Forum Forum podatkoweInne

czy to sie zalicza do dochodu i nalezy to opodatkowac?

czy to sie zalicza do dochodu i nalezy to opodatkowac?

stud3ncik / 149.254.200.* / 2007-09-05 01:09
mam problem poniewaz od stycznia tego roku jestem w angli ale zamierzam wrocic w kwietniu do polski poniewaz w kwietniu w angli jest koniec roku podatkowego i cche zakonczyc ten rok podatkowy w angli i wrocic i czy jak bede w polsce i zalozmy ze znajde prace w maju i bede pracowal sobie do konca roku to czy na koniec roku bede musial rozliczyc sie z tego okresu w angli ( do kwietnia) czy ten okres juz jest opodatkowany i niebierze sie pod uwage?? nierozumiem tego skoro juz placiem podatki w angli za wykonywana prace to dlaczego mam placic w polsce poraz drugi. prosze o porade
?! / 2007-09-06 12:08 / Tysiącznik na forum
Od 1 stycznia 2007 roku z UK obowiązuje nowa konwencja o unikaniu podwójnego opodatkowania. Zatem twój dochód jest w polsce zwolniony z opodatkowania i jesli nie podejmniesz pracyw PL w tym roku nawet nie musisz składac PITa. O ile podejmiesz pracę w PL zobowiazany jestes rozliczyc sie z polskim fiskusem według metody wyłączenia z progresją (Art. 27 Ust.8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), tzn dochód z UK bedzie miał wpływ na stopę procentową podatku płaconego TYLKO od dochodów polskich. Rok podatkowy w PL pokrywa sie z rokiem kalendarzowym i nie ma znaczenia, że w UK pracowałeś w poprzednim roku podatkowym, który nie pokrywa sie z polskim. Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy