Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

do leszcza mi daleko

do leszcza mi daleko

bisqp1 / 83.16.1.* / 2006-09-20 21:28
sluchac wiara chcialbym zaczac grac na gieldzie ale nie wiem od czego zaczac; no na poczatek jakas fachowa literaturka i co dalej; chcalbym sie dowiedziec jaka to literaturka i czy warto takiemu zielonemu gosciowi jak ja wchodzic na gielde, i bez smiechu nie mam kokosow tylko jakies 10 000 PLN do zainwestowania; a moze dac sobie pokoj i isc w fundusze. PROSZE o konkrety bede zobowiazany
S.Górski / 83.8.224.* / 2006-09-24 22:38
Zdywersyfikuj swój portfel. 5000 mozesz wrzucić w fundusze a 5000 na giełdę. Jeśli chcesz poznać jak to działa, to tylko naprawdę inwetując poznasz trochę giełdę. Poczytaj trochę o analizie technicznej (wykresy) i fundamentalnej (informacje bieżące) wybierz 2-3 spółki w każdą inwestując 1.5-2 tyś pln i już. Jak dobrze trafisz to po miesiącu już możesz mieć 100% zysku ale... nie podniecaj się zbytnio, bo możesz to wszystko starcić w następnym. Najlepiej info czerpać z serwisów niezależnych np. onet, bossa, expander, parkiet.com. Na różnych forach czasami działaja naganiacze i trzeba na nich uważać.
Jak chcesz inwestować przez internet, to wyszukaj sobie jakiś internetowy dom maklerski (najlepiej kilka i porównaj cennik usług). Ja korzystam z www.DoAkcji.pl, ale podobno bossa.pl też ma dobre notowania.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy