Forum Forum inwestycyjneForex

Co drugi Słowak już płaci w euro

Co drugi Słowak już płaci w euro

Money.pl / 2009-01-05 23:48
Komentarze do wiadomości: Co drugi Słowak już płaci w euro.
Wyświetlaj:
Aleksandr / 153.19.13.* / 2009-01-06 14:22
Panie i Panowie,
Ceny produktów zależą od ludzi a nie od rządu. Rząd może najwyżej przez krótki czas ostudzić pazerność kontrolując stosunek cen Euro - stara waluta. Tak więc zacznijmy poprawę życia od swojego podwórka.
pegas / 77.254.135.* / 2009-01-06 14:10
Ja pracuję w wielkim międzynarodowym koncernie i widzę że nacisk na euro pochodzi od takich firm to właśnie tym molochom będzie łatwiej transferować zyski za granicę w euro a los pracowników jest im obojętny mamy być tanią siłą roboczą prawie jak w Gros Rosen w 1944 w właśnie dla tego czym euro droższe tym lepiej dla lobbystów a że zarobki Polaka będą wynosiły 20% zarobków np Niemca przy tych samych cenach to już nie jest niczyim problemem Pozbyliśmy się polskich banków wraz z portfelem klientów monopoli państwowych CO BYŁO ZBRODNIA GOSPODARCZĄ a teraz oddamy walutę i doprowadzimy naszych emerytów i rencistów do ŚMIERCI GŁODOWEJ w imię dobra i rozwoju globalnych firm w których i tak nie ma ani jednego % polskiego kapitału ZGROZA !!!!!
Pegas / 77.254.148.* / 2009-01-05 23:48
Właśnie wróciłem z tygodniowego pobytu na nartach na Słowacji na własnej skórze a raczej byłem świadkiem jak Słowacy na własnej skórze poznali moc EURO i proszę mi wierzyć widziałem łzy w oczach właścicieli hotelików i pensjonatów Euro to kolek w serce Słowacji a jak czytam brednie o równowadze cen zaokrągleniu w górę to śmiech mnie ogarnia Dla przykładu czekolada studencka w wiejskim sklepiku kosztuje w przeliczeniu na PLN ponad 7 zł paskudne piwo bażant 2,8 pln alkohol jest droższy niż w Polsce o ok 10 - 20 % za nocleg w biedniutkim hoteliku 80 z marnym śniadankiem a hitem jest wyjazd na Łomnicę kolejką za 400 zł za 3 osobową rodzinę Wszyscy Słowacy czują się oszukani nikt z nich nie chciał euro a dopiero z TV dowiedzieli się że 55 % społeczeństwa było za BZDURA I WIELKI PRZEKRĘT Polacy pukają się po głowach jak maja zapłacić 15 euro za 2 godz na orczyku i wszyscy mówią że to ich ostatnia wizyta na Słowacji tak na marginesie moja też no chyba że z nas też zrobią wałów i cudak wepchnie nas pod dobrowolnym przymusem do strefy EURO Ceny jakie przytoczyłem są ze Zdiaru Łomnicy czyli tej biedniejszej części Słowacji pytanie co będzie dalej z tym krajem którego jedynym przemysłem jest turystyka bo to osławione EURO WRÓŻY JEDNO BANKRUCTWO !!!!!!!!!!!!
?! / 2009-01-17 17:24 / Tysiącznik na forum

Dla przykładu czekolada studencka w wiejskim sklepiku kosztuje w przeliczeniu na PLN ponad 7 zł paskudne piwo bażant 2,8 pln alkohol jest droższy niż w Polsce o ok 10 - 20 %
Etc. A ceny w złotych po przeliczeniu według bieżącego kursu, ca. 4,20 zł/€, jakby było np. 3,50 zł/€, to byłoby taniej, itd. itp. Ale cóż, Polak, to taka kreatura, która potrafi chyba tylko narzekać. Jest oczywiste, że jeszcze sie taki nie urodził, co by każdemu dogodził.
Adol / 2009-01-07 15:41 / Bywalec forum
Ja tylko przejeżdzałem wracając z Austrii. Powariowali Ci Słowacy. Diesel w Austrii kosztuje 0,84 a w Słowacji 1,05. Byłem na kwaterze w Karyntii za 18 E za dzień (pełen wypas jeżeli chodzi o wyposażenie) a na Słowacji nie mogę znaleźć nic poniżej 15 E za dziadostwo.
tara / 2009-01-06 13:04 / Tysiącznik na forum
zgadzam się z tobą ,będziemy płakać baranim głosem kiedy teraz na siłe wprowadza w Polsce euro,gdy nasze pensje są nie dostosowane do realnych zarobkow w starej europie.Przy przeliczniku 3 pln będziemy mieli więcej pensji w portfelu ale nasz eksport sie zawali.Obecnie już propaganda prasowa rozwineła skrzydła i przekonuje nas ,ze 60% Polakow chce wprowadzenia euro jak najszybciej ,co jest moim zdaniem kompletna bzdurą,referendum powinno sie odbyć i sami wtedy bedziemy na siebie psioczyć a nie rzad ma za nas decydowac ,oni dostana po 10.000 tys euro pensji ,to ceny nie sa im straszne.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-06 13:35
niedoceniasz informacji jakie posiadaja ekipy rządzące w Polsce.
Doskonale zdaje sobie sprawę zarówno opozycja jak i koalicja orac ekipa prezydencka że, euro to obniżenie poziomu zycia obywateli.
Doskonale zdają sobie sprawę że, większośc społeczeństwa nie chce euro, i to nie dlatego że jest tak wyedukowane ekonomicznie ( chociaz ekonomię praktyczną większośc polaków wysysa z mlekiem matki), ale dlatego że sa przywiazani do złotówki jako symboli niezalezności państwowej.
Jestem czestym gosciem w wielu krajach europejskich, w kazdym jest niezadowolenie społeczne , wynikajace z podrożenia , w niemczech nawet jest takie powiedzenie ze ceny na podstwaowe atrtykuły żywnościowe zmieniły tylko nazwe to co było w markach, jest teraz w euro .. nominał pozostał bez zmian , zmieniła sie tylko nazwa .. czyli podrozało o 100%.
To oczywiście bardzo "wyostrzone" spojzenie, ale to prawda w znaczniej mierze, ceny artrykułów , żadziej kupowanych w euro nawet potaniały , ale artykułu pierwszej potrzebu znacznie podrozały, niemcy woleli by aby było odwrotnie, miec drozsze pralki czy telewizory , ale tańsze opłaty bytowe.
Jak to móia w polsce, najwiekszym kłąmca jest statystyka, i coś w tym jest, skoro statystyczne wskaźniki ( tu tez pole do manipulacji - zalezy co bieze sie pod uwagę), wskazują że suma sumarum podwyzki były niewielkie, brawo dla mistrzów manipulacji, jak to mówią statystycznie jedna reka w lodzie druga w ogniu a w srodku jest srednio :)
drtygrys / 2009-01-06 01:11
Czy ktoś inny może potwierdzić te informacje? Warto byłoby zweryfikować, to co piszą gazety na żywo.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy