Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chmielarze protestują: "W piwie jest za dużo syntetyków"

Chmielarze protestują: "W piwie jest za dużo syntetyków"

Wyświetlaj:
edyta1969 / 83.21.228.* / 2012-05-22 21:28
Ja też ostatnio słyszałam o tym, że w piwie (nasze rodzime marki dużych kampanii) zamiast chmieli znajduje się żółć wołowa. Jeżeli to prawda, to ............!!! ja takiego piwa nie chcę. Straszne, do czego doszło piwo już nie jest piwem. Polecam czytać skład na opakowaniu, musi być chmiel.
Pyclik / 2012-05-26 18:25 / Tysiącznik na forum
Tytuł :"Bydlęca żółć zamiast… chmielu"
Wstęp do artykułu"(cytat):
Czy to, co serwują nam niektóre browary to jeszcze w ogóle piwo?
Wyniki ostatniej kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, jaka miała miejsce w II kwartale tego roku, są porażające. Instytucja ta sprawdziła jakość piwa w 27 podmiotach zajmujących się warzeniem złocistego trunku. Pytanie tylko, czy to jeszcze w ogóle jest warzenie, skoro zamiast chmielu dodaje się… bydlęca żółć........
http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/bydleca-zolc-zamiast%E2%80%A6-chmielu-42454.html
goryczka / 89.73.74.* / 2011-03-28 13:24
Żaden duży browar nie jest w stanie udowodnić że kupuje polski chmiel...
Na etykiecie nie ma informacji że ów "produkt piwopodobny zawiera chmiel. Nie dziwcie się więc że nie ma w piwku goryczki... KP, haineken, żywiec... produkują kwaśne sikacze. Dodawany jest chiński chmiel, żółć bydlęca, syntetyki etc... Ból głowy po jednym piwie? - Czemu nie!
Chmiel jest jedynie marketingowym magnesem... Wszyscy pokazują go w reklamach - bo piwo to przede wszystkim chmiel.
To co jest w piwie skoro polscy rolnicy nie są w stanie sprzedać swojej produkcji?
Żałuję że tylko nieliczne polskie piwa nadają się do picia. Z drugiej strony nie czuje się winny wybierając np. czeskie produkty - bo mam świadomość że KP, Żywiec, Haineken - nie wspierają polskiego chmielarstwa.
chmielarz / 93.159.42.* / 2010-03-30 23:33
Masz racje "piwosz"smakowo są lepsze bo są produkowane z naszego chmielu który idzie na export za grosze a do nas pchają z chin taki który nie jest nawet w 50% jakościowo jak nasz.
SławekC / 195.116.31.* / 2010-08-05 15:15
Mój kolega robi własne piwa, proces jest relatywnie prosty, a smak... znowu przypomniałem sobie jak kiedyś dobre było piwko. Koszt butelki półlitrowej około 50 groszy. Ja z kolei robię własne wędliny. Połączenie piwka kolegi i mojego baleroniku ... sami możecie sobie wyobrazić.
kixo555 / 80.50.131.* / 2010-03-30 20:27
Od kilku lat zauważyłem, że piwo coraz mniej mi smakuje. Zacząłem zmieniać. Próbować tych i owych. Myślałem: czy coś z moim smakiem nie tak? W końcu zgadałem się ze starszym gościem, kiedyś wielkim smakoszem piwa, który nie jedną beczkę opróżnił i na tych trunkach się zna. Powiedział po prostu: "Dzisiaj to co nazywają piwem to nie jest piwo. Dlatego już go praktycznie nie piję". I ja też przestałem je pić...
karrramba / 83.18.171.* / 2010-04-13 20:45
I zgadzam się z kolegą mam ten sam trend tzn brak smaku piwa. Teraz kiedy chcę popić to kupuję 4 gatunki browca z czego ... 4 ... smakują tak samo- tandeta. Teraz przyszła kolej na chmielarzy, po burakach, wieprzowinie, rybach, stoczniach, węglu i .. itd. NIECH ŻYJE DEMOKRACJA, WOLNOŚĆ I WAŁĘSA HI HI HUUURRRRAAAAAA
piwosz / 89.78.43.* / 2010-03-30 20:10
Niestety nie czuć już w piwie goryczki chmielu... Większość piw w Polsce to kwaśna tandeta którą czuć gorzałą... Zamiast produkować dobre piwo które by się nadawało na export - robią jakieś popłuczyny. Smakowo dużo lepsze są piwa ukraińskie, czeskie czy niemieckie... U nas zostało już tylko kilka małych browarów które trzymają poziom.
Oszczędniś / 62.93.39.* / 2010-03-30 13:37
Popieram chmielarzy, kiedyś piłem sporo polskiego piwa bo było dobre. W tej chwili to syf, nieliczne już i drobne polskie browary stanowić mogą tu wyjątek. Nawet w najbardziej znanych markach piwa, produkowanych nie tylko u nas w kraju, czuć coś co pachnie "syntetykiem". Szkoda... zdrowia
Ładuś55 / 80.50.131.* / 2010-03-30 20:33
Oj za komuny to co niedziela 8 km na Komarku (z bańką od mleka) do baru sie zyno. To było piwo! Smak! Goryczka!
roti / 193.111.166.* / 2010-03-30 13:34
a do kogo należą browary? (i nie tylko) przecież nie sa to polskie firmy więc dlaczego mieliby wspierać polskich plantatorów? przecież w tym kraju niemal wszystko już zostało rozsprzedane więc takie żądania są nie na miejscu - CUDOTWÓRCY w tym roku dokonają dzieła spustoszenia.....
Leon2 / 188.146.54.* / 2010-03-30 14:20
to prawda , robię wino i jest wspaniałe

jeszcze 15 lat temu byłem w Brzesku i w sklepie przy bramie browaru popijałem piwko Okocim to był rarytas
Teraz to jest totalny syfff więc produkuję wino

GranaGieldzie.pl
kamiler5 / 77.255.74.* / 2010-05-02 15:17
w polskim piwie nie ma wcale chmielu zastępują go żółcią bydlęcą w składzie piwa nic nie piszą że jest chmiel ,a na każdym czeskim piwie jest to napisane i jak go pije to czuć goryczkę polskiego gnoju nie piję już nigdy

Najnowsze wpisy