Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Byki zdominowały GPW pod nieobecność dużych graczy

Byki zdominowały GPW pod nieobecność dużych graczy

Wyświetlaj:
gucioxxx / 2007-05-06 21:28
Proszę poradzcie mi w kwestii hygieniki na najbliższe pare dni
pozdrawiam
warren buffet / 2007-05-06 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
... a nawet pomoże ...
gio / 2007-05-06 21:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór
witajcie - już przygotowania do poniedziałku widzę!
Swoją drogą jak patrzę na Tim - to łezka się w oku kręci - kupowałem po 1,12 do 0,57 zł. Sprzedałem po 6,00 bo wydawało mi się, że to max i idzie korekta. Domyślacie się, że po 60 groszy nikt nie chciał a po 7 i 8 to brali wszyscy! ot giełda.
pozdrawiam
needle / 2007-05-06 21:23 / Bez rangi
Ja oczywiście zdecydowanie bardziej polecam komentarze
http://wiadomosci.onet.pl/1530346,69,item.html
Tak samo jak na forum MONEY.pl: dotąd przeczytałem 3-4 artykuły, a komentarze, których przypada kilkaset lub nawet ponad tysiąc na jeden artykuł staram się wszystkie...
..no chyba, że rozmowa na 40 postów dotyczy spółki, która mnie nie interesuje
modliszka / 2007-05-06 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli ktoś tutaj liczy, na korektę budowlanki, to muszę go zmartwić. Z moich analiz wynika, iż nabiera ona tempa i w najbliższym czasie, pokaże swoją siłę i to, na co ją stać ...i tak, przez najbliższe dwa lata, o ile sę rynek na całym świcie nie posypie...


ps. jadąc od Wawy, do Gdańska królowału trzy firmy: Starbag, Dromex i MSW.... kolejność przypadkowa...
PedroGonzalez / 2007-05-06 21:30 / Uznany Gracz Giełdowy
nikt nie kwestionuje, ze budowlanka bedzie na topie. Jednak jej fundament przy najblizeszj korekcie pokaze jej moc w cenie akcji ;-)
modliszka / 2007-05-06 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A owszem pokaże i pokaże, na jakich jest osadzona fundamentach ;-)
aszulski57 / 2007-05-06 22:04 / Tysiącznik na forum
Przy ocenie budowlanki wskaźnik c/z jest mylący.
cześć zysku ukrywana jest we wzroście wartości księgowej.
Firma kupuje maszyny budowlane /b. drogie rzeczy/, narzędzia, materiały/często najpierw jest obrot na papierze
tzn. fakura w grudniu dostawa w styczniu./ -w ten sposób
rośnie wartosć ksiegowa firmy.
Ja do zysku dodaję przyrost wartosci ksiegowej i w ten sposób uzyskujemy rzeczywistą kwotę zysku.
B. dobre wyniki miał np. MSW a rynek zareagował na odwrót .
modliszka / 2007-05-06 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Budowlanka, szczególnie w tym okresie, nie da się zaszyfladkować, we wskaźnikach c/z. Te wskaźniki będą rosły, na przekór innym i ku ich zdiwieniu. Pragnę jednak podkreślić, iż nie każda udowlanka. Wszelkie wskaźniki maja zastosowanie, w normalnych warunkach, ale obecnie mamy nieco inne czasy, skorygowane o pewne wydarzenia ....Czy moja teroria ma poparcie, przekonamy się wkrótce ;-)

Pozdrawiam
aszulski57 / 2007-05-06 22:25 / Tysiącznik na forum
W szczególe to:budownictwo jest tą branżą gdzie występuje nierytmicznosć w księgowaniu kosztów i zysków.
Ocena firmy np. po wynikach I kw. to wierutna bzdura.
W ogóle to masz rację ale zjawisko gdy wskaźniki bedą rosły ku zdziwieniu innych nastapi może za rok a moze aż za dwa.Wtedy gdy ruszą duże roboty związane z EURO 2012.
Przy okazji zadam Ci niedyskretne pytanie : w jakiej branzy pracujesz.Nie musisz odpowiadać-tylko jeśli zechcesz.
modliszka / 2007-05-06 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pracuję w szerokopojętych mediach ;-)

Dobranoc
modliszka / 2007-05-06 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Byczku, czy to Ty ? :-) no wiesz. szyfrowania i te sprawy ;-)
PedroGonzalez / 2007-05-06 21:39 / Uznany Gracz Giełdowy
a o szo sie roszchoci ? ;-)
fuks2000 / 2007-05-06 21:50 / Tysiącznik na forum
to chyba nie ten byczekjh o którym myślisz :)
modliszka / 2007-05-06 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W związku z tym przepraszam, analizator mi szwankuje :-)
rotux / 2007-05-06 23:49 / Uznany Gracz Giełdowy
ale był tu niedawno byczek, nawet sygnaturkę miał parkietową, tylko nicka się chyba powstydził, bo się pod innym ukrył
warren buffet / 2007-05-06 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a widzisz :)
zeppelin / 2007-05-06 21:28 / Tysiącznik na forum
A ja podziwialem dzisiaj budowy budimexu. Nie mam go ale wyglada, ze duzo robia. Tylko ta cena troche mnie oniesmiela dlatego stoje z boku. Jesli chodzi o budowlanke to na pewno bedzie rosla ale nie mozna raczej brac akcji jak leci. Nie wszystkie firmy zarobia na tyle by usprawiedliwic wygorowane c/z
modliszka / 2007-05-06 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja też tą firmę obserwuję, od dawna...uważam, że na tyle się skorygowała, że warto ją kupić. Potencjał ma nie mały, a jak patrzy się, do jakich zaproszono ją przetarów, wszelki komentarz staje się zbędny ;-)
doji / 2007-05-07 00:59 / portfel / Bywalec forum
Puki co ma jeszcze lukę hossy a ciutkę wyżej lukę bessy do zamknięcia...ale powinna sobie poradzic:)
zeppelin / 2007-05-06 21:17 / Tysiącznik na forum
Mam pytanie do zainteresowanych 08Octavą: kiedy wejda PDA? Staram sie przewidziec scenariusz na najblizszy czas. Mam troszke octavy ale zastanawiam sie nad dokupieniem. Nie wiem tylko czy to dobry moment a z drugiej strony nie chce zeby okazalo sie, ze sie spoznilem. Co o tym sadzicie?
warren buffet / 2007-05-06 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze po wakacjach
zeppelin / 2007-05-06 21:24 / Tysiącznik na forum
dzieki!
W takim razie jest szansa, ze w tym czasie kurs moze jeszcze troche pojsc up ...
cinek / 2007-05-06 21:14 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Dotyczy Farmacolu:

Czytałem poniżej iż piszecie o Farmacolu.
Ze źródeł zbliżonych do 1 grupy wiem iż Farmacol kupił conajmniej jedną działkę w Warszawie przeznaczoną pod budownictwo. Działka nie jest olbrzymia ale kilka domów może postawić. Pytanie: kupuje dla siebie czy też planuje budować i sprzedawać???
warren buffet / 2007-05-06 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie jestem jeszcze w temacie obeznany, ale szykuje sie wielka reorganizacja farmacolu.... znaczy wielka... no beda tam jakies zmiany organizacyjne... kto wie, czy to nie jest na potrzeby wlasne.....

ale wcale to nie musi tak byc.... moze farmacol development :)
needle / 2007-05-06 21:25 / Bez rangi
jeśli pierwsze czyli przeniesienie do stolicy to neutralna wiadomość
...ale jeśli drugie...to zalecam oddać papier PKC
slaw / 2007-05-06 21:13 / Uznany Gracz Giełdowy
tysiace komentarzy kazdy sam interperetuje dane z Usa , sytuacje jena, nasze wyceny wszystko to potwornym obciazeniem sie robi a odpowiedzi malo i zaciemnia obraz rynku .... zarabianie robi sie bardzo ciezkie .... dla mnie zawsze takie było zreszta ... bedzie jak bedzie my tu pyl kiem jestesmy zamiast budować nowe konstrukcje ekonomiczne, martwic sie o ceny i wyceny domow, u nas w rosji na ukrainie .... zarabiac trzeba ....

owocnego tygodnia zycze

Needle - obydwu chlopakom ręce sie trzesą a pewnych bil coraz mniej )))))0
needle / 2007-05-06 21:32 / Bez rangi
jakbym komentarz giełdowy czytał pisany ręką dośw gracza:
inwestorom nogi się trzęsą, a spółek wzrostowych coraz mniej...
needle / 2007-05-06 21:34 / Bez rangi
a 7:3 odczytuję tak
7 spółek w pon. wzrośnie, a 3 spadną...
czego każdemu życzę...
...pod warunkiem, że ma choć 7 spółek...
warren buffet / 2007-05-06 21:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masz racje
needle / 2007-05-06 21:11 / Bez rangi
2007-05-06 20:29:02 | *.*.*.* | ts [ "Wieczny uczeń" ]
z innej beczki. na kogo stawiasz selby czy higgins?
`````````````````````````````````````````````````````````````````````````
Higgins - to mój faworyt* od kiedy oglądam snookera; nie widzę powodów, dla których miałby dać więcej Selby'emu niż 8 framów
...zresztą pisałem o tym w tym komentarzu...i poprzednim...

* faworyt w znaczeniu, że lubię nie, że najlepszy

...ale najlepsi nie zawsze wygrywają (także na giełdzie)
ot...dopinguję...ale lubię jak się wymieniają na podium
w życiu raz ja mam zarobić raz Ty raz ktoś inny...a Ci co nie grają, aby związać koniec z końcem muszą od niemal roku pisać artykuły o tym, że spadki będą i katastrofa musi rychło nadejść
Pozdrawia`m
IGła
ts / 2007-05-06 21:15 / "Trial na giełdzie"
selby już 2 mistrzów wyciął. jak wygra będzie niespodzianka. a jak przegra to ładnie powalczy w końcu nie ma nic do stracenia. pozdrowienia.
needle / 2007-05-06 21:28 / Bez rangi
Murphy - mistrz przypadkowy, never more
a wcześniej miał szczęście, że na gorszy moment Lee trafił od 0:5 do 8:5
może masz linki snookerowe, bo moje nie są OK...
ts / 2007-05-06 21:35 / "Trial na giełdzie"
podobno jest forum na eurosporcie ale o tym pisał sław. ja nie byłem. odnośnie murphego to podobała mi się jego gra. potrafił zaskoczyć. jeśli szukasz linków to czasami po hasłach coś ciekawego wyskakuje. pozdro.
needle / 2007-05-06 23:45 / Bez rangi
jest, ale właściwie nie tego szukam
fuks2000 / 2007-05-06 21:09 / Tysiącznik na forum
witam po dłuuugim byczeniu się :)
odpoczywałem na Kaszubach ostatnie 4 dni i wygrzałem kości nad wodą. eh, pięknie było (choć noce zimne).
Zerknąłem dziś na notowania no i całkiem miło mi się zrobiło.
Cieszy HTL i osiągnięcie setki. w dodatku obroty coraz większe. Jak pójdzie dalej dobiorę jeszcze trochę.
STX już pewnie nie raz był omawiany więc nie muszę nic dodawać.
Mostek Zab. też ładnie. Jutro wyniki jednostkowe, może być dobrze.
Gant spokojnie. pewnie jeszcze trochę pobędzie poniżej 120 ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa napewno.
Mój nowy nabytek: Sfinks pewnie się troszkę pokisi przy 70, ale tu planuje zostać dłużej.

czekam na jutrzejszy dzień i sam ciekaw jakie jutro będzie otwarcie. długoweekendowe wzrosty trochę mnie zaskoczyły więc sam nie wiem....
ts / 2007-05-06 21:17 / "Trial na giełdzie"
jest setka jak mówiłeś teraz tylko pn. pozdro.
zeppelin / 2007-05-06 20:57 / Tysiącznik na forum
Czytam informacje z ESPI o HTL i nie bardzo wiem co o tym myslec. Chyba pozytywne. Bedzie split 1:5?
cinek / 2007-05-06 21:07 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Tak myślę, choć wszystko zależy od walnego
fuks2000 / 2007-05-06 21:16 / Tysiącznik na forum
split raczej pewny, pod niego przygotowane są kolejne uchwały dot. programu motywacyjnego dla menedżerów. Magia splitu zaczyna działać więc mimo słabszego dolara wzrosty mogą być znaczne, choć oczywiście rynek sam to zweryfikuje.
Eres / 2007-05-06 20:49 / portfel / Wieczny debiutant
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601101&sid=axdDtbsEp1uQ&refer=japan
PedroGonzalez / 2007-05-06 21:24 / Uznany Gracz Giełdowy
to jest jak z indeksami....sciana strachu...nawet dla nich..wiedza, ze musza to ukrucic ale nie wiedza jak i sie boja wielkiej "zwalki" :) wkoncu ktos dotrze do szczytu i krzyknie "dosc!!" :-)) a wtedy to juz reka noga mozg na scianie...
brave_hand / 2007-05-06 20:47 / "Prawie jak rekin :)"
witam wszystkich, chciałbym wrócić do mojego pytania o Centrostal, a szczególnie pda,
jak myślicie, jakie są szanse na wzrosty, tzn na powrót w okolice 23zł za akcje Centrostalu? pozdrawiam :))
Śiwek / 83.238.85.* / 2007-05-06 20:50
myślałem jeszcze o osobiste wizycie z podpisanym kwitem, troche mi głupio :)
lefek / 2007-05-06 20:45 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

STRACH czy CHCIWOŚĆ.
Co zwycięży ??? ..... oto jest dylemat przed którym stoją spekulanci giełdowi na całym świecie.
Ostatnie sesje pokazują ogromną siłę Byków i chęć parcia do przodu mimo niezbyt sprzyjającym info..... na przykład w USA. Doszło do tego, że BPI dla DJIA wynosi obecnie 93,33% !!!!

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU

Jest to wartość którą osiągnął w 2003r , a można osiągnąć maksymalnie tylko ..... 100%.
Tak więc BPI wskazuje , że na tym indeksie będzie w najbliższym czasie korekta, a może będzie tylko tzw. miękkie lądowanie w postaci małej korekty i dalej ..... w kosmos !!! .... Rynek nam odpowie w najbliższym czasie.

A u nas??
WIG już 8-y tydzień z rzędu pokonuje swój max z poprzedniego tyg nie spadając poniżej min .... nadchodzący tydzień zapowiada kolejną zwyżkę .... już 9-ą ..... ciekawe jak długo jeszcze ???
Ale, czy może być Bessa jeśli .....
złotówka się umacnia???
kasa wciąż płynie do TFI i dalej na giełdę??
koniunktura gospodarcza ma się dobrze???
Odpowiedź brzmi .... NIE.

Z jednej strony wydaje się, że wszystko jest już tak drogie..... więc czas na Bessę, czyli ochronę zdobytego kapitału, a z drugiej ..... Hossa wciąż trwa i można jeszcze dużo zarobić.

Tak więc co zwycięży ????
STRACH czy CHCIWOŚĆ !!!!!

Przeważnie szala zwycięstwa przechylała się na ..... CHCIWOŚĆ !!!!

pozdrawiam :-))
TRODEL / 2007-05-06 20:16 / Bywalec forum
a co myślicie o Fonie i PGING - szczególnie to Fonie - dalszy spadek czy drobne wybicie
witexaaa / 2007-05-06 20:11 / Bywalec forum
Nie ma to jak nałóg... rety co byśmy robili gdyby tak przez tydzień giełdy nie otwierali ..
na szczęście już jutro poniedziałek i można NOLa włączyć :):)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy