Forum Polityka, aktualnościKraj

Czapiński: Wybory to taki plebiscyt kto gorzej zaśpiewa

Czapiński: Wybory to taki plebiscyt kto gorzej zaśpiewa

Wyświetlaj:
Elendir / 2010-07-04 09:35 / Łowca czarownic
Jak najbardziej powinna być możliwość głosowania przez internet. Na zasadzie wyboru - tradycyjnie albo przez internet. PIT można złożyć, to dlaczego nie zagłosować?
niewierzący ateusz / 79.186.46.* / 2010-07-03 21:24
po prostu był i nima, to już dowcipów o hrabi nie wolno opowiadać ? wesoło kurde będziemy mieli jak hrabia preziem zostanie
wczoraj / 2010-07-03 13:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Urząd prezydenta zlikwidować lub ograniczyć jego kompetencje, ilość parlamentarzystów zmniejszyć o połowę, czym więcej mord w sejmie tym mniejsza szansa na współpracę i wyższe koszty
1999 / 81.219.72.* / 2010-07-03 11:11
Jesli w ramach wyborow powszechnych wybieramy prezydenta, to powinnismy robic to swiadomie.
Kandydaci nie musza tanczyc i skakac ze sceny i traktowac spoleczenstwa jak grupe "niedorozwojow intelektualnych". Aby swiadomie wybierac, kandydaci powinni zaprezentowac wizje modelu finansowania sluzby zdrowia, wizje modelu finansowania edukacji, wizje modelu finansowania systemu emerytalnego itp. zarowno z punktu widzenia wyborcy jak z punktu widzenia finansow publicznych. Jesli kandydat nie posiada takiej wizji, nie powinien sie ubiegac o stanowisko prezydenta. Jesli prezydent ma byc dekoracja wladz politycznych to trzeba z takiego urzedu zrezygnowac.
Uwazam, ze nie wolno kandydatowi na prezydenta obiecywac bezplatnego leczenia dla wszystkich przy nakladach 4,5% PKB na sluzbe zdrowia. Taka obiecanka mnie obraza. Co ja mysle o takim kandydacie, nie moge napisac.
W Belgii sa wybory obowiazkowe ze wzgledu na specyfike ludnosciowa tego kraju i chyba kto nie pojdzie na wybory placi kare.
Uwazam, ze w Polsce powinny zostac wprowadzone obowiazkowe wybory przy rownoczesnym umozliwieniu oddawania glosu droga elektroniczna. Nie mozemy twierdzic, ze obowiazkowe wybory przypominaja "komune". Czy jak za "komuny" byl obowiazek szkolny to teraz mamy z niego zrezygnowac? Nie przesadzajmy.
Zdumiala mnie bardzo wypowiedz P. Profesora : "Ten czlowiek /Prezydent Polski/ sam decyduje, czy chce byc reprezentacyjna kukla, czy chce aktywnie dzialac". Slowa te pozostawiam bez komentarza.
Ciemny Lud / 80.5.173.* / 2010-07-03 10:27
ale nie mam kasy...
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-07-03 09:23

Wybory to taki plebiscyt kto gorzej zaśpiewa

Przy zawsze jednakowym, akompaniamencie w wykonaniu - stalinowskich pogrobowców, opłacanych ciągle z tych samych źródeł!
emerytowany robotnik z Radomia / 203.175.73.* / 2010-07-03 10:18
Zwłaszcza pogierkowskich i pomogomułkowskich złogów, które uważają, że Gierek był najlepszy.
Pomordowani i pobici robotnicy z '76 pamiętają o tym kandydacie i będą o nim pamiętać w niedzielę.
niewierzący ateusz / 79.186.46.* / 2010-07-03 10:55
nie ściemniaj, ja też te czasy pamiętam, czerwiec 1976 w radomiu to nie był grudzień 1970., jedyną śmiertelną ofiarą był ksiądz wspierający strajkujących nie pamiętam nazwiska , ale można w wiki sprawdzic,, w porównaniu z gomułką to gierek był łagodniutki, i tylko to kaczor powiedział, że ze wszystkich komunistów począwszy od bieruta a na jaruzeslkim kończąc gierek ma najmniej na sumieniu, tak ci wspomnienie gierka przeszkadza, ale nie przeszkadza ci ,że komorowski korzysta z poparcia jaruzelskiego?
sfera2 / 2010-07-04 09:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pewnie jesteś z tych co w 1976 uczestniczyli w manifestacjach poparcia dla PZPR. Były to kont manifestacje sprzeciwiające się protestom robotników z Radomia.
emerytowany robotnik z Radomia / 91.121.28.* / 2010-07-03 11:06
Co innego gdy ktoś popiera jednego kandydata a co innego jak Kłamczyński wychwala komucha i komunizm, po to tylko, żeby zdobyć parę głosów.
Jak tego nie rozróżniasz to jest dno.

Czytając twoje wypociny to wygląda tak jakbym słuchał Urbana, który mówił o paru tysiącach osób protestujących jak o niewielkim zgromadzeniu albo Kłamczyńskiego mówiącego, że nie zjedzenie kolacji to przecież nie głodówka.
Ta sama komunistyczna mentalność.

Powiedz to co napisałeś robotnikom, którzy przeszli przez ścieżki "zdrowia". Zarówno w Radomiu jak i Ursusie. Ty znasz prawdę z tego co ci kłamczyński powie.
nur / 178.37.47.* / 2010-07-03 17:01
to gierek ich bił, a moze jednak jaruzelski z kiszczakiem
Floyd / 2010-07-03 12:38 / Tysiącznik na forum
To Ty nie zrozumiałeś co napisał ateusz, a napisał tylko tyle, że:".. ze wszystkich komunistów począwszy od Bieruta a na Jaruzelskim kończąc Bierek ma najmniej na sumieniu.." i to jest prawda.
Za Gierka ścieżka zdrowia, a za Bieruta, to nawet można było trafić prosto do piachu bez sądu. Nie widzisz różnicy?
emerytowany robotnik z Radomia / 91.121.28.* / 2010-07-03 13:06
Floyd nie rób z siebie głupka większego niż Kłamczyński.
Mordowano za Gierka tak samo jak za Bieruta, Gomułki albo Jaruzelskiego ale robiono to w rękawiczkach.
Widocznie dlatego Gierek dla Kłamczyńskiemu był najlepszy.

To jest strzał w stopę Kłamczyńskiego i żadna teoria - nawet wyssana z najbrudniejszego palca - go nie obroni.
nie łgaj koleś / 83.8.164.* / 2010-07-03 13:58
Ty nie jesteś żadnym emerytowanym robotnikiem z Radomia tylko z propagandowej młodzieżówki od POmyleńców napisz lepiej jakie macie zalecenia od tuska i.in.odnośnie internetu i ile wam za to płacą

ty nie jesteś
na / 79.186.46.* / 2010-07-03 11:15
wolę jara z gierkiem od hrabiego z jaruzelskim, tak jak wolę jara z kotem niż hrabiego z palikotem, miłego głosowania życzę,
"Roszkowski: Przeważnie wybieramy mniejsze zło" i w tym przrypadku jaro z gierkiem jest dla mbie mniejszym złem od farbowanego hrabiego z jaruzeskim
sfera2 / 2010-07-04 09:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie ważne kogo wolisz, ale to aby nam się nie pogorszyło, a wybór kontynuacji wojny na górze to co najmiej ciąg dalszy marazmu w Polsce.
emerytowany robotnik z Radomia / 91.121.28.* / 2010-07-03 11:26
Widzę, że jednak jesteś dno intelektualne skoro nie rozróżniasz wychwalania komuchów od tego jak jakiś komuch mówi na kogo zagłosuje.
I to na dodatek wychwalania takich komuchów, którzy zostawili nie tylko Polskę w długach ale również ze zmasakrowanymi robotnikami po ścieżkach "zdrowia".

Życzę ci, żebyś choć jedną taką ścieżkę w życiu przeszedł to nie będziesz dalej popierał tego, który wychwala organizatorów takich ścieżek!
Może wtedy zmądrzejesz choć myślę, że trochę za późno w twoim przypadku.
na / 79.186.46.* / 2010-07-03 11:31
bóg zapłać za dobre słowa dobry człowieku
emerytowany robotnik z Radomia / 91.121.28.* / 2010-07-03 11:36
Ja już podziękowałem Kłamczyńskiemu za jego gloryfikację Gierka. Jemu też taka ścieżka by się przydała. Ale wtedy on siedział cicho u mamy. I tak przez całą komunę, więc nie wie co to prawdziwa komuna.
na / 79.186.46.* / 2010-07-03 11:46
po twoim stylu pisania stwierdzam,że wcześmiej podpisywałeś się PKB a jescze wcześbiej man13 skończ już tą ściemę
emerytowany robotnik z Radomia / 91.121.28.* / 2010-07-03 11:50
Mnie nie interesuje co stwierdzasz bo to są zwykłe insynuacje.
Kończą się argumenty w obronie gloryfikacji komuny i komuchów przez Kłamczyńskiego to zaczynają się insynuacje.
Biedaku.
arti8 / 89.77.183.* / 2010-07-03 12:15
Nie jesteś żaden emerytowany robotnik tylko bogaty egoistyczny h** (tak jak Twój kandydat), a tym że nazwałeś go biedakiem sam się do tego przyznałeś.
emerytowany robotnik z Radomia / 91.121.28.* / 2010-07-03 12:20
Widzę, że ci nerwy puszczają biedaku.
Kłamczyński nie wie co prawdziwa komuna z robotnikami robiła bo nigdy nie był po stronie robotników.
Cichy, skromny pracownik naukowy bez odwagi, aby walczyć o wolność Polski nie mógł poznać losu robotników tłuczonych na ścieżkach "zdrowia" w Ursusie i Radomiu za Gierka. Mordowanych później po cichu przez esbecję.
Przydałaby mu się choć jedna taka ścieżka to dzisiaj inaczej by ten komuch Kłamczyński śpiewał.
arti8 / 89.77.183.* / 2010-07-03 12:33
Prawda o Twoim kandydacie boli? Komuna to Urban i Jaruzelski. Nie mogę napisać kogo popierają, bo jest cisza wyborcza. ;-)

PS.
Wracaj na łonet.
emerytowany robotnik z Radomia / 91.121.28.* / 2010-07-03 12:51
Powiedziałem ci, że jesteś jednak bardzo tępy intelektualnie skoro nie rozróżniasz popierania kandydata przez komuchów od gloryfikowania komuchów i komuny jak to Kłamczyński zrobił.
Komuchy sobie mogą popierać kogo chcą.

Ale, że Kłamczyński najpierw oparł sądownictwo o komunistycznego sędziego Kryże a komunistyczny prokurator Wassermann grał pierwsze skrzypce w PiS a teraz gloryfikuje komucha Gierka i komunę to chyba przeraża jego własnych wyborców i solidaruchów ze Śniadkiem na czele.

Przypominam, że to za Gierka wpisano do konstytucji PRL przewodnią role PZPR i sojusz z ZSRR.
Czyli mentalnie Kłamczyński jest gomułkowsko-gierkowskim złogiem.
KRRIT / 193.24.203.* / 2010-07-03 12:48
W tym temipe eskalacji konfliktu pomiedzy wschodem i zachodem polski to za 10 lat czeka nas referendum w sprawie odłaczenia sie polski A od B. Za 5 lat dla polaka z zachodu ten polak ze wschodu bedzie gorszym wrogiem niz bolszewik i szkop razem wzieci.
Profesor / 2010-07-03 09:22 / Bywalec forum
Raz, jesteśmy w sposób "naturalny" cywilizacyjnie i mentalnie jakieś 200 lat za Europą Zachodnią (Skandynawia czy Niderlandy szczególnie). Dwa, wieki zaborów, wojen i okupacji przyczyniły się do znaczącego zmniejszenia w populacji liczby jednostek o niezależnym myśleniu, inteligencji oraz ambicji. Dlatego kandydatami na polityków czy urzędników są głównie prymitywni oportuniści z potrzebą regulowania innym życia z korzyścią dla siebie i najbliższej rodziny.
Fiut Wyniosly / 80.5.173.* / 2010-07-03 10:26
Niestety - ma Pan racje...

pozdrawiam Rodakow z Londynu
pan władek / 152.73.73.* / 2010-07-03 09:22

Z badań eurobarometru wynika, że jedynie 5 proc. ufa elitom politycznym

Pana zdaje się to dziwi.
Na taki wynik zapracowały kilometry autostrad, szybka kolej, rozwiązania podatkowe, służba zdrowia, uczciwośc polityków, stymulowanie rozwoju regionów nauki sztuki. Tak ta tytaniczna praca naszych polityków dała wspaniały rezultat 5%, tylko jak zwykle naród nie dorósł.
1999 / 81.219.72.* / 2010-07-03 08:55
Z artykulu nie wynika, ze byly przeprowadzone badania na temat: dlaczego ludzie nie chodza na wybory. Przyczyn jest na pewno wiele i warto byloby pokusic sie o takie badania ankietowe.
Na ogol sie stwierdza, ze ludzie na wybory nie chodza z lenistwa. A moze jest to w duzej mierze forma protestu?
Ludzie nie wiedza, ze oddajac glos niewazny moga zaprotestowac przeciw czemus w polityce spolecznej, gospodarczej, przeciw czemus co im sie nie podoba. Badania powinny dokladnie okreslic te przyczyny protestu.
Ja np. w drugiej turze obecnych wyborow prezydenta swiadomie oddam glos niewazny stawiajac dwa plusy. Chce w ten sposob zaprotestowac przeciwko niewlasciwemu systemowi rozliczenien za uslugi medyczne, gdyz uwazam, ze najlepsza forma polega na rozliczenie miedzy ubezpieczalnia a pacjentem na wzor belgijski. Czesciowo mieszkam w Belgii, czesciowo w Polsce. W Belgii place za uslugi medyczne / NFZ mi nie chce zwracac czesci poniesionych kosztow/, w Polsce place, bo musze korzystac z leczenia prywatnego ze wzgledu na slaba dostepnosc do lekarzy specjalistow i place skladke zdrowotna do NFZ. Protestuje rowniez przeciw niewlasciwej postawie P. Minister Zdrowia nt. propozycji dyrektywy "Pacjenci bez granic".
Dlatego uwazam, ze nalezy bardzo wnikliwie sledzic i badac glosy niewazne oddane w wyborach. Nie wolno ich lekcewazyc, stwierdzajac, ze sa to glosy ludzi nie potrafiacych wlasciwie wpisac plusa czy iksa. Pozdrawiam.
bulba1 / 2010-07-03 08:52 / Bywalec forum
Dlatego --WYBORY W SALONIE PIĘKNOŚCI - W Hurghadzie punkt wyborczy mieści się w Agape Clinic.

- jest to prywatna klinika należąca do Polki. Nie jest to jednak bynajmniej placówka medyczna. W
rzeczywistości pod tą nazwą mieści się... salon piękności, gdzie na co dzień można zażywać masaży
relaksacyjnych czy poddać zabiegowi depilacji strefy bikini.

Jeszcze ciekawiej jest na Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich. Tutaj turysta przy okazji głosowania
będzie mógł "buszować po shoppingu", gdyż obwód wyborczy zorganizowano w centrum handlowym - Centro Commercial San Eugenio.

Donaldzie Tuseku i ty Bronisławie nie idźcie tą drogą
......wszak czeka na was moskiewski elektorat
emerytowany robotnik z Radomia / 203.175.73.* / 2010-07-03 07:35
Podziękują mu również w niedzielę.
emerytowany robotnik z Radomia / 203.175.73.* / 2010-07-03 10:29
Ja już zmądrzałem - za Kaczyńskiego rewaloryzacji emerytury nie miałem a za Tuska mam.
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2010-07-04 07:49
a ja wykupiłem mieszkanie spoldzielcze za jarka, była też obniżka podatków i stawki ZUS.
sfera2 / 2010-07-04 11:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Żeby za obniżkę Podatku i składki ZUS wykupić mieszkanie musisz zarabiać powyżej 100 000 zł.
jovita / 87.205.246.* / 2010-07-03 10:37
Ludzie, sprawdzajcie czy na kartach do głosowania jest czerwona pieczęć komisji. Kilka osób w Warszawi (Ursyów, Wilanów) zgłaszało brak pieczęci, co jednocześnie czyni kartę do głosowania nieważną. Nie wiadomo, czy to nieuwaga, czy sposób na fałszowanie wyników. W trakcie liczenia,karty bez pieczęci zamienia sie na karty z pieczęcią z zakreślonym własnym kandydatem. UWAŻAJCIE !!!
przyjaciel 2 / 79.185.241.* / 2010-07-03 11:34
Przy liczeniu glosow mozna komos niewygodnemu" poczestowac - podslodzic odpowiednio herbate!...i bedzie spal spokojnie do zakonczenia liczenia glosow i podpisze protokoly!!!
przyjaciel 2 / 79.185.241.* / 2010-07-03 17:16
Zgoda buduje !.Madre, wyniosle slowa...To przypomina mi slowa z dziecinstwa wyszyte na kawalku plotna i zawieszone w kuchni mego domu rodzinnego. Ale zeby to zostalo spelnione musza to przestrzegac obie strony...Zadna ze stron nie moze dominowac nad druga strono, a zwlaszcza zyc kosztem (wyzyskiwac) drugiej strony!!! Trumna dla wszystkich stron niema kieszeni !!!.

Najnowsze wpisy