Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dane z USA w centrum uwagi przed decyzją Fed

Dane z USA w centrum uwagi przed decyzją Fed

Money.pl / 2015-09-15 23:08
Komentarze do wiadomości: Dane z USA w centrum uwagi przed decyzją Fed.
Wyświetlaj:
Koniec petrodolara / 159.205.179.* / 2015-09-16 08:46
Dane ze Stanów mieliśmy wczoraj, same tragiczne. Krach produkcji i wykorzystania mocy wytwórczych.

Dalej mocno drożeje ropa, bo się kończy i tanieją metale, bo zero popytu.

Ostro rośnie oprocentowanie, bo Chiny wywalają dolary.
synonim / 2015-09-16 07:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wystarczyło, że ZT przedwczoraj o 1600 na wig20 napisał i już S&P500 urósł prawie 1,5%
ZT / 83.31.198.* / 2015-09-16 09:35

Wystarczyło, że ZT przedwczoraj o 1600 na wig20 napisał i już S&P500 urósł prawie 1,5%

Szczyty hossy ustalone Deep Krabami na IV/V 2015. Za rok oglądniemy wykresy i zobaczymy czy tak będzie. Jak nie, to ja się jakoś dziwnie nie zmartwię (50% akcji).
synonim / 2015-09-16 10:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ja się jakoś dziwnie nie zmartwię


no rzeczywiście, po tym jak rynek wybzykał na wylot twoją prognozę z 2800 na czerwiec to nikogo nie zdziwi jak rynek pójdzie w górę po tym gdy napisałeś o 1600 na wig20
ZT / 83.31.198.* / 2015-09-16 10:19

to nikogo nie zdziwi jak rynek pójdzie w górę

O to, to, niech idzie, niech idzie w przeciwieństwie do Ciebie będę zarabiał pieniądze.
synonim / 2015-09-16 11:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

w przeciwieństwie do Ciebie będę zarabiał pieniądze.


ja mam długoterminowy plus na całym swoim portfelu a ty -10% ale na szczęście w przeciwieństwie do mnie "zarabiasz pieniądze" i "masz jajka"
ZT / 83.31.198.* / 2015-09-16 11:17

a ty -10%

Cały czas zapominasz dodać wirtualnie.
synonim / 2015-09-16 13:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wirtualnie


nie ma takiego czegoś
Koniec petrodolara / 78.8.93.* / 2015-09-16 01:16
Teraz nikt nie inwestuje w wydobycie miedzi, kiedy cena poleciała w dół o 60% i żadnej poprawy popytu nie ma, dlatego ostro tną inwestycje, zwalniają ludzi, zamykają istniejące zakłady, żeby nie powiększać strat i nadpodaży,, bo nadal uruchamiają kolejne w jakie inwestowali w czasach radosnej hopssy zaciągając kredyty, bo muszą je z czegoś spłacać,
Dalsze prowadzenie produkcji na stratach nie tylko powiększa nadpodaż, ale i przyspieszy bankructwo w trwającym już krachu, którego powagi zdają się nie rozumieć niektórzy wystraszeni rosnącymi stratami prezesi na akcjach nakupowanych na kredyt, bo będzie dokładnie to co z ropą i łupkami.gdzie też niepotrzebnie przedłużali funkcjonowanie zamiast je ciąć natychmiastowo. i teraz bankrutują.
Wszędzie trwa załamanie produkcji przemysłowej, czyli popytu na surowce.

Kredyt już znów szybko drożeje, bo likwidowane są lewary i zaczyna brakować gotówki.
Widzieliśmy już gwałtowne jzałamanie jego podaży w Chinach, gdzie też rosną złe kredyty.

Inflacja przyspieszyła a Fed i inne banki centralne już dawno utraciły kontrolę nad tym co się dzieje, widzieliśmy właśnie po Banku Japonii.
Fed jak podniesie sam stopy %, to dobije upadającą coraz szybciej gospodarkę, a jak nie, to zniszczy go inflacja. Więc już nie ma znaczenia co i kiedy zrobi i nie ma na co czekać, co od ponad miesiąca przestały robić Chiny.

A co gorsza ukrywają prawdę ze strachu przed paniką, przez co będzie teraz jeszcze większa, a zdecydowane wejście do gry Chin całą tę maskaradę zburzyło w jednej chwili, bo jak oni coś zaczną, to na pewno do skutku.

Po sesji API podał dane o kolejnym mocnym spadku zapasów ropy w Stanach, o -3,1 mln baryłek, co wywinduje teraz ceny ropy, co działa jak podwyżka stóp %.
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy