Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Brak koszy na śmieci i nierozstrzygnięte przetargi. Rewolucja rozpoczęta

Brak koszy na śmieci i nierozstrzygnięte przetargi. Rewolucja rozpoczęta

Wyświetlaj:
moorse24 / 2014-09-23 16:57
Skoro firmy zajmujące się wywózką śmieci nie mogą zadbać o właściwe kosze, warto przynajmniej w swoim domu mieć porządne i wybrać ergonomiczne i pojemne, dostępne w https://ergopoint.pl/ a burmistrz niech się wstydzi, że nie dopilnował porządku. Może po takiej akcji będzie musiał nieco zreorganizować sposób kontrolowania firm zajmujących się wywozem odpadów.
warap12 / 83.23.75.* / 2013-10-08 20:05
Polecam wszystkim zainteresowanym jakie są już widoczne efekty tej ustawy:
http://rewolucjasmieciowa.piszecomysle.pl/
warap12 / 83.23.75.* / 2013-10-08 19:39
Ta ustawa to otwarcie rynku odpadowego wartego w Polsce 10 mld złotych firmom niemieckim hiszpańskim. Bo kiedy mieszkaniec mógł sobie wybrać firmę samodzielnie to trudno im było wejść na rynek polskich gmin. Ale kiedy gmina ogłosi przetarg i decyduje cena wystarczy zaproponować cenę dumpingową i wejść na rynek , zmieść konkurencję a po 3 latach podnieść opłaty o 200 procent. Taki mechanizm przerobili już nasi sąsiedzi Czesi następnie Włosi oraz najgorzej Albania (http://www.dw.de/albania-tonie-w-%C5%9Bmieciach/a-17012451 , która tonie w śmieciach.
Przecież ta akcja wpisuje się w program podwyższania cen, gdzie się tylko da i za co się tylko da. I to jest właściwie - dla mnie - jedyna zmiana. A śmieci w okolicznych lasach ? Dwa razy tyle co dawniej. Zazwyczaj mieszkańcy okolicznych domów wywozili do lasu tzw. zielone odpady z ogródków, duże gałęzie, uschnięte krzewy itp. Teraz doszedł gruz poremontowy, żaluzje okienne i podobne wielkogabarytowe przedmioty. Tak więc jedyna zmiana - to trzykrotnie wyższa cena. Czy podobny „efekt EURO” grozi teraz firmom odpadowym? Likwidacja wolnej konkurencji i polskich firm. Ustanowiony przez rząd monopol gmin na wywóz śmieci to wyrok śmierci dla wielu firm odpadowych. Zapewne dojdzie do degradacji komunalnych spółek odpadowych i przejęciu małych, polskich firm odpadowych przez duże zagraniczne firmy. Przed takim czarnym scenariuszem przestrzegał Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Nowe prawo śmieciowe sporo już kosztowało Platformę. A jego polityczna cena wciąż rośnie. Niewykluczone więc, że do płacenia tego politycznego rachunku szef rządu wezwie formalnego współtwórcę ustawy śmieciowej, czyli właśnie Ministra Korolca.
BMW1634 / 212.160.204.* / 2013-07-03 12:23
prywata i urzędnicy dogadają się-wyciągną z systemu maksimum pieniędzy a ludzie pomyślą,że odnieśli korzyść,bo dostaną pojemniki na śmieci."Śmierdzi" korupcją!!!
w. / 79.190.209.* / 2013-07-03 08:23
z mojego bloku od 2 dni śmieci nie są odbierane. Wczesniej były zabierane codziennie. Sukces Tuska pełny
Muflonpustynny / 91.215.33.* / 2013-07-02 12:10
A gdyby tak podatnik nie płacił podatków bo się mu nie chce co by było ? urzędnik może wszystko łamać ustawy działać według własnego planu i widzimisie bo za nic nie odpowiada. Podatnik jak pies na łańcuchu dostaje odpadki a musi upilnować całej gospodarki również tych co go katują, czy to jest demokracja, czy to jest choćby troszkę normalne ?
Ob-Server / 178.42.99.* / 2013-07-01 20:08
A gdzie ustawowy obowiązek wprowadzania opakowań zwrotnych? U Helmutów jak kupujesz napoje to płacisz kaucję za butelki i możesz sobie ją odebrać oddając je w punkcie zlokalizowanym obok sklepu. Ponadto w Austrii jak segregujesz śmieci to nie płacisz za ich wywóz gdyż posortowane odpady są takim samym towarem handlowym jak inne surowce wtórne. I znów urosną fortuny ludzi w "branży" Celem tzw. "ustawy śmieciowej" było spowodowanie, żeby wszyscy zaczęli płacić za wywóz odpadów i powstrzymanie ich wywozu na dzikie wysypiska i do lasów. Przy okazji tym co dotychczas płacili podwyższono opłaty za wywóz i tak np. w Warszawie na Ursynowie będę teraz płacił 19 złotych; około 6 złotych więcej. Już kasiora płynie na premie dla ponad 600 osobowej rady Miasta.
lukasz.duran@gmail.com / 212.106.167.* / 2013-07-01 16:57
polecam zapoznać się z poniższymi dokumentami

http://www.piir.org.pl/docs/pdf/ustawa-smieciowa-pismo-prezes-nik-29062013.pdf

http://www.piir.org.pl/docs/pdf/ustawa-smieciowa-pismo-prezes-nsa-29062013.pdf

http://www.piir.org.pl/docs/pdf/ustawa-smieciowa-pismo-prezes-uzp-jacek-sadowy-29062013.pdf

w przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adresem mail lukasz.duran@gmail.com

polecam także zapoznać się z art. 296 KK któremu podlegają Władze Gmin za wdrożenie ustawy śmieciowej.

tytuł artykułu jest dezinformujący gdyż nikt nie podpisywał jakiejkolwiek umowy na odbiór odpadów komunalnych w ramach umowy śmieciowej. deklaracja śmieciowa to nie umowa tylko kolejny podatek bez górnej granicy ceny.
ron2000 / 79.191.184.* / 2013-07-01 11:35
Firma prywatna zabierała ode mnie raz w miesiącu śmiecie za ok. 30 zł. Teraz mam płacić 40 zł, do tego myć plastik i szkło, oddzielać papiery od folii itp. Muszę mieć pod zlewem 4 różne torby, a nie mam na to miejsca. Obliczyłem, że segregacja kosztuje mnie ok. 4 godzin pracy w miesiącu, czyli ok. 50 zł. Przy cenie 40 zł daje razem 90 zł czyli 3x drożej. Nie jestem przeciwny segregacji, ale taki cenny surowiec powinni ode mnie kupować i płacić mi 20 zł/m-c plus bezpłatnie odbierać wszystkie śmiecie..
squun / 94.40.102.* / 2013-07-01 10:55
"Główny Inspektor Ochrony Środowiska przestrzega, że gminy będą karane za złe wdrażanie nowych przepisów. Zapłacą od 10 do 50 tysięcy złotych....za uchybienia samorządów nie będą karani mieszkańcy"

Cóż za troska a ciekawe skąd gminy biorą pieniądze jak nie z naszych podatków!
debos / 79.191.60.* / 2013-07-01 10:27
O godź 7 zabrali smieci i z głowy. Nie obchodzą mnie śmieci. W nosie mam jakiś problem śmieciowy. Czego to jest przejawem? Może braku obywatelskiej postawy? Może, podobnie jak większość tutaj komentujących powinienem żyć tym problemem? Jeśli on w ogóle realnie występuje?
myślcie / 83.22.106.* / 2013-07-01 09:52
podatek śmieciowy
złoty interes dla wybrańców
jako społeczeństwo jesteśmy debilami
mamy takie rządy na jakie zasługujemy
debos / 79.191.60.* / 2013-07-01 10:30

podatek śmieciowy

A co to znowu za podatek?
squun / 94.40.102.* / 2013-07-01 10:56

A co to znowu za podatek?


Przymusowa opłata wzięta z sufitu w celu załatania dziury budżetowej
i to by było na tyle / 83.29.160.* / 2013-07-01 11:58
Zrobiło się trochę cieplej i gostek (d) odhibernował. Jeszcze kilka dni i się całkiem roztopi.
sklave / 178.219.97.* / 2013-07-01 09:26
Tusk na odchodne zgotował nam ustawową gehennę.
Nie odebrali śmieci nie płaciłeś.
Teraz po 01 lipca jest to nie istotne
na mocy ustawy jesteś zobligowany do zapłaty za odbiór śmieci.
Najważniejsze w ustawie śmieciowej jest to że każdy wie komu i ile ma zapłacić za odbiór śmieci.
No a kiedy ten odbiór śmieci ma nastąpić ustawa nic a nic nie mówi.
Zatem śmieci mogą sobie spokojne rok, dwa leżeć.
I tak wszyscy będziemy płacić za niesegregowane odpady,
przecież wszystkie odpady lądują do jednego samochodu.
No a kto mi zagwarantuje uczciwość odbierającego śmieci, Tusk, Rostowski, Zdanowska, Stępień... Przecież odbierający śmieci zawsze może w pojemnikach pomieszać i z mojego sortowania tylko płacz mi pozostanie.
Bądź czujny!!Wróg nie śpi!!
Foto:
To wygląda Pięść Platformy Obywatelskiej.
na mojej stronie:::: sklave.galeria
Waniek / 2013-07-01 09:19 / Bywalec forum
Bzdurna ustawa i bubel wdrożeniowy(urzędnicy się do tego nie nadają). U mnie nie ma i nie będzie jakiś bzdurnych działań na rzecz sortowania i nie sortowania śmieci(deklaracje). Podjedzie jedna firma i sprawę załatwi od ręki!!! Kubły kolorowe stoją pod każdym większym skupiskiem domów i osiedli. Nikt nikogo o nic nie pyta a jak urzędnikom się zachciewa czarów dla gawiedzi aby uzasadnić własne istnienie niech to robią na własny koszt.
debos / 79.191.60.* / 2013-07-01 11:32

Bzdurna ustawa i bubel wdrożeniowy(urzędnicy się do tego nie nadają).

Ta ustawa musi być. Każdy musi mieć umowe na wywoz smieci.
a jak urzędnikom się zachciewa czarów dla gawiedzi

Nie dla gawiedzi a przeciw gawiedzi. Jesli nie zmusza gawiedzi do podpisania umowy to gawiedz zasypie nas smieciami.
Waniek / 2013-07-01 13:43 / Bywalec forum
Dla mnie są to czary dla gawiedzi, bo jeżeli jakieś miasta nie segregują śmieci i nie ponoszą odpowiedzialności jak zwykle za nic to niby jest to wina tych miast??? Niestety nie i to jest widać jak spycha się kolejne ciężary na samorządy, a pieniądze się szuka w kieszeniach ludzi!!! (rząd niewiniątko)
i to by było na tyle / 83.29.160.* / 2013-07-01 11:54

Każdy musi mieć umowe na wywoz smieci.

Deb..osie, od dziś nikt nie musi mieć żadnej umowy! Chyba, że wytwarza śmieci inne niż komunalne.
debos / 79.191.60.* / 2013-07-01 11:59

Deb..osie, od dziś nikt nie musi mieć żadnej umowy!

No właśnie musi.
Waniek / 2013-07-01 12:54 / Bywalec forum
Najnowszy przykład spychologii rządowej, nie odpowiadamy za nic więc nie można nas z niczego rozliczyć!!! Rząd fachowców ha ha
Ktos403 / 109.173.152.* / 2013-07-01 08:57
Mieszkam w Poznaniu i tutaj nic nie wiadomo. Gdyby człowiek nie czytał wiadomości to jako obywatel tego kraju nic bym nie wiedział. Totalna ignorancja oraz dezinformacja. A te denne PO chce jeszcze cos w OFE zmieniać, jak tak prostej sprawy nie umie załatwić tylko strasznie komplikują. Nie ma nowych kubłów, nie ma informacji co gdzie mam wyrzucać, niektóre problemowe odpady będą lądować w rowach, na przystankach itd. Jeszcze kamery durnie gdzieś chcą montować. To już nie jest śmieszne tylko żałosne. Moja rodzina w Niemczech mówi, że sortowanie u nich jest to martwy przepis. Byle by wszystko ładnie na papierku wyglądało. Taką mamy UE i lizusów tyle w temacie.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy