Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co zrobić z niewielkim kapitałem, jak go pomnożyć?

Co zrobić z niewielkim kapitałem, jak go pomnożyć?

!matti / 2006-12-13 13:16
Witam!
Mam do dyspozycji 20 tyś. zł i nie wiem co z nimi zrobić najlepiej zainwestowałbym je, ale tak żeby jednak ta inwestycja przynosiła jakieś profity. Czy możecie mi pomóc zadecydować ?
Wyświetlaj:
Andrzej1890PL / 80.52.246.* / 2019-07-09 08:37
Jak jestes zainteresowany pomnożeniem finansów sprawdź ten artykuł :P

www. fls2000. pl/ atrakcyjna-cena-funta/ - tylko usuncie spacje po kropkach bo linki cos nie przechodza inaczej
Krzychos90 / 90.141.121.* / 2009-08-15 19:08
Wiem jak solidnie i efektywnie pomnożyć kapitał. Jak bedziesz zainteresowany gwarantowanymi zyskami rzedu od 12-25% miesiecznie odezwij sie.
Krzychos90@gmail.com
gg: 8714677
mick / 2006-12-14 16:39 / Uznany Gracz Giełdowy
na dlugi okres (min 5lat) - fundusze akcyjne.
na krotki fundusze stabilnego wzrostu czy ochrony kapitalu. Podstawa to dywersyfikacja (bo wnioskuje ze nie masz zbyt duzego doswiadczenia w materii inwestowania?)
ragas / 2006-12-14 08:55 / portfel
Ja mogę Ci doradzić na podstawie polisy inwestycyjnej jaką posiadam w Skandii, bo mam ten temat dobrze przewałkowany. W Skandii pieniądze inwestowane są w fundusze inwestycyjne, posiadasz tam dwa konta - konto bazowe i tzw. wolne aktywa. Na konto bazowe musisz wpłacać przez 5 lat zadeklarowaną sumę pieniędzy, potem możesz, ale nie musisz jeśli nie chcesz. Konto bazowe staje się wolnymi aktywami. Drugie konto - wolne aktywa to konto do którego cały czas masz dostęp. Oprocentowanie o połowę niższe niż na bazowym, tylko od wpłaty pobierana jest prowizja 2%. Wpłacasz min. 1000 PLN jednaorazowo, wypłacić możesz raz w miesiącu. Możesz zrobić tak. Małą część wpłacasz na konto bazowe, resztę na wolne aktywa, żeby mieć dostęp do nich jakby co. Po roku pieniądze z wolnych aktywów powinny wypracować Ci dużą część, a przy dobrej koniunkturze więcej niż całość składki obowiązkowej. I tak przez 5 lat - taka samofinansująca się polisa. Potem te z konta bazowego zostawiasz, żeby Ci pracowały na emeryturę np., a z zarobionych z reszty korzystasz sobie w dowolnym momencie.

Pozdrawiam
R
!matti / 2006-12-13 16:28
inwestycja może być długoterminowa albo krótkoterminowa, zależy mi tylko aby nie skonsumować tych pieniędzy, bo wydać taką kwotę to żaden problem. Zysk to najlepiej czym większy tym lepszy. Myślałem o jakimś funduszy inwestycyjnym typu ARKA albo coś podobnego. pieniądze dostałem nagle i nie wiem co z nimi zrobić a nie chce żeby leżały w "skarpecie"(tzn na koncie)
Lodowy / 2006-12-14 09:26 / Bywalec forum
Dopóki nie będziesz pewny w co zainwestować, włóż kaskę do funduszu rynku pieniężnego (skarbowego). Na pewno tam nie stracisz, a będziesz miał możliwość wyciągnięcia praktycznie w każdej chwili. Uważaj tylko, żeby nie brali opłat za wejście/wyjście z inwestycji (np. TFI PKO to takie kuriozum, które bierze opłaty za wejście do fundu pieniężnego) i sprawdź (np. na MoneyPl, zakładka Fundusze-Porównanie-Rynku Pieniężnego)które z funduszy wypracowały ostatnio (1, 3 msc.) najlepszy zysk. Odradzam TFI BPH - fatalna obsługa we wszystkich znanych mi oddziałach (5 szt. w 2 miastach).
ragas / 2006-12-13 13:40 / portfel
A czy ma być to inwestycja krótko czy raczej długoterminowa? Jaki chciałbyś osiągnąć zysk? W jakim okresie czasu?

Pozdrawiam
R
!matti / 2006-12-13 16:34
nwestycja może być długoterminowa albo krótkoterminowa, zależy mi tylko aby nie
skonsumować tych pieniędzy, bo wydać taką kwotę to żaden problem. Zysk to najlepiej czym
większy tym lepszy. Myślałem o jakimś funduszy inwestycyjnym typu ARKA albo coś
podobnego. pieniądze dostałem nagle i nie wiem co z nimi zrobić a nie chce żeby leżały w
"skarpecie"(tzn na koncie)

poprzedni post to pomyłka
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy