Forum Forum prawneCywilne

Błąd w akcie notarialnym na podstawie umowy kupna mieszkania

Błąd w akcie notarialnym na podstawie umowy kupna mieszkania

jasmin311 / 78.131.206.* / 2009-10-16 13:03
Mam pytanie odnośnie błędu w dokumencie jakim jest akt notarialny sporządzony na podstawie umowy kupno-sprzedaż mieszkania W akcie notarialnym pojawił się błąd odnośnie NIPU kupującego(dodam, że nie z winy kupującego;-/). Moje pytanie jest następujące: Jak należy traktować ważność( bądź nieważność) takiego aktu? W jaki sposób następuje sprostowanie pomyłki? Czy wszelkie odpłatności wynikające z poprawy tego błędu spadają na notariusza czy kupującego?Jak to wygląda w przypadku Urzędu Skarbowego oraz Banku kredytującego mieszanie?
Wyświetlaj:
emmawat / 159.205.36.* / 2020-06-29 11:25
Takie rzeczy nie zdarzają się u dobrych notariuszy. Ja korzystałam z pomocy notariusz Cejrowskiej i jestem bardzo zadowolona.
ofelapola / 89.64.40.* / 2019-07-30 13:23
Mi na szczęście żadne błędy nie groziły, bo od lat polegam na doświadczeniu notariusz Cejrowskiej i nigdy nie miałam żadnych problemów ze sporządzonymi przez nią dokumentami.
MalinaBeata / 89.64.41.* / 2019-03-14 18:18
Kurcze takie błędy są nie tylko problematyczne, ale często są też nieodwracalne, dlatego warto jest współpracować z zaufanym i doświadczonym notariuszem, a do takich niewątpliwie należy notariusz Cejrowska. Nigdy się nie zawiodłam, usługa świadczona na najwyższym poziomie.

Najnowsze wpisy