Co dalej z PKO BP??

bananqq / 2009-06-23 09:44
witam. Na gieldzie jestm od jakichs 6miesiecy wiec nie tak dlugo. mam maly klopot. Wiem ze jak pko wyplaci dywidende to braknie mu kasy na akcje kredytowa. Co po tym ruchu bedzie dzialo sie z pko?? co oznacza dlamnie zwyklego inwestora dokapitalizowanie, wypuszczenie tych 650 000 akcji, jezeli do tego dojdzie?? czy mozliwa jest w tym roku cena pko 30pln?? z gory dzieki za odp.
Wyświetlaj:
beal27 / 2009-06-24 18:07
fajne pytanie, też bym chciał wiedzieć do jakiej ceny dojdzie pkobp w tym roku, z tego co się orientuję to wypuszczenie nowych, czyli dodatkowych akcji oznacza w przyszłości mniejszy zysk jaki przypadnie na 1 akcję, a co za tym idzie mniejsza dywidenda w przyszłości
bananqqaa / 213.158.196.* / 2009-06-24 21:59
czyli mam rozumiec cena moze pozostac na dzisiejszym poziomie a nawet wzrosnac??
nie dojdzie przez dokapitalizowanie do naglej znacznej obnizki ceny akcji?
ethanar / 2009-06-24 22:29 / Bywalec forum
Jak dorzucisz liczbę akcji na rynek to moim zdaniem cena akcji raczej musi spaść. Po wypłacie dywidendy również spadnie. Ja osobiście do momentu ogłoszenia na walnym 30 czerwca co z dywidendą i emisją nie wchodzę w tą spółkę. Jakby nie było dywidendy i emisji nowych akcji to myslę że cena akcji w tym roku spokojnie osiągnie 30 zł. Wszystko zależy od ryzyka jakie chcesz podjąć i ewentualnie horyzoncie czasowym. Poza tym w chwili obecnej nie wiadomo w która stronę rynek pójdzie.
Pozdrawiam i powodzenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy