Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet: Deficyt będzie mniejszy o 7 mld złotych

Budżet: Deficyt będzie mniejszy o 7 mld złotych

Wyświetlaj:
wczoraj / 2007-08-17 15:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak trzymac panie Kaczynski i pani Gilowska.
Rzad PiS to najlepszy rzad polski od czasu utraty niepodleglosci w 1945.
Zlikwidowal korupcje wsrod prawnikow sedziow, zaczal przeprowadzac lustracje z prawdziwego zdarzenia (niestety
lewactwo ciagle rzuca klody pod nogi)
mamy dobrego ministra sprawiedliwosci
tak trzymac, mam nadzieje, ze w wyborach zwyciezy i dalej bedzie kontynuowala swoje dzielo
lapek / 2007-08-17 16:21 / Bywalec forum
To, że deficyt jest mniejszy niż zakładany, to na pewno nie zasługa PIS, tylko zwykłych obywateli, którzy z*********** coraz ciężej żeby na chleb zarobić. To my wszyscy pracujemy na wzrost PKB, a jedyne co potrafią politycy to nas okradać - niezależnie od tego z jakiej są partii.
?! / 2007-08-17 15:38 / Tysiącznik na forum
To już fanatyzm, ślepy fanatyzm i kompletna ignorancja rzeczywistości. Szkoda słów! Im szybciej PiS zejdzie z politycznej sceny tym lepiej!!!
sceptyk / 2007-08-17 16:18 / Tysiącznik na forum
a JAKIŚ KONKRET?
Czy tylko gazwyborcze inwektywy i nienawistne zacietrzewienie?
?! / 2007-08-17 16:30 / Tysiącznik na forum
Żadne zacietrzewienie, ale jeśli ktoś sądzi, że aktualny stan gospodarki jest zasługą PiS, to ręce opadają. Gospodarka rządzi się swoimi prawami i w dłuższym od dwóch lat horyzoncioe czasowym. Teraz PiS zbiera korzyści tego, że poprzednicy nie majstrowali za dużo plus korzyści z wejścia do Unii na około póltora roku zanim dorwali się do koryta władzy.
marek 19-53 / 83.24.27.* / 2007-08-17 17:55
No cóż, ręce mogą opadać ale i tak twierdzenia Pana dość gołosłowne. Rzekłbym, że wypowiedź mało konkretna - ot takie wiecowe pohukiwanie.

A konkretnie:
- fundusze unijne nie są żadną zasługą Belki, natomiast ich uruchomienie i wykorzystanie jest bezspornie osiągnięciem Gęsickiej.
- weźmy sobie na przykład infrastrukturę. Istotnie poprzedni rząd przy tym nie grzebał. Tereny pod budowę dróg i autostrad nie zostały wykupione, brak planów, projektów, uzgodnień.
- PKB rośnie, zatrudnienie rośnie, bezrobocie spada, deficyt budżetowy spada. Podobno 2 mln najlepszych pracowników wyjechało z Polski a PKB rośnie. Czy to też zasługa Belki.
Tylko co jest jego zasługą? emigracja na zmywaki czy wzrost PKB.

Jestem ciekaw czy za dwa-cztery lata też Pan będzie tak twierdził. Przyjmijmy , że będzie to rząd Tusk-Miller, będzie się działo dobrze - ale zasługa będzie Kaczyńskich ?
?! / 2007-08-17 19:08 / Tysiącznik na forum
Tak, ręce opadają od tego PiSowskiego pieprzenia! Dopiero genialny PiS zrobił wszystko! Jak gamoniowato zaślepionym trzeba być, aby wypisywać takie brednie?
Emigracja na zmywaki? Dziwnym trafem nie robię na zmywaku, podobnie jak większość Polaków zatrudnionych za granicą, a ubytek kwalifikowanej kadry zmniejsza niewątpliwie bezrobocie. Super teza, do ekonomicznej nagrody Nobla.
Wzrost PKB jest wynikiem kilku czynników, a już na pewno nie rządów PiS, bo do trwałego wzrostu PKB potrzeba trochę czasu, a rozkręcenie się gospodarki - przyjmijmy, że razem z hossą na giełdzie - rozpoczęło sie w 2003 roku, a więc kiedy PiSiory grzały ławy opozycji i Polski nie było w UE, więc i Gęsicka g... mogła.
Człowieku, zanim coś napiszesz pomyśl kilka razy!!!
Za dwa-cztery lata, to mam nadzieję, że PiS bęszie juz tylko koszmarnym wspomnieniem!
marek 19-53 / 83.24.27.* / 2007-08-17 19:27
Może będzie, może nie. Ale rozwój i postęp za te dwa-cztery lata będą bez wątpienia ich osiągnięciem (zgodnie z niepieprzeniem niePiSowskim.

Osiągnięcia Gęsickiej są absolutnie niekwestionowane. I to chyba Pana okropnie denerwuje. Pilnuje tej kasy, wydawana jest sensownie, przepisy upraszczane.

No i nie odpowiedział Pan, człowieku, na proste pytanie. Czy emigracja na mopy (przepraszam za zmywaki) to zasługa Belki. Bo chyba tak. Nie zrobili nic aby ci młodzi , prężni i wykształceni nie wyjechali gdy tylko otwarto granice (możliwości zatrudnienia). Bo to należało zrobić przed a nie twierdzić po, że to wina Kaczyńskich.

P.S. Czy prócz obelg i gazetowych sloganów ma Pan jakieś argumenty ?
?! / 2007-08-17 21:26 / Tysiącznik na forum
Gęsicka jest jedna, ministrów kilkunastu. Nie kwestionuję osiągnięć Gęsickiej, tylko ich brak u pozostałych ministrów, a to ogromna różnica. Efekty pracy rządu oceniam jako spójną, lub też niespójną w w wypadku rządu PiS, wypadkową (wręcz dosłownie) działalność wszystkich ministrów. Skoro tak pan podkreśla osobę Grażyny Gęsickiej, to ja dorzucę jeszcze jeden bardzo pozytywny przykład szefowej UKE Anny Streżyńskiej (choć nie jest w rządzie). Innych przykładów, niestety, już nie ma.
A emigracja? Cóż zrobił ten rząd, aby tę falę powstrzymać, skoro poprzednicy tyle wdług pana napsuli? Emigracja jest wynikiem splotu okoliczności, niejednokrotnie dramatycznych. Jest próbą, bardzo często desperackiego szukania szansy dla siebie. Na postawione przeze mnie pytanie odpowiedź jest jedna: NIC. Przykłady: zero zainteresowania przcującymi np. w UK, zróżnicowanie traktowania podatkowego Polaków pracujących za granicą,w państwach, z którymi obowiązują zasady unikania podwójnego opodatkowania (bajzel w polskiej ustawie podatkowej), gdzie równe traktowanie (prawe i sprawiedliwe?), a przecież można to było załatwić. Czy dwa lata to za mało??? Liczył pan na zamknięcie granic dla Polaków, to wbrew fundamentom Unii. Poza tym PiS był sceptyczny do wejścia Polski w te struktury,a teraz odtrąbia sukces??? Dobrze się bierze pieniądze z Unii.
A teraz na koniec świetlanych rządów odpływ polskiego kapitału na Słowację, wkrótce pewnie i do Czech, bo tam niższe i klarowne podatki i spokój, którego w Polsce brak.
Czy prócz pustosłowia i PiSowskich sloganów o tanim, solidarnym i Bóg wie jeszcze jakim państwie coś sensownego pan napisze? Pewnie tak, bo należy pan do ludzi, którzy maja prostą i gotową odpowiedź na wszystko.
Za dwa-cztery lata ten PiSowski koszmar musi być tylko paskudnym wspomnieniem.

Najnowsze wpisy