Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy warto się pospieszyć z zakupem mieszkania?

Czy warto się pospieszyć z zakupem mieszkania?

Michał S. / 87.205.29.* / 2010-10-14 22:24
Witam,

Planuję zakup mieszkania, ale zabieram się za to strasznie powoli. Przeczytałem ostatnio artykuł gdzie prezes Wawel Service wypowiadał się, że będzie w przyszłym roku ciężej z zakupem mieszkania bo wchodzą w życie różne Rekomendacje i z kredytami ciężej będzie. Dziś też mi się coś o uszy obiło, że zmiany w Rodzinie na Swoim idą.
Czy uważacie, że teraz jest dobry moment na zakup mieszkania? Warto się pospieszyć żeby zakupić je jeszcze przed końcem roku?
Wyświetlaj:
NosterN / 2010-10-26 15:24
Nie jest to pytanie na które w prosty sposób można odpowiedzieć jednoznacznie. Czy w tej chwili wynajmujesz mieszkanie i masz już dość więc chcesz kupić własne? Przede wszystkim jakie chcesz kupić mieszkanie? Rozumiem że będziesz wspomagał się kredytem.W przypadku gdy mieszkanie wynajmujesz porównaj czynsz miesięczny z ratą kredytową - zobaczysz czy się opłaca?
Jeżeli masz zamiar kupić mieszkanie do totalnego remontu i sam wszystko zrobić a potem odsprzedać to możesz kupować już - tylko dobrze to skalkuluj.
Weź kredyt nie taki na jaki namawia Cię bank tylko taki aby można go było w miarę bezpiecznie spłacać. Lepiej spłacić wcześniej jak sytuacja materialna się poprawi niż za parę lat mieć problemy z kolejną ratą.
To tylko kilka wątpliwości rzuconych na gorąco na które musisz sobie odpowiedzieć.
I wiedz że pisze to osoba zawodowo związana z nieruchomościami. Nie wierz w stereotyp że każdy pośrednik będzie Cię nakłaniał na zakup już i natychmiast.
Znajdź dobrego który poza przeprowadzeniem transakcji jeszcze potrafi doradzić.
pozdrawiam
Mlek / 87.96.11.* / 2010-10-19 23:34
Nie, nie warto. Pamietaj ze mniej kredytow to tansze mieszkania.... To moze nawet trudniejszy w otrzymaniu ale na pewno mniejszy Twoj kredyt. Pozatym nie pytaj doradzcy o rade bo jeszcze nie widzialem posrednika ktory namawialby zeby nie kupic tego co sprzedaje
Jo.Ann.A / 178.37.68.* / 2010-10-16 21:23
Ja osobiście poczekam jeszcze troszkę. Zobaczę co i jak się będzie działo w listopadzie. Pewnie jeszcze jakieś opinię padną. Z ciekawości wyszukałam ten artykuł o którym wspominałeś i tam znalazłam taką wypowiedź Prezesa Wawel Service: "Rekomendacja T może ograniczyć dostępność kredytów walutowych ale należy podkreślić, że wprowadzone restrykcje nie dotkną najpopularniejszych na rynku kredytów w programie Rodzina na Swoim. "
Co dla mnie jest na plus bo właśnie na Rodzinę na Swoim chcę się załapać, a nie na walutowy kredyt także ok. Sprawdź jakie masz możliwości kredytowe. Jak znajdziesz dobrego doradcę to on Ci podpowie jaki kredyt jest dla Ciebie najkorzystniejszy i wtedy zdecydujesz czy kupować już czy rekomendacje, które wprowadzą coś Ci przeszkodzą czy nie.
wiwan / 2010-10-15 12:05
Bez osobistego zdania :-)

http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/do;konca;roku;latwiej;bedzie;o;kredyt,131,0,687491.html

http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/hipoteki;jesienne;kuszenie;klientow,73,0,690505.html

Najnowsze wpisy