Forum Polityka, aktualnościKraj

Już ponad miliard złotych trafiło do powodzian

Już ponad miliard złotych trafiło do powodzian

Wyświetlaj:
Otigoc / 85.222.87.* / 2010-07-02 19:22
"To po kiego ....................składają pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa szykują
mieszkańcy i przedsiębiorcy z Sandomierza... ?"
Chcą od NAS, bo to nasze pieniądze, wyszarpnąć więcej. Daj palec to chwycą rękę.
arch / 2010-07-02 18:59 / Tysiącznik na forum
To po kiego ....................składają pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa szykują mieszkańcy i przedsiębiorcy z Sandomierza... ?

" Grupa powodzian chce pozwać rząd "

www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ccce48f5-08e5-44a7-8979-8e82d0ca29ca&readcomment=
1&orderBy=up&page=1

Obwiniają rząd, że nie dołożył starań, by zapobiec niedawnym powodziom i ich katastrofalnym skutkom. Jak argumentują, koalicja PO - PSL nie wywiązała się z obowiązku konstytucyjnego, jakim jest zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa, w tym wypadku poprzez budowę wałów, zbiorników retencyjnych i regulację rzek. Pozew będzie zawierał roszczenia o odszkodowania za utracone dobra i majątki społeczności Sandomierza.

Zawiadomienie do prokuratury

To nie jedyna forma protestu powodzian przeciw bezczynności władz.
-Również grupa mieszkańców Tarnobrzega chce ukarania osób winnych zaniedbań, które w ich ocenie poprzez swoje zaniedbania przyczyniły się do zalania przez wody Wisły kilku osiedli.
-Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu złożyło kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Wielowieś. - Zawiadomienie dotyczy nieprawidłowości przy zabezpieczeniu wałów w Koćmierzowie. W wyniku przerwania obwałowań doszło do zalania os. Wielowieś oraz szeregu innych miejscowości - wyjaśnia Jerzy Dybus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Najnowsze wpisy