BMP

kiepski / 2008-10-14 13:19
wiem ze nikt teraz nie patrzy na fundamenty.. ale to jest spółka zalezna BMPa.. przyjda takie czasy ze fundamenty beda sie liczyły


Komunikat Prasowy

Revotar AG: Pozytywne wyniki stosowania 5% maści Bimosiamose firmy Revotar w terapii łuszczycy w ramach badania klinicznego fazy I

Berlin/Hennigsdorf, 13 października 2008 r.

Firma Revotar Biopharmaceuticals AG poinformowała dzisiaj, iż naskórne stosowanie maści firmy zawierającej 5% Bimosiamose w badaniu klinicznym fazy I, obejmującym pacjentów cierpiących na przewlekło-nawracającą łuszczycę (psoriasis), okazało się bezpieczne i dobrze tolerowane.

Badanie fazy I zostało przeprowadzone jako badanie otwarte, monocentryczne na sześciu pacjentach płci męskiej w wieku powyżej 18 lat. Wszyscy cierpieli na przewlekło-nawracającą łuszczycę ze wskaźnikiem PASI (PASI = Psoriasis Area and Severity Index - Wskaźnik Nasilenia Zmian Łuszczycowych) pomiędzy 5 i 15 oraz "średnią" lub lepszą oceną PGA (PGA = Physician's Global Assessment). W celu zbadania bezpieczeństwa nowej naskórnej formulacji antagonisty pan-selektyny Bimosiamose, maścią Bimosiamose zostało opatrzonych 20% powierzchni ciała, czyli całość powierzchni dotkniętej psoriasis (co najmniej 10%) wraz z ewentualnie zdrowymi fragmentami skóry, do osiągnięcia udziału 20% powierzchni skóry. Terapia odbywała się przez pięć dni, dwa razy dziennie rano i wieczorem, a także jeden raz rano szóstego dnia trwania badania. Pomiarowi poddano funkcje życiowe, istotne pod względem bezpieczeństwa wyniki laboratoryjne (hematologia, chemia kliniczna, serologia w czasie screeningu i analiza moczu) oraz koncentracja Bimosiamose w surowicy krwi.

"W trakcie badania nie doszło do zdarzeń niepożądanych", wyjaśnia dr Wolfgang Meyer-Sabellek, Chief Medical Officer firmy Revotar, były Senior Vice President ds. Badania i Rozwoju w firmie AstraZeneca. "Żaden z uczestników badania nie wykazał klinicznie istotnych różnic wskaźników laboratoryjnych, również w badaniach fizycznych nie stwierdzono istotnych zmian. Poza tym wykazano żadne lub tylko bardzo niewielkie obciążenie systemowe, spowodowane zastosowaniem Bimosiamose, co jest wynikiem zgodnym z doświadczeniami z dotychczasowych badań przedklinicznych i klinicznych."

Bimosiamose przeszedł już pozytywnie badania fazy I i II w różnych zastosowaniach terapeutycznych (np. łuszczyca, astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc).

"Wyniki aktualnego badania fazy I udowodniły, że naskórne zastosowanie maści zawierającej 5% Bimosiamose jest bezpieczne dla pacjentów cierpiących na łuszczycę. Następnym krokiem będzie badanie fazy II dla potwierdzenia działania leku w leczeniu psoriasis", dodaje dr Martin Pöhlchen, dyrektor zarządzający Revotar.

Firma Revotar zaprezentuje się na BioPartnering Conference w Londynie w dniach 13 i 14 października.

O Revotar Biopharmaceuticals AG:
Revotar pracuje nad rozwojem innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu chorób zapalnych, takich jak: psoriasis (luszczyca), przewlekla obturacyjna choroba pluc (COPD) i ostre uszkodzenie pluc (ALI). Najbardziej zaawansowany potencjalny lek, Bimosiamose, przeszedl juz liczne badania fazy I i fazy IIa dla zastosowania w leczeniu astmy, COPD i psoriasis, prowadzone na prawie 200 wolontariuszach i pacjentach i okazal sie preparatem bezpiecznym i skutecznym. Latem 2006 roku Revotar poinformował o podpisaniu z jednym z amerykańskich przedsiębiorstw farmaceutycznych umowy o współpracy, dotyczącej prac rozwojowych nad Bimosiamose dla szerszego zakresu zastosowań. We wrześniu 2008 Spółka Revotar ogosiła zakonczenie jej pierwszej emisji Serii A na 5,3 mln EUR z dodatkowym zobowiązaniem na dalsze 3 mln EUR na pewnych warunkach które mają zostać spełnione.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy