Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

BM BPH i przestępstwa Art 286 &1 k.k.

BM BPH i przestępstwa Art 286 &1 k.k.

lepar / 2009-11-27 23:04
Wszystkie opisane na www.stracilem-z-bph.pl , przypadki łamania prawa, są udokumentowane. Dziś otrzymałem kolejną opinię biegłego sądowego potwierdzającą zarzuty. Takimi największymi, jaskrawymi przejawami łamania prawa przez
BPH,było:
1) Oferowanie usługi, z której nie mógł się wywiązać, a mianowicie oferowania "Odnawialnego Kredytu Na Zakup Papierów Wartościowych". Posiadany przez BM BPH program operacyjny "Czeczotka" nie miał możliwości zabezpieczenia kredytu, które BPH zawarł w umowie punkt 5. Żadna z blokad zabezpieczających nie działała. Bank Stworzył ten produkt , aby nadążyć za konkurencją , jednak za produktem nie nadążały możliwości programu
Potwierdzone również w otrzymanej dziś opinii. Takich nieświadomych ofiar BPH może być tysiące. Każdy kto korzystał z tego KREDYTU OKNZPW mógł ponieść straty i do dziś o tym nie wie.Tu przedawnienie trwa 15 lat. www.gazetapodatnika.pl/artykuly/przedawnienie_roszczen_cywilnoprawnych-a_5324.htm
Zachodzi więc przestępstwo z Art.286&1 k.k.

Art. 286 &1 k.k.
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

2)W moim przypadku zostało udowodnione wielokrotne fałszowanie dokumentów, mojego podpisu na dokumentach, jak również wykonano wielu operacji i zleceń, których ja nie składałem, czyniąc straty. Jak również posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami przed Sądem.

3)Bezpodstawne wzbogacenie BPH, a osiąga je w następujący sposób: wszelkie wpłaty, czy to kredytu, czy wpłata na rachunek, BPH księguje z opóźnieniem, jedno a niekiedy trzydniowym, gdy jest to piątek, mimo, że przepisy stanowią jednoznacznie"data księgowania pokrywa się z datą wpłynięcia wpłaty". Na moim rachunku w ciągu 12 miesięcy zdarzyło się to dwa razy a bank zyskał w ten sposób około 50 zł. Proszę pomyśleć jakie kwoty wchodzą w grę jeśli BPH miało około 1,2 mil klientów (stanu obecnego nie znam) Ten proceder jest stosowany do dziś. Posiadam wiele pism, w których zwracam się do Zarządu BPH o wyjaśnienie, jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymałem.

Jest wiele innych nieprawidłowości w BPH , na które posiadam dokumenty, ale ja opisałem te, które są najpoważniejsze i żeby nie było zbyt dużo wiadomości naraz. Myślę , że moja sprawa nadawała i nadaje się do sprawdzenia przez KNF o czym wielokrotnie była informowana pisemnie od 1998 r. Jednak nigdy nic nie zrobiła, chociaż obowiązkiem jej jest, po powzięciu wiedzy o możliwości popełnienia przestępstwa przez bank, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa jest dziwna bo to wygląda jakby KNF kryła wszystkie przestępstwa BPH.

Paweł Bańka
Wyświetlaj:
rosinek / 83.6.211.* / 2010-02-11 11:51
Nie tylko BPH tak działa. We wpłatomacie ING Banku w trakcie wpłacania zablokowała się maszyna. Złożyłem reklamację zgodnie z wydrukim jaki otrzymałem. Następnego dnia wpłatomat był już czynny ale pieniądze na miom koncie znalazły się "JUŻ" po 10 dniach. Na moje interwencje otrzymałem odpowiedź- " i tak szybko bo informowaliśmy pana przy składaniu reklamacji, że może to potrwać do 14 dni" Moje kilka tysięcy złotych było wykożystywane przez bank przez ten czas. CZY MIAŁEM JAKIEŚ INNE WYJŚCIE NIŻ CZEKAĆ I NIC NIE MÓWIĆ BO MOGŁO OKAZAĆ SIĘ ŻE MOICH PIENIĘDZY TAM WCALE NIE BYŁO.
hs2 / 2010-02-11 10:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fajnie że posiadasz dokumenty ale czy to w ogóle wiesz o czym mówisz?
Nie traktuj mojej wypowiedzi jako ataku ale oszustwo z artykułu 286 kk o którym piszesz musi być w pełni umyślnym i to twoim zadaniem jest to udowodnić bo inaczej prokuratura umorzy sprawę.
Mówisz fałszywe dokumenty - a masz na to dowody? Sądu nie obchodzą subiektywne oceny tylko dowody.
Reasumując nic nie udowodnisz nikomu tym bardziej że banku jako instytucji nie możesz z tego paragrafu pozwać a tylko konkretne osoby przez prokuraturę.
Paweł Bańka / 81.219.208.* / 2010-02-28 12:06
Nie odbieram tego jako atak, ale mylisz się, Art. 286 kk ma zastosowanie do wszystkich także banku, i ludzi tam pracujących . To oni stworzyli mechanizm w programie, który pozwala na takie okradanie klientów.Zostało właśnie zgłoszone do Sądu w postaci wniosku. Co do dowodów, zapraszam na www,stracilem-z-bph.pl. Tam w Archiwum można zapoznać się ze wszystkimi dokumentami potwierdzającymi stawiane zarzuty.
Pozdrawiam
stawros / 89.79.211.* / 2010-02-04 01:54
W odniesieniu do pkt.3
Piszesz, że proceder jest ciągły a zdarzyło Ci się to 2 razy w ciągu 12 miesięcy? Czyli wykonałeś w tym czasie tylko 2 wpłaty? Może to były jakieś awarie i wystarczyło złożyć reklamację? Nie robię często wpłat gotówkowych ale z tych co robiłem, to nie miałem takich problemów.
kris_s / 2010-02-11 09:24 / Bywalec forum
Przelewy wykonane jednego dnia z innego konta docirają na BPH z późniejszą datą. Często mam tak z pensją. Do tego opóźnienia w realizacji zleceń stałych. A odsetki za zwłokę płacę ja.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy