Forum Forum finansoweKonta

Deutsche Bank VS inne banki - drogo, ale warto?

Deutsche Bank VS inne banki - drogo, ale warto?

danco / 2009-06-27 09:15
Witam,

Profil działalności mojej firmy to szeroko pojęte usługi w zakresie języka niemieckiego oraz doradztwo i pomoc przy wprowadzaniu polskich firmy na niemiecki rynek.

Poważnie zastanawiam się nad bankiem Deutsche Bank.

Numer konta bankowego będzie podawany w broszurach i na stronie internetowej firmy.
Interesującym jest czy wybór konta firmowego może wpływać na wizerunek firmy i postrzeganie jej przez Klientów. Z pozoru nie, każda firma szuka konta najkorzystniejszego dla swojej działalności, ale jeżeli ja będę oferował usługi związane z niemieckim rynkiem i niemieckim w ogóle to takie konto może wpłynąć na spójność i jej lepsze postrzeganie? A nawet wzrost zaufania, poczucie bezpieczeństwa? (pomijam tu inne, znacznie ważniejsze czynniki)

To tak samo jakby porównać jednoosobową działalność ze spółką akcyjną. Nie ulega wątpliwości, że ta druga na arenie międzynarodowej, a i lokalnie, postrzegana jest dużo bardziej profesjonalnie. Łatwiej o dużych Klientów, partnerów, przetargi. To ma znaczenie… (zgodnie z koncepcją: Think big – myśl o rzeczach wielkich, jeśli chcesz osiągnąć sukces.(pomijam również inne czynniki, chęć wejścia na giełdę etc.))

Zapewne nie pisałbym w ogóle tego postu i już miał założone konto w DB gdyby nie fakt, iż konto firmowe w Deutsche Bank to wcale nie mała miesięczna inwestycja – 40 zł prowadzenie, 2 zł przelew. (robię dużo przelewów)
Wiele innych banków działa na dużo korzystniejszych warunkach, gdzie prowadzenie konta to kwestia kilku złotych a przelewy kosztują 0 zł.

Z chęcią przeczytam wasze opinie. Byłbym jednak wdzięczny o nie wypowiadanie się osób które mają zamiar napisać: „Inne czynniki odgrywają tu dużo większe znaczenie, jak ilość bankomatów, oprocentowanie, późniejsza możliwość kredytowania etc.” Chciałbym abyście spojrzeli z mojej perspektywy – masz firmę gdzie język niemiecki jest filarem oraz działasz (pośrednio) na niemieckim rynku – czy konto w banku (nawet ze względu na samą nazwę) Deutsche Bank było tu dobrym pomysłem? Czy taki szczegół może wpłynąć na postrzeganie firmy przez polskich Klientów?

Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: