutkowac bedzie dodatkowo kara grzywny w wysokosci do 5000 zl lub aresztem do 30 dni)

Niniejsze wezwanie spelnia kryteria ustawowe pozwalajace na wszczecie postepowania sadowego.
Wplata na [nr rachunku i takie tam]

W moim odczuciu sprawa wyglada bardzo powaznie, ale moze mi ktos pomoze. Myslalem ze jak przyjdzie do mnie jakis mandat to napisze ladne odwolanie i dadza mi spokoj. Niestety ten termin mnie troche zwalil z nog.
Mam 18 lat, chodze do liceum. Nie pracuje i nie mam kasy na placenie tego mandatu. Moi rodzice nie pracuje
Rufus90 / 2008-11-27 18:47
sprawa nieaktualna.
zaplacilem.
serdeczne dzieki za pomoc i wsparcie :)

Najnowsze wpisy