Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co ożywi polską gospodarkę?

Co ożywi polską gospodarkę?

mis_fis / .* / 2003-06-02 14:11
Komentarze do wiadomości: Co ożywi polską gospodarkę?.
Wyświetlaj:
Tomek / .* / 2003-07-09 01:22
Jest oczywiste,ze aby osiagnac wzrost gospodarczy na przyzwoitym poziomie niezbedne sa mniejsze podatki zarowno bezposrednie jak i posrednie. Druga niezbedna zmiana do przeprowadzenia jest zmniejszenie formalizacji, a własciwie bezproduktywnej biurokracji, ktora nie prowadzi do niczego innego jak tylko do zniechecania potencjalnych inwestorow i przedsiebiorcow.
T. Sz. / .* / 2003-07-08 14:16
Co zrobić zeby krowa dawała więcej mleka?Trzeba ją zmusić do tego bijąc systematycznie kijem po łbie!
SR / .* / 2003-06-04 13:22
Szedł Grześ przez wieś , niestety zamiast worka grochu pustą głowę niesie . Gdyby jakiś student na egzaminie wyskoczył z takimi teoriami jak szanowny Pan Profesor Kołodko , to wyleciałby z każdej normalnej uczelni natychmiast na zbitą twarz i zajmowałby się conajwyżej pracami porządkowymi na ulicach i w parkach . W Polsce niestety profesorem "każdy zostać może" .
czytelnik / .* / 2003-06-04 09:39
Dziękujemy Panie Ryszardzie. Jest Pan już 651-szym albo może 1253-cim autorem, który "wnikliwie" opisał problem. Gratulacje. Zachęcam do powrotu do tematu za dwa tygodnie.
trebor / .* / 2003-06-04 09:33
Pan Kołodko może piastować stanowisko państwowe tylko w Polsce, bo w każdym innym kraju został by już dawno rozliczony ze swych osiągnięć w dziedzinie prowadzonej przez siebie polityki, a kompromitacja w postaci prób przekazywania ustaw naruszających inne akty prawne bądź samą konstytucję, nie pozwalały by żadnemu człowiekowi na pozostawanie na tak odpowiedzialnym stanowisku, tak więc nie powinny nas dziwić, pomysły pana Kołodki. Pomysły w stylu podnoszenia podatków dla pobudzenia gospodarki i likwidacji bezrobocie, kolejna porażka dla tego pana i tak nie będzie żadną nauczką, w jego urojonym świeci "JGO POMYSŁY" sprawdzają się.
Krzysztof / .* / 2003-06-03 22:32
I co z tego wynika?Możemy sobie dużo pisać, a oni mają to i tak gdzieś...Skutek jednak może być opłakany dla kraju.Czasami myślę że lepiej być bezrobotnym w krajach Beneluksu niż biznesmenem w III RP...
Olas / .* / 2003-06-30 21:08
Nie orzywi nic poniewarz trwa trzecia swiatowa wojna ekonomiczna gzie Polaków dobijaja towaremi funduszami pomocowymi. Kture w wiekszosci pobieraja tak zwani doradcy okopacyjni i ich poplecznicy capo obozu rzadzacego.KAZDY przedsiebiorca wie bogaty" klijęt -OBYWATEL" to bogate panstwo.Wiec niech ci rzadzacy nie niszcza okradaja obywateli, lecz namawiaja do produkci i uslóg i niech stworza naprawde WOLNY RYNEK. BO TERAZ W POLSCE NIEMA WOLNEGO RYNKU. RYNEK ORZYWI TYLKO WOLNA KONKURECJA I NORMALNE PODATKI, JAK RÓWNIERZ PROSTE I CZYTELNE PRZEPISY PRAWNO KARNE .zlodziej -cierzkie roboty. dlurznik-ciezkie roboty. Polityk aferzysta-precz zpolityki.SEDZIA POLICJANT NAJWARZNIEJSZE ZAWODY I AUTORYTETY
piko / .* / 2003-07-13 18:18
Nie zrozumiałem tego, co napisałeś. Powinieneś dostać dożywocie za sposób w jaki piszesz.
Metal / .* / 2003-06-03 10:48
Pan Szanowny Kołodko z całym szacunkiem dla jego dorobku zapomina mówiąc o bogatych i biednych ,że bogaci dają dużo pracy biednym.Państwo też daje prace biednym ,ale jest to już pochodna ( w wyniku prowadzonych buisnessów płaci się podatki i finansuje w ten sposób państwo,czyli pracę kolejnych biednych) efektu pracy bogatych.Pamiętajmy o podstawach przyrody :-ile może skonsumować bogaty ????- ile zje bochenków chleba ????- ile domów zbuduje ??? dając znowu pracę biednym????-a co zrobi ze swoim obrzydliwym bogactwem jak już wszystkiego sie naje ???Odpowiedż jest prosta albo zainwestuje ,albo będzie oszczędzał w banku.Oba aspekty są korzystne dla kraju i gospodarki.To biednych nie stać na inwstycje i oszczędzanie ,nie róbmy więc z bogatych wilków .To nie oni zabierają biednym pieniądze -zabiera je bardzo drogie i mało efektywne Państwo Polskie.Ile zbrało nam wszystkim sponsorując kopalnie,kolejne afery korucyjne polityków ???Efektywność jest podstawą wszystkiego.Wydaje się ,że wolny rynek i sprawiedliwość społeczna to są dwa wykluczające się pojęcia i najgorzej jest kiedy kiedy ktoś chce powołać kolejny złoty środek do życia ( ścigając się traktorem na wyścigach formuły 1 -oba pojazdy mają dużą moc -sprawiedliwosć społeczna pojazdów mechanicznych wymaga dopuszczenia traktorów do wyścigów no nie ? !!! )Pozdrawiam wszystkich.
Yanek / .* / 2003-06-04 09:18
słusznie, tylko z jedną małą uwagą - to "mało efektywne Państwo Polskie" jest zarządzane bezpośrenio i pośrednio przez ... bogatych
Krzysztof / .* / 2003-06-03 10:42
Proponuję więcej nie komentować pomysłów i wypowiedzi ministra Kołodki - szkoda bitów
Kort / .* / 2003-06-03 09:36
Jedyny sprawiedliwy podatek to liniowy. Zarabim mało- płace mało, zarabiam duzo - płacę dużo. Progresywny jest karą za pracowitośc, zapobiegliwość i oszczędnośc. Progresywny mówi bym nie pracował, nie zarabiał. Podatek progresywny jest politycznym podatkiem lewicowym, kiełbasą wyborczą, nie mającą nic współnergo z ekonomią i dobrem kraju. Skoro wybiera większość, a utrzymuje wszystko mniejszość nie można sie dziwić, że Pan Kołotko ma taki obraz sprawiedliwości. To poprostu "sprawiedliwość" wiodąca go do "stołka". Poza tym zgadzam się z "Bilem"
aa / .* / 2003-06-03 11:16
Tylko podatek liniowy i zmniejszenie kosztów pracy (obciążeń ZUS).Podatnicy nie będą musieli ukrywać 60 procent dochodów swojej firmy przed fiskusem. Nagmninne jest dzisjaj nie ujmowanie fakturowo pewnych operacji. Każdemu się to bowiem opłaca przy podatku 40% i VAT 22%. Daje to przecież 62 %. Dlaczego fiskus nie chce by podatnik dzielił się tymi pieniędzmi z państwem, tylko zmusza go do uciekania w szarą strefę?
Bil G / .* / 2003-06-02 21:58
Sprawiedliwy jest podatek kwotowy. W takim samym stopniu lub nawet mniejszym korzystam z usług mojego podatkobiorcy więc za co przepraszam mam płacić kurcze więcej ( kurcze czytaj prostytutka ). Pozdrawiam wszystkich płacących podatki.
mis_fis / .* / 2003-06-02 14:11
Kołodko idiota, twierdzi, że podatek liniowy jest niesprawiedliwy i zarazem nie pro-wzrostowy. Jasne, niech bogaci płacą więcej za to, że są bardziej wykształceni, pracowici, zaradni i tworzą miejsca pracy dla innych...

Najnowsze wpisy