Forum Forum inwestycyjneFundusze

Dobra inwestycja ?

Dobra inwestycja ?

adam15 / 84.40.231.* / 2006-05-26 14:51
Witam!
Czy ktoś może mi doradzić gdzie można na dzień dzisiejszy dobrze zainwestować 50 tys złoty.
Wcześniej miałem w Arce Akcji ale właśnie się wycofałem, ale nie wiem co teraz dalej robić.
Nie ma to być inwestycja długoterminowa tylko na czas kiedy ewentualnie nasza giełda się ustabilizuje. Docelowo mam zamiar wrócić do funduszy akcji.
Teraz trochę szkoda trzymać taką gotówkę na nieoprocentowanym koncie.
Dzięki za wszelkie sugestie w tej sprawie.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
racuch35 / 2006-06-14 10:57
witam ja na twoim miejscu zainwestowal bym to dlugoterminowo a po 5 latach juz bedziesz mial niezle odsetki, skandia daje ci takie mozliwosci, zysk 12do16%albo i wiecej w zaleznosci od gieldy,bezpieczenstwo,korzysci prawno podatkowe.czekam na maila jeslicie to interesuje
dj bankier / 217.153.221.* / 2006-05-30 14:38
nie ma co komentować, zacznij grać na giełdzie jak jesteś taki skoczek, takie nerwy u takich mózgowców jak ty i kilka % innych mózgowców-inwestorów wpływają negatywnie na wydarzenia na polskim rynku, czyścicie teraz fundusze mózgowce, powpłacali kupę forsy na fundusze pazery a jak zaczęło uciekać to kalesony w dłonie i wio z rynku, teraz siedzą w domu i liczą pieniążki, podatek już o dochodu zapłacili, a potem kupią jednostki drożej niż niegdyś i jeszcze bardziej będą się trząść przy byle wahaniu w dół czy w górę, inwestorzy od siedmiu boleści, arkowcy.... szkoda słów, na giełdę!!!
Konsultant Money.pl / 2006-05-29 20:23 / Specjalista Money.pl
Inwestycja w fundusze to inwestycja długoterminowa i inwestując w fundusze akcyjne nalezy liczyć się zarówno z szybkim zyskiem jak i szybką stratą. Proponuję zainr=teresowac się funduszami zrównoważonymi.
aska / 83.16.71.* / 2006-05-29 19:23
Odkupienie na spadkach - ruch zdecydowanie zły. Masz teraz szansę kupić ponownie w ramach reinwestycji / bez opłaty manipulacyjnej/. Nie wiem po jakiej cenie jednostki sprzedawałeś.
Przeczekać możesz na pienieżnym. Superbezpieczny i w Arce nie płaci się za konwersję.
Jeśli masz watpliwości przyjrzyj się lokacie w Deutsche Banku / tylko do jutra/ - na 6 % w skali roku - trzymiesieczna i tylko na kwotę 50 tys. pln. doradca_osobisty@tlen.pl
Piotrek / 62.111.171.* / 2006-05-26 21:44
Witam
Uważam, że postąpiłeś niemądrze. Zastanawiam się czego Ty właściwie oczekujesz? Czy Ty sam wiesz czego oczekujesz? Fundusze akcyjne są dobrą i stosunkowo bezpieczną inwestycją, ale w długim przedziale czasu, ponad pięcioletnim. Z Twojego zachowania wnioskuję, że powinieneś grać bezpośrednio na giełdzie. Postąpiłeś jak gracz giełdowy, a nie uczestnik funduszu inwestycyjnego.
Pozdrawiam
KS / 62.254.0.* / 2006-05-26 18:16
Witam
Ja swoje pieniadze mialem ulokowane w Arce akcji i dokonalem konwersji, niestety wszystko to troszke trwalo i dostalem w leb bardziej niz sie spodziewalem (2 zł na jednosce a mialem ich sporo) teraz czekam z nadzieją jeszcze na spadek żeby kupic taniej jednostki. Wiem ze moge sie nie doczekac ale wydaje mi się że na razie kolorowo na giełdzie nie będzie pomimo wzrostów jakie dzisiaj odnotowalismy. słyszałem ze kicha ma byc do jesieni. Kolejna sprawa spodziewam się po wyjeździe papieża kolejnych ruchów PO i PIS o np. kolejne rozpisanie wyborów. W każdym razie ja jako laik tak mysle.
Luiza / 87.206.243.* / 2006-05-29 23:01
No widzisz.......na funduszach raczej trudno spekulować. Arka Akcji, jak każdy fundusz akcyjny, jest inwestycją długoterminową i traktowanie jej właśnie jako takiej daje gwarancję zysku.
* / 194.54.189.* / 2006-05-26 18:14
www.skandia.pl, 30 funduszy, Arki również, brak opłat za zmiany funduszy, brak belki przy zmianie. O kosztów wstępnych. Opłata za zarządznie rachunkiem 3% 1 trzy lata, od 4 -6 roku 1,5, od 7 - go 1% !!! MiNIMUM 6 LAT - okres lokaty , od 150 tyś zł 3 -lata.
660 763 984
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy