Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy są jakieś fundusze szerokiej alokacji?

Czy są jakieś fundusze szerokiej alokacji?

skomentuj
Pilsener / 2007-12-19 14:25
Mam na myśli fundusz, który inwestowałby w zależności od koniunktury:
- w obligacje i lokaty
- w surowce
- w akcje rzecz jasna

Ale to jeszcze nic - żeby to robił na różnych giełdach! Taki misz-masz, żeby można było wrzucić i mieć wyjechane na konwersję, geograficzną dywersyfikację itp.

Jest może taki fundusz a jeśli nie ma, to czy inwestorzy polubiliby taki kombajn? Co o tym sądzicie?
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-12-19 14:28 / Uznany Gracz Giełdowy
fundusze hedge sa takimi kombainami
Pilsener / 2007-12-19 23:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To te "superfund A" "superfund B" itp? Możesz zapodać jakieś przykładowe nazwy? I czy są one dostępne np. w mbanku? I drobny ciułacz też może w nie inwestować?
hannibal / 2007-12-20 23:55 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Superfund nie raczej(to automat -kupuje mechanicznie-dlatego bardzo duże wahania wartości).....tylko investor fiz i opera,ale opera bardzo cieniuje......certyfikaty obu kupisz na giełdzie przez e-maklera w mbanku....INVFIZ to symbol investora(www.investors.pl)
Pewnie na świecie jest tego więcej....jakieś hedge są w Aegonie i Nordea ale nic o nich nie wiem konkretnego.....sam wszystko ładuję w investors.....od października b.r
Bartosz Milewski / 2007-12-21 21:05 / Bywalec forum
AEGON Bessa zarabia wtedy, kiedy na giełdzie wartość indeksu WIG20 spada. Kiedy wartość indeksu rośnie, może przynosić straty.

AEGON Bessa to zatem fundusz, który pozwala zarabiać w okresie dekoniunktury na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. Kiedy indeksy giełdowe idą w dół, osoby, które zainwestowały w AEGON Bessa liczą zyski.

AEGON Bessa jest kierowany do osób, które:
przewidując okres spadków na giełdzie chcą na tym zarobić lub
swój portfel inwestycyjny oparły na akcjach i są zainteresowani zrekompensowaniem straty z tego portfela w okresie dekoniunktury zyskami funduszu AEGON Bessa.
Bezpieczeństwo AEGON Bessa

Minimalny sugerowany okres inwestycji w AEGON Bessa określany jest na 1 rok. Bezpieczeństwo inwestycji zwiększa ochrona kapitału sięgająca 90% zainwestowanych środków w wyznaczonych okresach rocznych. Inwestując w pierwszym dniu okresu gwarancji masz pewność, że jeśli w ciągu roku nawet nie zarobisz, to ryzykujesz w tym czasie co najwyżej 10% zainwestowanych środków.

Opis inwestycji:
w celu zapewnienia 90% ochrony zainwestowanych środków podstawowa część aktywów jest inwestowana na rynku instrumentów dłużnych;
pozostała część jest inwestowana w instrumenty pochodne, które pozwalają zarabiać na spadkach indeksu WIG20.


To ogolne informacje, dostępne na stronie, tylko nie zawiera on aspektów hossy, wtedy musiałbyś alokować w odpowiednie fundusze do sytułącji, lecz moment wyjścia i wejścia zalezy tylko od twojego "doradcy".
Bartosz Milewski / 2007-12-21 21:06 / Bywalec forum
znaczy sie zalezy tylko od ciebie, ale sugeruje tobie doradca. Od doradcy zalezy czy sugestie będą odpowiednie czy nie.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy