Forum Forum inwestycyjneSpółki

WIELTON dobra inwestycja

WIELTON dobra inwestycja

skomentuj
MWIT / 80.55.1.* / 2008-01-14 10:15
Wielton S.A. to największy polski producent naczep i przyczep oraz jeden z 10 największych producentów w Europie. Odbiorcami produktów spółki są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, rolnicze i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii oraz z Unii Europejskiej, m.in. Włoch.

Dzięki rozwiniętemu zapleczu konstrukcyjnemu, automatyzacji i robotyzacji procesu produkcyjnego, Wielton konkuruje dziś z międzynarodowymi graczami. Spółka posiada najbogatszą gamę produktową z ponad 60 typami pojazdów transportowych dostosowywanych każdorazowo do indywidualnych wymagań klienta. Rozbudowana sieć dystrybucji produktów oraz wysoka dostępność punktów serwisowych stanowi o przewadze konkurencyjnej Wieltonu.

Od początku grudnia do dnia dzisiejszego Wielton podpisał trzy duże kontrakty na dostawę pojazdów wartych ponad 40 mln złotych w tym z Man A.G. Dzięki tym zleceniom największy polski producent przyczep rozpoczyna ten rok z portfelem wartym niemal 223 mln. zł. Obecny poziom stanowi więc już ponad 40 % planu sprzedaży na 2008 r. Firma planuje zwiększenie w 2008 r. sprzedaży o ponad 40 %, do ponad 500 mln złotych.
Wynika z tego, że spółka bez żadnych problemów wykona plan sprzedaży w 2008 r. bądź go znacznie przekroczy. Prognozowany zysk Wieltonu w 2008 r. wynosi ok. 50 mln zł przy przychodach ok. 534 mln zł), co daje 0,83 zł na akcje i wskaźnik C/Z ok. 8,6 !!!

Wyniki za 3 kw. 2007 r. + prognoza na IV kw. 2007 r. są również bardzo dobre - spółka zarobi prawie 40 mln złotych (przychody: ok. 380 mln zł).
Biorąc powyższe pod uwagę jak również znakomitą opinię wśród klientów i pracowników oraz dobre zarządzanie firmą wynika, że firma jest bardzo niedowartościowana. Niebawem lub w momencie gdy zapanuje tylko lepszy klimat na GPW i giełdach światowych akcje spółki powinna mocno drożeć.
Prognozuje w najbliższych miesiącach cenę 12 zł - 20 zł. Obecnym spadkom towarzyszą bardzo niskie obroty, które nie przekraczają 20 - 80 tys. zł podczas ostatnich sesji.
Niskie obroty i zła sytuacja na światowych parkietach usprawiedliwia obecną sytuację techniczną. Warto też zwrócić uwagę na akcjonariat: ponad 41 % Ipopema TFI SA, członkowie Rady Nadzorczej Wielton S.A. ok 40 %. (w tym roku dokupili akcji).

10.10.08 Spólka poinformowała, że udzielono jej zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dającego korzyści w postaci zwolnienia z podatku CIT do 50% kosztów kwalifikowanych.

Kolejną dobrą wiadomością z ostatniej chwili jest to, że
wartość zleceń składanych przez podmioty z grupy SCANIA CV AB
przekroczyła próg 10% kapitałów własnych Wielton S.A.
Łączna wartość zamówień od podmiotów z grupy Scania CV AB
dotyczących rynku ukraińskiego i rosyjskiego za okres od dnia 23 listopada 2007r. do dnia 10 stycznia 2008r. wynosi 1.892.9 tys Euro, co po przeliczeniu według kursu ogłoszonego przez NBP na dzień 11 stycznia 2008r. odpowiada kwocie 6.778,5 tys zł.

Spółka została uznana za ciekawą propozycję do zainwestowania w piątkowym wydaniu RDO na TVN24.

Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości oraz powodzenia w inwestowaniu w tych trudnych czasach.

Źrodło (na podstawie):
1) Parkiet z 10.10.2008 r.
2) http://www.wielton.com.pl
3) http://www.bankier.pl
4) http://www.gpwinfostrefa.pl
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy