Forum Forum dla firmKsięgowość

co można w koszty? TV, bagaznik samochodowy, CB radio?

co można w koszty? TV, bagaznik samochodowy, CB radio?

essi / 217.153.72.* / 2008-11-20 10:03
wiadomo listopad... "niestety" mam ogromny przychód w tym miesiącu....
szukam kosztów ale nie chce przeholować

Działaność ( osoba fizyczna ) jest zarejestrowana w domu.
KPiR, w PKD na pierwszych miejscach jest public relations, reklama, doradztwo.
Samochód prywatny rozliczany z ewidencji przebiegu

Laptopa, drukarkę, akcesoria do nich to nie będzie problemu
Zimówki do samochodu i jakies tam drobne części zamienne - chyba też

Czy telewizor mógłbym wrzucić w koszty? Spotkałem się z wieloma interpretacjami, często urzędy to łykają. W sumie pracując w PR i reklamie bez telewizora się nie obędę ( tym bardziej, że sam się w nim pojawiam ). Moja firma robiła też prezentacje multimedialne, które w sumie można testować na tv. Co o tym sądzicie? jak to się ma do działalności w domu?

A bagażnik samochodowy ( dachowy + uchwyty do nart i rowerów )?. Niektórzy mi mówią, że wszystko co do auta można wrzucić w ewidencję. Ale to raczej nie jest koszt służący uzyskaniu ani zabezpieczeniu przychodów... jak to jest? A na przykład CB radio ? Ono służy nie ponoszeniu przeze mnie kosztów mandatów :) :) :)

Pomóżcie plis.
Wyświetlaj:
kkrycha / 79.184.21.* / 2008-11-23 09:36
Najprosciej co mozesz zrobic z tv jezeli prowadzic dzialalnosc PR reklamowa, to wystaw fakture jakiemus znajomemu na wypozyczenie zakupionego tv. Wowczas bedziesz mogl sobie go nawet w lazience powiesic. Wystwiaj takie fv co jakis czas na rozne znajome podmioty na symboliczne kwoty. Urzad skarbowy nie bedzie sie mogl doczepic, bo zakupiony TV generuje ci przychody a o to ma chodzic.
arekl / 78.8.9.* / 2008-11-20 15:23
żadnej części do samochodu niefirmowego nie ujmujesz w ewidencji kosztów samochodu prywatnego. tym właśnie oprócz kilometrówki różnią się niefirmowe od firmowych.
radio samochodowego, cb radio, gps - również nie możesz. wymianę opon, oleju, wycieraczek, paliwo, ubezpieczenie, płyn do spryskiwaczy, etc. - tak.
jeżeli masz działalność w domu i telewizor stoi w miejscu, z którego można z niego korzystać prywatnie, żaden urząd tego nie kupi.
samochody osobowe są wyłączone z jednorazowej amortyzacji, motocykle, ciężarowe - nie.
pozostają materiały biurowe, środki czystości (jeżeli rzeczywiście zgłaszałeś do spółdzielni. urzędu że część mieszkania wykorzystujesz do działalności), materiały do komputera i oprogramowanie, wydatki na telefon i rozmowy telefoniczne, oraz wszystko to, co wymyślisz w ramach działalności.
tak dalej / 93.105.116.* / 2008-11-20 18:26
kiepskie doradztwo dajesz.Pomieszanie z poplataniem. Kilometrami wynikłymi z działałności (ewidencja kilometrów i kosztów - nie tylko paliwa )tworzysz koszty uznane w ilości nie przekraczajacej kwot zakupów. A z czego wynika konieczność zgłoszenia w administaracji budynku prowadzenia ...? Wymyslajcie , wymyslajcie i do pogawędek kawiarnianych. Uczcie sie znaczenia słów już na poziomie...choć może OBECNI (E) absolwenci studiów mają się z tym na bakier.
arekl / 78.8.9.* / 2008-11-21 15:20
pomieszanie? może dla niektórych za skrótowo. do samochodu prywatnego prowadzisz dwie ewidencje - ewidencje kosztów i ewidencje przebiegu, potem na podstawie wynikłych z nich limitów zaliczasz pewne kwoty do kosztów.
dla osoby, która prowadzi kilometrówkę dla prywatnego samochodu używanego w działalności to powinno być jasne. przecież nie zacytuję tutaj wszystkich rozporządzeń, nie tego dotyczył post. dotyczył odpowiedzi na pytanie, co można zaliczyć do ewidencji kosztów eksploatacyjnych - a więc części ewidencji, a nie bezpośrednio do kosztów.
a nawet jeśli miałby wysokie koszty eksploatacji samochodu, to oczywiście bez odpowiedniej kilometrówki idącej w parze, niczego to nie da. i na odwrót - ewidencja przebiegu będzie dobra, ale za mało dokumentów kosztowych.
i nie piszę, że tylko paliwo. piszę, że w takiej ewidencji ujmuje tylko koszty eksploatacji, ale nie remontu.

z czego wynika konieczność zgłoszenia w administracji - to proste. działalność jest prowadzona w mieszkaniu prywatnym. jeżeli nie zgłaszasz do administracji spółdzielni/urzędu miasta że część lokalu przeznaczasz na prowadzenie działalności, nie masz prawa zaliczać części wydatków na jego eksploatację do kosztów (wg mnożnika). urząd skarbowy zaliczy je nie do wydatków na działalność, ale do wydatków prywatnych. nie mam tu na myśli sporadycznych środków czystości, typu zakup płynu do mycia podłogi - bo to powinno przejść bez zgłoszenia.
iop / 77.112.247.* / 2008-11-20 14:38
wrzuć auto w środki trwałe i zamortyzuj jednorazowo albo co miesiąc.
Te części do auta nie możesz bezpośrednio zaliczyć do kosztów jeżeli auto nie jest w ewidencji śr. trwałych. jak rozliczasz wg ewidencji to masz stawkę za 1km i tyle.
megi 2x / 83.10.150.* / 2008-11-20 17:55
kup sobie monitor z funkcją TV tego udząd nie zakwestionuje.
janek4 / 84.40.217.* / 2008-11-20 18:43
jeśli masz lekkość wypowiedzi i potrafisz uzasadnić poniesiony koszt jako służący osiagnięciu dochodu, to także telewizor możesz umieścic w kosztach
janek4 / 84.40.217.* / 2008-11-20 18:39
myślę, że można też wrzucić w koszty odbiornik TV, do którego możesz podłączyć laptop i korzystać jak z monitora
megi 2 / 83.10.150.* / 2008-11-20 17:53
kup sobie monitor z funkcją TV tego udząd nie zakwestionuje.

Najnowsze wpisy