Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dariusz Rosati: Polska polityka zagraniczna jest nieaktywna

Dariusz Rosati: Polska polityka zagraniczna jest nieaktywna

skomentuj
Wyświetlaj:
4poland / 83.17.92.* / 2006-07-10 10:24
od kiedy zrobił pan z córki "gwiazdę" to te same gwiazdy padły panu na mózg, fatalnie zaczął pracować. Musi pan więcej odbywać rekolekcji z Borowskim, a może super lis SLD Szmajdziński pomoże Panu?
Odradzam wspólne zdjęcia ze świstakiem SLD Szenyszyn tej od gejów i lesbij, ale kto wię skoro ideologia was połączyła, kto wie może takie pamiątkowe zdjęcie ona z pejczem siedząca okrakiem na panu i świszcząca jakieś kolejne głupoty.
DA / 195.225.71.* / 2006-07-08 09:53
Dla mnie aktualna polityka zagraniczna rządu jest właściwa. Dotychczasowe rządy , w tym SLD prowadziły polityke spolegliwości, ba nawet uległości. Więc przy zderzeniu z taką postawą obecny stan rzeczy może ich szokować. Pana Rossatiego także, wszak zawsze podążał zgodnie z paryską modą...
A stanowisko byłych ministrów spraw zagranicznych, w którym krytykuje się postawę prezydenta w odniesieniu do mającego się odbyć szczytu uważam za kompletny absurd i postawę antypolską. Szkoda., że w tym kraju nie dba się o jego interesy. Bo tym właśnie było sformułowanie stanowiska przez byłych ministrów, a nie sama sytuacha związana z "niedyspozycją" prezydenta.
pg / 217.98.20.* / 2006-07-07 16:04
A fe paskudy. Wybraliśmy rząd dumny, polski, walczący o nasze z wrogimi sąsiadami, z naszym własnym i hiszpańskim komuchem. Dzielny i nie bojący się potęg militarnych (brawo Gosiewski...), a teraz znów coś się nam nie podoba? Hm....?
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-07-06 18:47
Rząd w ogóle nie prowadzi żadnej polityki bo stracił narzędzia realizacji celów. Rzad udaje ze rzadzi - to jest polityka pastiszu prowadzona po to aby pokazac sie w TV. Ja w ogóle nie rozumiem po co Niemcy, Rosja czy Francja maja gadać z politykami kraju który nie ma własnej armi, sprzedał banki i przemysł a w tej chwili zadłuża obywateli u zagranicznych lichwiarzy. O czym mam byc ta rozmowa ??? Kogo niby rzad ma reprezentować. Czy zachodnich bankowców obchodzi to co mówi Polski rząd --- szłysze wybuch śmiechu. A co obchodzi to co mówi polski rzad Niemieckich przemysłowców co wykupili Polske - po co mają tracic czas i go słuchać. Przemysłowców i bankowców interesuje głos niemieckiech Akcjonariuszy - ten głos jest dla nich świętością. Polski rząd moze sobie pogadac w TV ale nikt nie musi go słuchać. Polityka zagraniczna zawsze była i będzie oparta o brutalną siłe - po co i o czym gadac z kims kto nie ma armii a tylko marionetkowy kabaret udajacy wojsko ??
LP / 83.135.156.* / 2006-07-06 18:21
Z taką siłą argumentów trudno jest polemizować!!!
Andrzej Sokół / 212.2.100.* / 2006-07-06 10:25
ten mądrala nie wspomniał o drobnostce: co z tego że jest w Polsce msz ale nie ma polityki zagranicznej od 60 LAT, bo jaka i po co? najpierw byli ruscy i mówili co i jak robić, potem amerykanie a teraz nas juz nie ma, jest ue tj. niemcy i też mówia co i jak robić. Pytanie do wszystkich na forum: czy ktoś liczy się z państwem bez armii, zadłużonym, i na gwałt sprzedającym swoich niewolników każdemu kto choć troche zapłaci (Fundusze emerytalne w obcych rękach do których zabierają siłą nasze pieniądze, strefy wolnocłowe, po to żeby cwaniacy nie płacili podatków itp), z agenturą w każdej instytucji państwowej w msz musi być całkiem sporo? Od kogo bierze pieniądze Rosati?
LP / 83.135.156.* / 2006-07-06 17:53
Panie Andrzeju Sokół powiedział pan Tutaj : "ten mądrala nie wspomniał o drobnostce:bo jaka i po co? najpierw byli ruscy i mówili co i jak robić, potem
amerykanie a teraz nas juz nie ma, jest ue"
Czy w ten sposób chce Pan zademonstrować nam tutaj że tak samo jak Nasi co niektórzy politycy nie umie Pan Odnaleźć swojej ROLI w tej nowej orientacji politycznej ?
Nie jest TO przypadkiem troche łatwe uproszczenie zrzucania odpowiedzialności na „ Wszystkich i Wszystko „byle by tuszować swoją "dzałke odpowiedzialności" za nie wykorzystanie możliwości w tworzeniu Polityki Odpowiedzialnej w stosunku do Społeczeństwa ? Ja mogę zrozumieć postawę Pańskich rodziców z uwczesnych czasów ,ale Pańskiej już NIE. Pan należy już do pokolenia któremu stworzone zostały szanse wyrobienia sobie innej orienatacji politycznej / w pozytywnym słowa tego znaczeniu po mimo negatywnych przykładów jakie były w Polsce/ a próba wykorzystania tych możliwości to praktyczny „EGZAMIN DOJRZAŁOśCI„ tworzenia mechanizmów jako polityki społecznej rozstrzygającej o tworzenu Standartu naszego życia ./ w moje szkole uczono nas ZASADY która mówiła że : Matura to dopiero „PIERWSZY EGZAMIN PRZED KTóRYM STOI DOJRZAŁY CZŁOWIEK - dniem codziennym będzie musiał potwierdzać praktycznie swoje umiejętności nabyte w szkole.Gdyż Życie to jak „walka na ringu” w którym wykazaniem się brakiem „ REFLEKSU ODRUCHU OBRONY „jest przyczyną swoich porażek życiowych ./
Nie zrozumienie tej swojej roli jako SZANS wpływania na wykrystalizowanie zasady :
„przetargu sił rzeczowych argumentów „ o bardzo mocnym podłożu wiedzy jest upośledzeniem a zarazem źródlem ogólnego niezadowolenia.
Umiejętność wpływania to wykazaniem się również umiejętnością wyważenia roli i znaczenia „siły argumentów” własnych i doceniania tego u INNYCH .
Brak doceniania tych wartości to „ KALECTWO „ które nikomu nie pomoże przy tworzeniu tz. wspólnego mianownika do wyjścia z tego ślepego zakola.
Jest to zasada która funkcjonuje nie tylko w POLITYCE ale również ma wiele odcieni w naszym życiu codziennym.
maciek.gdynia / 193.138.110.* / 2006-07-06 15:45
Smieszni sa ludzie ktorzy caly czas w komentarzach wypisuja bzdury w stylu "ratunku kapital w obcych rekach", czy "wyprzedaz majatku narodowego" naprawde zabawne widac po tym stopien wyksztalcenia, rozumiem ze tym patriotom spokoj przywroci jak wszystko trafi w rece panow takich jak: wierzejski, giertych lub wasserman, rzeczywiscie prawdziwa ulga:)))))))))))))))))))))))
LP / 83.135.156.* / 2006-07-07 07:40
Czytając Twój komentarz odnosi się wrażenie że zmarnowało się też czas?
Czy umiesz zastanowić się dlaczego?
zx / 83.16.202.* / 2006-07-06 12:59
Przyjemnie się czyta takie wypowiedzi. Od razu wiem dlaczego mamy takich skundlonych polityków i kto ich wybrał.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-06 11:28
No stary jak zrzucasz do jednego wora zarówno PRL jak i demokrację to nic dziwnego że jesteś sfrustrowany. Od 16 lat Polacy sami decydują kto ma rządzić. Tak jak wybrali to mają. A że politycy kłamią? No coż, nikt nie mówił że naiwniakom będzie w demokracji lekko.
mar / 83.23.141.* / 2006-07-06 10:07
Jak widać z powyższego tekstu,mamy w kraju bardzo wielu mądrych i znajacych się na rzeczy ludzi,a oddaliśmy wladzę takim cepom o panaroicznym odchyleniu.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-06 10:00
Myślę że teraz nasze MSZ mogłoby przeprowadzić jakąś akcję informacyjną uspokajającą Niemców i ich rząd że dziecinne reakcje prezydenta na opinie prywatnych dziennikarzy niemieckich wynikają jedynie z jego buraczano-kartoflanego sposobu myślenia oraz całkowitej nieznajomości innego świata niż zagroda i obora.
Sabre / 2006-07-06 08:56 / Tysiącznik na forum
Ja natomiast uważam że polska polityka zagraniczna jest bardzo aktywna. Prezydent i jego kancelaria robią co tylko mogą by głowie naszego państwa nałożyć błazeńską czapkę. Straciliśmy profesjonalnego dyplomatę, jakim był pan Meller i mamy obecnie na tym stanowisku panią Fotygę, której doświadczenie zagraniczne polega na robieniu pijackich burd na pokładzie hiszpańskich linii lotniczych. Jeden z naszych wielkich eurodeputowanych wywołuje skandal, składając hołdy ludobójcy Franco.
Właśnie Ministerstwo Obrony przygotowuje nowelizację ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej … . Larum grają?
zx / 83.16.202.* / 2006-07-06 09:49
Co to było z tymi pijackimi burdami ? Niemożliwe. Ta Pani wygląda przecież na świętą.
Sabre / 2006-07-06 12:36 / Tysiącznik na forum
W porównaniu do reszty naszych rządzących, minister Fotyga rzeczywiście wypada pozytywnie. Drobny incydent alkoholowy nijak się ma do rozbojów, kradzieży, kłamstw, fałszerstw, oficjalnego popierania faszyzmu, i innych charakterystyk obecnych decydentów.
Jednak na tytuł świętego zasługuje ledwie parę osób, a raczej para:)
LP / 83.135.169.* / 2006-07-06 09:30
Można się tutaj zgodzić w "paru punktach"co do aktywności ministerstwa spraw zagranicznych- pytanie jest :Czy tylko ministerstwo spraw zagranicznych aktywnie przyczynia się do "nałożenia błazeńskiej czapeczki Prezydentowi"? A może należałoby się zapytać na ile ON sam przyczynił się do tego faktu otoczając się takimi Ludzmi
Jako Społeczeństwo oczekujemy od przedstawicieli Rządu wykazaniem się dużą umiejętnością rozwagi w wyważaniu i zachowaniu dystansu do oceny skali i wagi znaczenia spraw. Pan Dariusz Rosati należy widocznie do wyjątków w Zestawie tego Rządu starający się prezentować należyty " standart" europejski.
Jak mówi przysłowie :Jedna Jaskółka nie czyni wiosny- a My mamy CO mamy ,a nie to Co byśmy Chcieli.
Tym jednym POZYTYWNYM wywiadem nie wpłynie się na zmiane opini ISTNIEJACEGI STANU RZECZY.......A SZKODA !!!!! To zamała siła oddziaływania TAM aby wpływać w innym wymiarze i sile na TO co jest teraz Tworzone w tym Kraju i dla tego Kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
skomentuj

Najnowsze wpisy