Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bukiel: Politycy mają zdrowie obywateli gdzieś

Bukiel: Politycy mają zdrowie obywateli gdzieś

Wyświetlaj:
man13 / 2007-09-30 15:05 / Tysiącznik na forum
Swiete slowa. A przyklad to dzialania obecnego rzadu z jego ministrem Religia na czele.
xxxx / 80.53.157.* / 2007-09-30 15:40
widzisz to chyba nie ma sensu tłumaczyć społeczeństwu co się dzieje w służbie zdrowia. Napociłem się poniżej przez 2 godziny, i co? i 2 godziny stracone. Wejdzie na forum taki np. Grey i nasmaruje głupot, lepiej było przeczytać książkę albo jechać na ryby.
Elendir / 2007-09-30 19:18 / Łowca czarownic
Przedstawić swój punkt widzenia warto. Szczególnie jeżeli się mówi o konkretach. Nie tylko Grey'e i inne takie czytają to forum.
Grey / 80.53.206.* / 2007-09-30 17:55
xxxx 2 godziny zajelo ci napisnie tych głupot? No to nie jest dobrze, proponuje wizytę w polskim szpitalu. Gwarantuję dużo lepsze efekty poniję 1 godziny
Elendir / 2007-09-30 19:20 / Łowca czarownic
Kto Ci taką krzywdę zrobił?
Grey / 80.53.206.* / 2007-09-30 19:55
Ostatnie 10 lat spedzilem z chorym ojcem jeżdząc po polskich szpitalach. Byłem ignorowany, szantazowany i poniżany przez biała mafię. Tato zmarł w szpitalu bo lekarze zignorowali epikryze z niemieckiej placówki i moje prośby o podanie osocza z płytkami. Nie zapłaciłem, żałuję., pewnie by żył.
Miałem do czynienia z tym lekarskim gównem tak dużo, że po roku jeszcze czuję sie brudny. Wiele razy słyszałem tez zrozpaczonych, bezradnych ludzi na szpitalnych łózkach. Dla nich łapówki i bezwzglednosc lekarz to norma o której nie mówią. Rozmowy toczą sie o tym kiedy i ile mogą dać, aby żyć. Ja niem mam waszych złudzeń.
man13 / 2007-10-01 14:38 / Tysiącznik na forum
A miales do czynienia z tym gownem pacjencim, co to wszystko zrobi by nie czekac w kolejce po "swiadczenie medyczne"? Dla nich lapowki to norma. Rozmowy toczą sie o tym kiedy i ile mogą dać, aby
żyć. Nie interesuja ich kolejki.
Elendir / 2007-09-30 22:37 / Łowca czarownic
I jeszcze może dodam jedno do mojej dłuższej wypowiedzi poniżej.

Nienawiść nie rozwiązuje problemów, ona je mnoży.
Elendir / 2007-09-30 22:21 / Łowca czarownic
Lekarze są różni. Są tacy co myślą jedynie o tym jak najszybciej się dorobić. Są tacy którzy realizują swoją pracę z pasją, współczuciem. Pewnie podobnie jak w każdej grupie społecznej. Nie wiem gdzie pracujesz, ale pomyśl jak byś się czuł, gdyby ludzie wylewali na forum swoją krzywdę że wszyscy ....(wstaw nazwę zawodu)..... to kłamcy, oszuści, złodzieje i nie wiadomo co jeszcze.

Problem polega tutaj na tym, że system jest chory. Lekarze zarabiają istotnie mniej niż powinni, stąd też pieniądze przechodzą pod stołem. I stało to się normą. Niestety.

Z korupcją należy walczyć. Ale nie poprzez "polowania na czarownice". Należy zacząć od tworzenia mądrego prawa, zasad które nie będą zachęcać do przekazywania pieniędzy pod stołem z jednej strony, a z drugiej promujących lekarzy którzy mają najlepsze wyniki w leczeniu. Ale to jest trudne. Ponadto wymaga zmiany mentalności Polaków.

Dodatkowym problemem jest również kwestia ekonomiczna. Medycyna się rozwija, pojawiają się coraz nowsze badania, coraz nowsze zabiegi. Z reguły coraz droższe. I chorego może zwyczajnie nie być stać na leczenie. Co wtedy?

Teoretycznie można by powiedzieć, że jeszcze 20 lat temu pewnych rzeczy po prostu nie było dostępnych i nie było tego problemu. Tylko że takie myślenie trudno jest zastosować do siebie samego. Umiesz podać cenę jaką byś zapłacił za swoje życie? Umiesz podać cenę jaką byś zapłacił za życie najbliższych? A jednak ktoś musi za to zapłacić.

Nie należy winić lekarzy za to że chcą normalnie zarabiać. Każdy chce. Ale rozwiązaniem nie są podwyżki lecz mądry system pracy lekarzy. A niestety takiego PiS nam nie proponuje.
tompot / 2007-09-30 20:17 / portfel / Bywalec forum
Jakby PiS rządził wcześniej to pewnie twój tatuś by żył, co nie?
Elendir / 2007-09-30 21:54 / Łowca czarownic
Nie należy kpić z człowieka skrzywdzonego. Nawet jeżeli za bardzo generalizuje.
Grey / 80.53.206.* / 2007-09-30 15:23
Panie Bukiel, postrajkujcie jeszcze trochę
a pójdzie wezwanie społeczne, np :


"SYNOMIM ZŁODZIEJA, ŁAPÓWKARZA I BANDYTY? TO CZŁOWIEK W BIAŁY KITEL OKRYTY"


Jak się zaczniecie bać (tak dla odmiany) to szybko Was
naprostuje.
I ciekawe czy będzie was wtedy składać ta niewielka garstka
uczciwych która jeszcze jest w tym zawodzie....?

I pogódzcie sie, że dobre czasy nie wrócą.
Koniec sponsorowanych kontraktów z firmami farmaceutycznymi.

Koniec z łapówkami za "chwilę uwagi", przyspieszanie
terminów, leczenie i wszystko co wam przyjdzie do pustych
łbów.
Koniec z bezkarnością za setki tysięcy błędów lekarskich,
wystawianie lewych zaświadczen gangsterom, oszustom itd.
Koniec z niedouczonymi debilami, zwykle na stanowiskach
ordynatorów.
Nie jesteście elitą, jesteście zerem, panie i panowie
doktorzy:).
Napluliście w twarz całej waszej profesji i tym lekarzom
którzy dziesięciolecia pracowli na dobre imię tego zawodu.

A PiS- owi trzeba na kolanach dziękować za ostatnie dwa lata. Od szesnastu lat nie było takiego popłochu i strachu w białej mafii jaki jest teraz.
Boja sie brać, bo nie wiedzą jak to się skończy, czy CBŚ własnie nie daj im kasy.

I paniczne ataki i "ogólnopolskie strajki" to właśnie odpowiedź tego środowiska na zabranie im koryta i immunhitetu bezkarności.

A tobie man13 gratuluję, że stać cie na łapówki, odwrotnie od wiekszości społeczeństwa. Ale pamiętaj, że pieniądze już nic nie załatwiają. Lekarze nie mają zadnej etyki, więc co za problem wziąc kasę od ciebie pod stołem i tak cię zabić na jego wierzchu?.
I co zrobisz, pójdziesz sie poskarżyc do Pana Boga?
man13 / 2007-09-30 19:38 / Tysiącznik na forum
Idz Ty sie modlic z Religia do Rydzyka i daj spokojnie posiedziec przy kompie. Bredzisz ze strach pomyslec.
Grey / 80.53.206.* / 2007-09-30 20:38
man13
Coś ci sie w pomyliło. Nie mów do mnie jak do swojej matki:)
man13 / 2007-10-01 14:39 / Tysiącznik na forum
A jak mowic do uposledzonego?
tompot / 2007-09-30 11:47 / portfel / Bywalec forum
A co może lekarze przejmują się zdrowiem pacjentów? Oczywiście nie należy generalizować, ale duża część lekarzy zapomniała o tym, że zawód lekarza to nie tylko kasa.

Moim zdaniem problemu ze służbą zdrowia nie rozwiążą dodatkowe pieniądze, ale prywatyzacja ZOZ-ów, likwidacja NFZ i przywrócenie Kas Chorych - tak aby na rynku usług medycznych rządził wolny rynek a nie politycy.
Elendir / 2007-09-30 12:32 / Łowca czarownic
Państwowe powinno być tylko bezpośrednie ratowanie życia (coby się nikt nie zastanawiał czy ktoś za to zapłaci). Reszta powinna być prywatna. Z obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym na pewnym minimalnym poziomie, a powyżej wedle życzenia/portfela. Będzie wtedy mniej nieefektywności państwa, lekarze będą normalniej zarabiać i bardziej dbać o pacjentów.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-30 13:38
Czyli taka kopia tego co sie dzieje w USA gdzie 50mln ludzi nie ma dostepu do opieki medycznej.
Elendir / 2007-09-30 18:08 / Łowca czarownic
A to skąd Ci się wzięło? Jeśli coś jest obowiązkowe, to dotyczy wszystkich. Jaką grupę społeczną Twoim zdaniem pominąłem? I czemu wyjeżdżasz z tekstem "kopia" jak nie znasz szczegółów?
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-01 00:15
Przeciez w US przeznaczaja 13% PKB na sluzbe zdrowia a u nas 5.5%.
Jesli tam nie starcza na ta minimalna ochrone dla wszystkich to jakim sposobem starczy u nas? Tam istnieje ta minimalna ochrona na poziomie dawania aspiryny dla chorych na gruzlice. Wasze teorie jak naprawic ten problem sa tyle warte co wasza wiedza na ten temat.
Elendir / 2007-10-01 07:18 / Łowca czarownic
A czy aby to 13% to nie są całkowite wydatki, a nie wydatki minimalne? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że US 13% swojego PKB wydaje na aspirynę?

Albo może podejdźmy do problemu inaczej. Jakie lepsze widzisz rozwiązanie?
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-02 02:44
A co to sa wydatki minimalne?
Te 13% PKB w USA nie wystarcza aby zapewnic minimalna ochrone dla wszystkich obywateli. 50mln wogole nie ma ochrony. Przeciez tam jest system glownie prywatny.

Podoba mi sie system kanadyjski.
D!SS / 83.238.20.* / 2007-09-30 11:37
to co wszystcy nazywają bezpłatną służbą zdrowia, kpina a kto zanią płaci jak nie my !!! bezpłatnie to ulotbę na ulicy dostaniesz :P tak samo ZUS już lepij bym se te pieniądzę na fundusz oddał niż tym h.... płacił:/
xxxx / 80.53.157.* / 2007-09-30 11:58
W systemie polskim jaki wiekszosci krajow europejskich skladka zdrowotna jest placona obowiazkowo na zasadzie SOLIDARYZMU SPOLECZNEGO ktory zaklada, ze kazdy z nas moze w kazdej chwili CIEZKO ZACHOROWAC i potrzebowac opieki medycznej. Na dzien dzisiejszy 5% PKB w Polsce idzie na szeroko rozumianą opiekę zdrowotną (szpitale, leki refundowane). W krajach Unii Europejskiej - w zależności od kraju - 8-10%, a w USA ponad 13% PKB.
Biorąc pod uwagę ogólna wielkość tego dochodu (PKB), to nasze wkłady, w przeliczeniu na
złotówki są kompromitująco niskie. To znacznie mniej niż w innych państwach. Na Węgrzech na służbę
zdrowia przeznacza się 6,8 proc. PKB, w Czechach 7,3 proc. W krajach Unii Europejskiej
wskaźnik ten jest jeszcze wyższy, w Belgii, która według brytyjskiej firmy zajmującej się
oceną rynków służby zdrowia, World Market Research, ma najlepszy system zdrowotny wśród
krajów rozwiniętych, wydaje się 9 proc. PKB na zdrowie, we Francji 9,5 proc., w Niemczech
10,7 a w Szwajcarii 10,9 proc. Do tego wszystkiego należy dodać, że w Polsce ok.40% kwoty
przeznaczonej na służbę zdrowia idzie na leki (szpitalne, refundowane) i tak na leki
wydajemy 2,25% PKB. Można porównać np. Czechy do Polski:
1. Czechy
-PKB=194mld$
-na ochronę zdrowia (7,3% PKB) =14,2mld$
-ludność =10mln
-na jedną osobę na opiekę zdrowotną przypada =1420$
2. Polska
-PKB=342mld$
-na ochronę zdrowia (5,5% PKB) =18,8mld$
-ludność =38mln
-na jedną osobę na opiekę zdrowotną przypada =495$
Wnioski są takie, że mimo to, że Polaków jest prawie 4 razy więcej niż Czechów to całkowite
wydatki na ochronę zdrowia w Polsce są wyższe jedynie o ok.30% (14,2 i 18,8).

Wnioski wyciągnij sam. Problem polega na tym, że w Polsce jest za mało pieniędzy w systemie a z tych co są prawie połowa idzie na leki refundowane (bo jestesmy duzym narodem). Caly system funkcjonuje jeszcze tylko dlatego, ze lekarze pracuja za grosze i powinienes byc wdzieczny, ze robia to od tylu lat.
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-30 12:20
Nie problem polega na tym że te pieniądze są marnowane. Ja bez problemu zgodzę się na składkę 13-15% ale dopiero wtedy kiedy:
1. Będę wiedział co za nią mogę uzyskać
2. Będę mógł to uzyskać o każdej porze dnia i nocy w dowolnym dniu roku.
Jak narazie pan Religa mówi tylko o podnoszeniu składki w celu pokrycia wynagrodzenia lekarzy. Nie usłyszałem jeszcze nic co statystyczny Polak za tą składkę będzie mógł uzyskać.
Jeżeli to nie nastąpi to proponuję rozwiązać publiczną służbę zdrowia i całkowicie ją sprywatyzować, rezygnując ze składek. Będzie to lepsze od tego co dzieje się teraz. Za to co możemy uzyskać płacimy i tak za dużo!
xxxx / 80.53.157.* / 2007-09-30 13:04
-Część pieniadzy jest marnowana m.in. dlatego, że w wielu miejscach w Polsce jest za dużo małych szpitali, które mają małe kontrakty. Innymi słowy jest szpital który zatrudnia pełną kadrę na każdym oddziale ale wykorzystuje ją w 50% bo ma mały kontrakt bo w promieniu 20 km jest 10 podobnych szpitali. A pełną kadrę musi zatrudniać bo inaczej nie obsadzi dyżurów.

-Na poziomie administracji szpitala pieniądze raczej nie są marnowane.

-Co się dzieje w NFZ' cie nie wiem bo nie mam kontaktu. czy tam są marnowane pieniądze? Jedynie procedura przyznawania kontraktów jest co najmniej korupcjogenna.

-Prywatyzcja szpitali dla pacjentów internistycznych, przewlekle chorych, onkologicznych, paliatywnych, chirurgicznych może skończyć się zgonem.
Czy widziałeś kiedyś prywatną klinikę która ma oddział wewnętrzny?? Nie - bo to jest kompletnie nie opłacalne. Dużo leków, dużo zleconych badań, wielotygodniowy pobyt w szpitalu a zwrot minimalny. Ogolnie wymienione oddziały przynoszą w każdym szpitalu straty i należałoby je zamknąć.

-Dobitnym przykładem, że brakuje pieniędzy są tzw. SOR'y czyli Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Oto była afera w szpitalu MSWiA w Warszawie z przeżucaniem pacjentów między oddziałami. Kilka lat temu w myśl badań naukowcy doszli do wniosku, że w wypadkach liczy się tzw. ZŁOTA GODZINA czyli decydujący czas o przeżyciu pacjenta po wypadku. Z inicjatywy lekarzy powstała ustawa o powstaniu ooddziałów, w których będzie odpowiedni sprzęt i kadra, żeby w ciągu godziny zdiagnozować pacjenta po wypadku.
Powstały takie oddziały np. w Szpitalu św. Katarzyny w Sosnowcu (tzw. szpital górniczy). Problem tego oddziału jest taki, że jego dzinny budżet to 5 000 pln a wydatki dzienne sięgają średnio 20 000. W ten sposób oddział ten w ciągu roku ma około 8 mln długu bo czasami jeden pacjent z wypadku wypaga przetoczenia krwi za 2 tys, badań za 3 tyś i najdroższych leków. ...

Co tu dużo mówić jak ktoś nie jest z tej branży to nigdy nie zrozumie w czym jest rzecz.
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-30 20:40
Sytuacja którą pan opisuje jest skutkiem tego że nadal w naszym kraju próbuje się za stosunkowo małe pieniądze leczyć wszystkich z wszystkiego. To jest nierealne z ekonomicznego punktu widzenia i żadna składka zdrowotna nie pokryje tych kosztów. Potrzebne jest rozbicie tego systemu na dwa człony.
1. Publiczna służba zdrowia w której kładzie się nacisk na diagnostykę i ratownictwo
2. System ubezpieczeń indywidualnych który będzie pokrywał koszty leczenia chorób przewlekłych ale konkretych obywateli którzy się ubezpieczyli od tego typu problemów.
Prosze zobaczyć co się teraz dzieje w prywatnych klinikach. Tam już w tej chwili czeka się na wizytę u specjalisty nawet kilka tygodni. Rok temu było zupełnie inaczej. Wniosek jest taki że obywatele chętnie płacą za leczenie ale oczekują profesjonalnej usługi a nie tego co może ich spotkać w państwowych przychodniach
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-30 20:20
Ale pan tylko opisuje chory w tej chwili system. Ja nie twierdzę że oczekuje niewiaadomo czego za obecne składki. Zgadzam się z panem co do tego że na służbę zdrowia nakładaysą stanowczo za małe. Mi chidzi o bardzo prostą rzecz. Mogę płacić taką skłądkę jaka sobie życzy pan Religa niech mi tylko wreszcie powie za co ja płacę i czego mogę oczekiwać!!! To jest bardzo proste - płacę -> wymagam.
xxxx / 80.53.157.* / 2007-09-30 12:19
Jakie to ma znaczenie w praktyce? Podam Ci 2 przykłady aktualnych danych z tegorocznych konferencji medycznych.
Przykład 1. Dlaczego w Polsce na zabieg na jaskrę czeka się 2 lata?
W Polsce NFZ kontraktuje ze szpitalami 2200 zabiegów/ROK/100 tysiecy mieszkancow.
W Czechach kontraktowanych jest 6800 zabiegow/ROK/100 tysięcy mieszkańców.
Czy to znaczy, że w Polsce ludzie mniej chorują? Nie - w Polsce się czeka 2 lata na zabieg. Czyja to wina? Państwo od górnie daje takie limity.

Przykład 2. Dlaczego Polska jest za Albanią jeżeli chodzi u umieralność na raka szyjki macicy?
Bo lekarz ginekolog pracujący w POZ'cie za wykonanie badania ginekologicznego i rozmazu z szyjki dostaje 4-5 złotych. Dlatego kolejki do ginekologów sięgają pół roku i Dlatego patrząc na kraje europejskie jest czołówka czyli Szwajcaria, Szwecja, Niemcy, Czechy potem Białoruś, Ukraina potem długo długo nic a na końcu Albania i Polska.

Takie są fakty - i to w każdej specjalności. Czy ustawodawca ich nie zna? Zapewniam Cię, że zna tylko woli wciskać szarej masie kit i nastawiać społeczeństwo przeciw lekarzom.
man13 / 2007-09-30 15:04 / Tysiącznik na forum
PRYWATYZOWAC - jedyne rozsadne wyjscie to prywatyzacja szpitali i przychodni. a na zasadzie
SOLIDARYZMU SPOLECZNEGO proponuje oddac schodzacemu pokoleniu majatek panstwowy jaki kest jeszcze do prywatyzowania. I ludzie beda mieli srodki na godna starosc i politykow nie bedzie korcilo do kombinacji i okradania spoleczenstwa.
markox / 195.72.148.* / 2007-09-30 11:23
panie Bukiel to juz przekracza ludzka głupote chcecie zarabiac jak w unii ale to nie unia tylko Polska to dzieki polsce macie takie wyksztalcenie a po drugie zapłacie za studia medyczne a potem mozecie sie jechac za granice tam was przyjmna z otwartymi rekami za salowych
xxxx / 80.53.157.* / 2007-09-30 11:44
jakby chcieli zarabiac jak w uni to mowiliby o kwotach 20-50 tysiecy a chca zarabiac od 5-7 tys. Co do studiow medycznych i wszelkich innych sprawa jest prosta - wszystkie zrobic platne. Medycyna za rok 40 tys tak jak placa np. amerykanie na polskich uczlniach. Od razu tacy jak ty zmienia zdanie jak dzieci skoncza edukacje na gimnazjum. Mowiac takie glupoty nie szanujesz ani mozliwosci ksztalcenia ktore daje Ci panstwo ani osob ktore sie wyksztalcili - szanujesz i pielegnujesz tylko swoja wlasna glupote.
wonzagranicę / 83.24.228.* / 2007-09-30 11:38
owszem, co oni tu jeszcze robią?
pacjent / 80.53.206.* / 2007-09-30 15:10
Apel do Dyrekcji Szpitali:
1. Ani kroku w tył!!! My pacjenci wytrzymamy, nie wolno ustepować mafii w białych kitlach.
2. Niech wszyszcy chętni ida na bezrobocie. Wystawcie im odpowiednie świadectwa pracy- wilczy bilet
3 Cierpliwości, po wyborach będzie tak:
- weryfikacja zawodowa (98% obleje, to niedouczone matoły)
- cofnięcie praw wykonywania zawodu
- wyroki w procesach karnych i cywilnych za "narazenie życia i zdrowia pacjentów"
- rozliczenie kosztów nauki + odsetki + komornik
Walczcie za Nas. Nie ma zgody na jakiekolwiek ustępstwa przed szantażem. Bukiel do więzienia.
man13 / 2007-10-01 14:41 / Tysiącznik na forum
... a Ciebie do psychiatryka. AMEN

Najnowsze wpisy