Forum Forum dla firmOprogramowanie

CDN OPTIMA - BłęDY W ZAKłADKACH WYłąCZJA PROGRAM

CDN OPTIMA - BłęDY W ZAKłADKACH WYłąCZJA PROGRAM

agnieszkachirrek / 2008-06-23 12:47
Na koniec 2006 roku zakupilismy CDN Optime wer 11, na poczatku czerwca tego roku była pierwszy raz dopiero instalowana, system Windows XP Prof, serwis pack 2, szybko pojawił sie problem. Otóż na poczatku tworzyliśmy baze klientów, nagle program zablokował mozliwosc dodawania do listy nowego kontrahenta, przy klikaniu na "dodaj" sam sie zamykał, nie podawał zadnej informacji, tylko Microsoft pytał czy wysłać do nich raport o bledzie optima.exe. Wszystkie inne zakładki programu działały prawidłowo, tylko "kontrahenci" generowło błąd. Zainstalowalismy system Windows na nowo oraz program Optima - nowa baza itd. Po kilku dniach pojawił sie znowu błąd tego typu, tym razem przy zakładce "receptury", a dokładnie ich kopiowaniu za pomoca klawisza ctrl oraz "+" - dodaj, nie moge kopiowac nastepnych receptur bo program sie wylacza na tej samej zasadzie co wczesniej :kontrahenci" blokoawały. Od czasu kupienia optimy nie były na niej instalowane zadne aktualizacje. Co sie z tym dzieje? Sprzedawca - parner Comarch nie spotkał sie z takim błędem. Moglibysmy ponownie zainstalowac optime, ale za jakiś czas pewnie błąd sie pojawi w innej zakładce. Czy ktos spotkał sie z tamik problemem?
Wyświetlaj:
doduś / 83.13.23.* / 2009-11-12 09:03
Proponuje zainstalować FRAMEWORK 2
plomka / 194.126.221.* / 2010-01-20 09:21
Framework 2 jest w ServicePack2
GLOWNAKSIEGOWA / 89.72.51.* / 2009-09-04 17:54
Ten program jak i działanie firmy COMARCH to jedno wielkie naciąganie ludzi na pieniądze. To jakaś totalna pomyłka. Gdy występuje jakiś problem odsyłają do firm serwisujących, którym znów trzeba zapłacić pieniądze i tak w kółko, a problem nadal jest, bo firmy serwisujące dzwonią do Comarch, a tam nikt nie wie co z tym robić. Jako klient jesteśmy ugotowani, bo ani zwrócić towaru nie można ani uzyskać pomocy u producenta w ramach asysty. ZDECYDOWANIE ODRADZAM BIUROM RACHUNKOWYM
Egmont / 2008-07-08 20:32
Używam Optimy od od wielu lat, a wcześniej jeszcze używałem Firma++ (też Comarch). Mam bardzo podobny problem, tylko występuje on bardziej spontanicznie, właściwie w dowolnym momencie program może się wysypać, zablokować, w ogóle zniknąć z pamięci beż żadnego komunikatu, wywalić jakieś błędy itd. Część kończy się komunikatem o wysłaniu raportu do Microsoft, a część nie. Partner Comarchu i sam Comarch rozkładają ręce, albo udzielają porad, które stopniem zaawansowania i wiedzą na temat PC-tów odpowiadają na dziś chyba wiedzy przedszkolaka. Problem jest do dziś nierozwiązany, a z programu, który działał bardzo dobrze przez parę lat, teraz z trudem daje się korzystać. Generalnie uważam, że Comarch olewa te problemy i szukam firm z podobnymi problemami, żeby wymusić na producencie podjęcie wreszcie odpowiedzialnych działań i usunięcie problemu. Na razie też słyszę, że tylko ja mam taki problem.
agnieszkachirrek / 2008-07-09 08:56
Comarch również nie udzielił mi pomocy (bo rada typu "prosze ustawic inna drukarke domyslna" jest smieszna). Rowniez pisali mi ze nigdy nie spotkali sie z takim problemem. Comarch po prostu nie staje na wysokości zadania. W naszej firmie rozwiązaliśmy problem, przynajmniej jak na razie. Pomógł nam partner Comarchu, z którym ja współpracowałam już w innych firmach, znają sie na rzeczy. Choć nie znają dokładnych przyczyny ostatnich błędów :) Problem mieliśmy z bazą, ponoć sama Optima, która instalowalismy zawierała błędy. Dodatkowo zaktualizowali program - z ver 11 przeslismy na ver 14. Poki co, błedy nie wyskakuja. Moja rada: zgłosić sie do dobrego informatyka. Moge polecić firme, ale jest z Bydgoszczy.
plomka / 194.126.221.* / 2010-01-20 09:26
Jak jest problem z bazą to do Microsoftu, to Optima działa na SQL 2000. Ale u nas w firmie działa cała sieć sprzedaży obecnie ok 20 sklepów. Przyznaję, zdarzały się jakieś problemy typu przy włączaniu jakiegoś okienka się program wysypywał, ale to zaobserwowałem na Windows 7, gdy zainstalowałem XP Mode dla 7demki, nic takiego się nie dzieje.

Najnowsze wpisy