Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dobre dane z GUS. Gospodarka rośnie szybciej od prognoz

Dobre dane z GUS. Gospodarka rośnie szybciej od prognoz

Wyświetlaj:
crosroad / 79.188.238.* / 2010-12-03 10:11
może coś o wpływach podatkowych do budżetu z tej "dynamicznej" gospodarki, może jakieś zestawienie jak Polacy się zadłużają w swoim konsumpcyjnym szaleństwie, bo to ciągnie ten wynik !
I ile wytransferowano zysków z Polski za czasów liberałów tuska , ja średnio licze że ponad 200 miliardów złotych, które miąły byc przeceiż inwestowane w Polsce i wspierać jej rozwój.
może cos o tym napiszcie mądrale !
jak jest tak dobrze to dlaczego jest tak żle ?
mario_23 / 83.238.152.* / 2010-11-30 23:28
Lepkie lapki naszego premiera i ministra finansow....
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101126&typ=po&id=po22.txt
OTYM CO ISTOTNE NIC SIE NIEMOWI!!!!
POLKA JEDNA / 85.221.204.* / 2010-11-30 22:13
SKORO JEST TAK DOBRZE ,PANIE TUSK,TO DLACZEGO OD STYCZNIA PODNOSI PAN VAT NA TOWARY,DLACZEGO TAKIE DRASTYCZNE PODWYŻKI OD STYCZNIA OBCIĄŻAĆ MAJĄ POLAKÓW,TO DLACZEGO JUTRO JUŻ 1 GRUDNIA, A W SKLEPACH PUSTO,BO POLACY NIE MAJĄ KASY BY CHODZIĆ NA ZAKUPY,DLACZEGO TYLU POLAKÓW JEST TAK OKROPNIE ZADŁUŻONYCH W BANKACH I RÓŻNYCH INSTYTUCJACH,NIE PŁACĄ PO KILKA M-CY CZYNSZÓW MIESZKANIOWYCH.
SKORO JEST TAK DOBRZE,TO CZEMU JEST TAK ŹLE..I TAKA BIEDA !
TAKIE PICOWANIE NARODU TYLKO POLAKÓW WKURZA..ZOBACZY PAN, PANIE TUSK JAKĄ LAURKĘ ZBIERZE PAN NA WYBORY 2011..
JUŻ POWOLI NA PANA CZAS..ZA TĄ BIEDĘ..MŁODZI NIE MAJĄ GDZIE MIESZKAĆ,BO TE RZĄDOWE KREDYTY..O BOŻĘĘĘ ! KOGO NA TO STAĆ..WIGILIA SIĘ ZBLIŻA,A SKLEPY ŚWIECĄ PUSTKAMI..TAKI TU DOBROBYT.!ŻEBY ZROBIĆ ŚWIĘTA,POLACY ZNÓW MUSZĄ SIĘ ZADŁUŻYĆ W BANKACH..CHORY KRAJ!
MIKROPRZEDSIĘBIORCY PADAJĄ NA PYSK! WSZYSTKO IM ZABIERACIE..WSZYSTKO..KRAJ LECI W PRZEPAŚĆ..ZOSTAWILIŚCIE NAS POLAKÓW NA PASTWĘ WZRASTAJĄCYCH DŁUGÓW! I TYLE!
A MY WAM WYSTAWIMY RACHUNEK NA JESIEŃ..NA WYBORY.TAK SIĘ SKWITUJEMY..ŻYCZĘ DOBREGO SAMOPOCZUCIA..
BRAKUJE W TYM KRAJU DOBREGO GOSPODARZA,BRAKUJE!
BO OD PICOWANIA MAMY..
mario_23 / 83.238.152.* / 2010-11-30 23:31
PO widzi ze niedociagnie do jesieni poparcia i wybory beda sie starac przesunac na wiosne juz!!!
A ja Tuskowi niewiezylem ze zrobi znas druga Irlandie...;((( WIEDZIAL CO MOWI!!!
tesa1959 / 2010-12-01 00:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
nie
niewiezylem

lecz nie wierzyłem. Ja też nie wierzyłam i dobrze, że mu się nie udało. Tam fundusze socjalne rozwaliły gospodarkę.
EURO STUDENCINA / 213.77.81.* / 2010-11-30 22:09
NA LATA , JAK ZA KOMUNY PIĘCIOLATKA I ZAPIER.... DO ZESRANIA. NIE WAZNE ŻE PLAN UJOWY. NIE MOŻESZ GO ZMIENIĆ. NO ALE PRZECIE NORMALNI ROZGARNIECI LUDZIE JAK COŚ NIE IDZIE TO MODYFIKUJA SWOJE PLANY. A JA MYŚLAŁEM ŻE W ŻYCIU TO JAK W PISUARZE , JAK COŚ ZOSTALO POWIEDZIANE 30 LAT TEMU TO TAK MUSI BYC DO DZIŚ. NO JA GŁUPI OJ GŁUPI.
EURO STUDENT / 2010-11-30 22:34
zostałeś sam jak Palec... rozejrzyj się dookoła ... spustoszenie na pustkowiu i tylko rudy lis za krzakami sra ze strachu ;)
barritus / 83.10.96.* / 2010-11-30 21:46
...że przebąkują cicho o podwyżce składki rentowej.Jeszcze nie wiedzą czy podwyższyć część płaconą przez pracodawcę,czy przez pracownika,ale znając uczciwość Tuska składka wzrośnie dla jednych i dla drugich;)...
tesa1959 / 2010-12-01 01:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I co? Zamiast niecałych 600 zł po 39 latach pracy, będę miała 600 zł przy obecnej pensji 2700?
k aczordonald / 109.155.247.* / 2010-11-30 21:38
dane akurat teraz na zamowienie zeby ratowac zlotego, ktory oparl sie analizie :::)))
Filip Andrzej Stankiewicz / 178.37.143.* / 2010-11-30 21:09
Nawet UE ostrzega Polskę, że zmierza ku katastrofie.
dfdfdf / 93.181.158.* / 2010-11-30 20:52
Prostytutki i " przedsiębiorcy" czyt. przestępcy staneli na wysopkości zadania.
grau 42 / 195.150.63.* / 2010-11-30 20:28
Jak podniosą podatki to sama inflacja podniesie im wskaźniki PKB. Poza tym GUS bazuje na danych nadsyłanych prze firmy. Np. moja spółka cywilna także została wytypowana do wypełniania ich formularzy. Nabazgrałem co mi przyszło do głowy - przecież nikt nie płaci za czas poświęcony na rzetelne wypełnianie tych p******! Dlatego zalecam szczególną ostrożność - proszę się nie podniecać rewelacjami serwowanymi nam przez GUS.
tesa1959 / 2010-12-01 01:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nabazgrałem co mi przyszło do głowy

I czym się chwalisz? Pracownicy GUS chcą uczciwie pracować, a Ty dajesz im nieprawdziwe dane? Ciekawe jak dużo jest w Polsce takich "uczciwych" obywateli. Ja rok temu dwukrotnie prowadziłam książkę wpływów i wydatków dla GUS. Musiałam zapisywać dokładnie co kupuję, a więc musiałam przepisać paragony. Zrobiłam to, bo wiem jak ważne dla rozwoju gospodarki są takie badania. Robiłam to bezinteresownie, ale na koniec dostałam upominki: 3 porządne ręczniki, termos i parasol.
sem / 77.113.57.* / 2010-11-30 22:25
Przecież dane o PKB są podawane już z uwzględnieniem inflacji i czynników sezonowych (4.7%)
grau42 / 195.150.63.* / 2010-11-30 20:29
No nie mogę ... :) - wykropkowali słowo " p i.e r.d ó.ł"

Zabawne ...
() / 89.79.219.* / 2010-11-30 21:02
Kiedyś było gorzej, na przykład Szwejk, za słowa "Muchy o b s r a ł y portret najjaśniejszego pana" trafił do aresztu.
EURO STUDENT / 2010-11-30 19:55
Znalazłem to na stronie Pomyłki Obywatelskiej w zakładce PROGRAM PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
!!!!!!!!!!!!!!!

gdybym tylko mógł zaznaczyć poszczególne fragmenty na CZERWONO

Aby powstrzymać proces lawinowego zadłużania Państwa,
trzeba ograniczać wielkość deficytu budżetowego. W przypadku utrzymywania nadmiernego
deficytu budżetowego nastąpić może bardzo znaczne osłabienie złotego, duŜy wzrost
inflacji
i wzrost stóp procentowych. Nastąpi spadek poziomu inwestycji prywatnych i znaczny
spadek tempa wzrostu gospodarczego. Polska zamiast nadrabiać będzie tracić dystans do
bogatych krajów starej Unii Europejskiej. Przy bardziej roztropnej polityce fiskalnej
zagrozić
nam może inne niebezpieczeństwo. Nastąpić może gwałtowne umocnienie się złotego, które
osłabi wzrost gospodarczy i zahamuje wzrost zatrudnienia. Uważamy, że aby uniknąć
niebezpieczeństwa nadmiernego umocnienia się złotego oraz, aby zapewnić stabilne
warunki dla wzrostu gospodarczego, należy wejść do strefy euro, a wcześniej ograniczyć
aprecjację złotego w ramach mechanizmu ERM2. Przedstawiamy założenia strategii
makroekonomicznej, która określa ramy dla polityki fiskalnej w kolejnych latach. 2006-2010
(Rozdział II.20).
W ostatnim rozdziale drugiej części Raportu (Rozdział II.21) przedstawiamy
propozycje struktury budżetu państwa w latach 2006-2009. Bardziej szczegółowo
omawiamy propozycje zmian w budżecie 2006 w stosunku do projektu rządu Marka Belki.
Proponujemy istotne ograniczenie wydatków powtarzalnych budżetu, przede wszystkim
poprzez oszczędności w administracji. Propozycje budżetu na lata 2007-2009 uwzględniają
spadek dochodów podatkowych w wyniku obniżenia i uproszczenia podatków (omówionego
w rozdziale II.6.) oraz zmiany systemowe omawiane w innych rozdziałach tej części.
Proponowany budżet na okres kadencji spełnia założenia strategii makroekonomicznej
(przedstawionej w rozdziale II.20), a w szczególności zapewnia spełnienie w 2009 kryterium
fiskalnego Maastricht (deficyt budżetowy poniżej 3% PKB), co pozwala na wejście w 2010
do strefy euro.

Źródło: http://www.platforma.org/pl/program/
EURO STUDENT / 2010-11-30 20:13
żeby się łatwiej czytało. sorki

Aby powstrzymać proces lawinowego zadłużania Państwa,
trzeba ograniczać wielkość deficytu budżetowego. W przypadku utrzymywania nadmiernego deficytu
budżetowego nastąpić może bardzo znaczne osłabienie złotego, duŜy wzrost inflacji i wzrost stóp
procentowych. Nastąpi spadek poziomu inwestycji prywatnych i znaczny spadek tempa wzrostu
gospodarczego. Polska zamiast nadrabiać będzie tracić dystans do bogatych krajów starej Unii
Europejskiej. Przy bardziej roztropnej polityce fiskalnej zagrozić nam może inne niebezpieczeństwo.
Nastąpić może gwałtowne umocnienie się złotego, które osłabi wzrost gospodarczy i zahamuje wzrost
zatrudnienia. Uważamy, że aby uniknąć niebezpieczeństwa nadmiernego umocnienia się złotego oraz, aby
zapewnić stabilne warunki dla wzrostu gospodarczego, należy wejść do strefy euro, a wcześniej
ograniczyć aprecjację złotego w ramach mechanizmu ERM2. Przedstawiamy założenia strategii
makroekonomicznej, która określa ramy dla polityki fiskalnej w kolejnych latach. 2006-2010
(Rozdział II.20).
W ostatnim rozdziale drugiej części Raportu (Rozdział II.21) przedstawiamy propozycje struktury
budżetu państwa w latach 2006-2009. Bardziej szczegółowo omawiamy propozycje zmian w budżecie 2006 w
stosunku do projektu rządu Marka Belki. Proponujemy istotne ograniczenie wydatków powtarzalnych
budżetu, przede wszystkim poprzez oszczędności w administracji. Propozycje budżetu na lata 2007-2009
uwzględniają spadek dochodów podatkowych w wyniku obniżenia i uproszczenia podatków (omówionego w
rozdziale II.6.) oraz zmiany systemowe omawiane w innych rozdziałach tej części.
Proponowany budżet na okres kadencji spełnia założenia strategii makroekonomicznej (przedstawionej w
rozdziale II.20), a w szczególności zapewnia spełnienie w 2009 kryterium fiskalnego Maastricht
(deficyt budżetowy poniżej 3% PKB), co pozwala na wejście w 2010 do strefy euro.

Źródło: http://www.platforma.org/pl/program/
Tokilap / 83.6.72.* / 2010-11-30 21:08
Ale chyba studiujesz na SGH i pobierałes lekcje agitki na wykładach albo u prof Żukrowskiej, albo może prof Albińskiego jak chodzi i eruo. Śledziłes tez zapewne wynurzenia prof Filara (teraz doradza Donkowi) , albo i tzwa "ekonomisty" Ryszarda Petru, Rybińskiego , przejściowo też z SGH. W ekonomii można oszukac tylko tego kto nie myśli i płynie "z prądem jak zdechła ryba".
EURO STUDENT / 2010-11-30 21:41

Źródło: http://www.platforma.org/pl/program/

nie wiem czy zauważyłeś ale to jest tekst z programu platformy obywatelskiej który nie znalazł POkrycia w praktyce. Warto się zapoznać z tym tekstem i poznać prawdę o braku umiejętności realizowania celów przez Donalda Tuska i jego ekipę.
Stoczniowec strzygący psy / 213.238.125.* / 2010-11-30 18:22
GUSpodarka ma się dobrze, inaczej jest w rzeczywistości.
EURO STUDENT / 2010-11-30 17:44

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

PO 3 latach Polska bardzo dobrze zdaje egzamin z kryzysu.

Hmm..... kosztem zadłużenia?
tesa1959 / 2010-12-01 01:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale chyba do bankructwa, jak Grecji, to jeszcze nam daleko? Wszystko byłoby dobrze, gdyby zminimalizować biurokrację, nadmierną administrację, a usprawnić zakładanie i rozwój małego i średniego biznesu. Tylko, że u nas, ktokolwiek by nie rządzi, najpierw musi sam się obłowić ile tylko się da.
tesa1959 / 2010-12-01 09:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Chyba nie pamiętasz, że to za rządu PiS rozbudowano administrację państwową, powstawały nowe ministerstwa. Za rządów lewicy administracja rządowa była o połowę mniejsza. PO trochę etatów zlikwidowało, ale za mało.
niezrzeszony / 2010-12-01 09:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
noo.. nie zapominajmy o zasługach PO w rozbudowie administracji. Przecież dzięki nim powstało tyyyle miejsc pracy.. ;)
Tylko obiecywali, że będą likwidować. Nie bardzo im to wyszło.
tesa1959 / 2010-12-01 10:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie twierdzę, że dużo zlikwidowali, ale jakieś bezsensowne ministerstwa tak. Miejsc pracy przybyło niewiele, ale jednak mój syn po studiach za PiS musiał wyjechać do Irlandii, bo tu nie mógł nic znaleźć poza marketem, a po powrocie 2 lata temu nie miał większego problemu.
niezrzeszony / 2010-12-01 10:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
z tymi miejscami pracy to był sarkazm.. chodziło mi o to, że za PO administracja się rozbudowała, więc miejsc pracy przybyło, ale dla urzędników.
tesa1959 / 2010-12-01 11:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, rozbudowała, ale nie dogoniła PiS, a miejsca pracy powstały nie tylko w administracji. Mój syn ma wyższe techniczne i nie pracuje w administracji, córka też nie chociaż z wykształcenia jest lic. stosunków międzynarodowych to pracuje w marketingu i też przedtem była skazana tylko na markety.
PiS Elektro / 83.27.246.* / 2010-11-30 17:28
www.mypis.pl/

informacje można zbierać tu (money.pl)

i tam

www.mypis.pl , www.gazetapolska.pl
niezrzeszony / 2010-11-30 17:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no to jak już podałeś źródło swoich wpisów, to może przestań z tego forum robić jakiegoś bloga?
wklejasz jakieś tasiemce zupełnie niezwiązane z tematem i aż się odechciewa czytać..
EURO STUDENT / 2010-11-30 18:00
a ja czytam właśnie UE alarmuje – Polska tonie w długach! i uważam że jest to na temat. no chyba że dla Was nie na temat oznacza przeciwko Tuskowi
niezrzeszony / 2010-12-01 09:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli coś jest na temat to można przeczytać, skomentować, ale nawet w takim przypadku wystarczyłby link do źródła, a nie wklejanie jakichś elaboratów.
Z tym że jak wchodzę na temat związany z gospodarką to nie zamierzam po raz kolejny czytać o Tupolewie, krzyżu spod pałacu itp. Dla mnie to nie są ściśle powiązane sprawy. Niestety kiedy tacy jak Ty ślepo kierują się działaniami jednej partii, a właściwie jednego człowieka, pewnie trudno jest prowadzić rzeczową dyskusję..
Zyczliwy Bolek / 69.165.144.* / 2010-12-01 01:35
Czym sie martwisz kretyni ktorzy glosuja na Plewy Owsiane zaplaca za to drogo a kara bedzie Psie Zycie i tego im zycze.
kaabel / 83.10.156.* / 2010-11-30 17:13
zakaz opuszczania kraju dla premiera pod zarzutem eksterminacji
PiS Elektro / 83.27.246.* / 2010-11-30 16:52
Oficer BOR, który 10 kwietnia był na lotnisku Siewiernyj powiedział, że wszystkie połączenia z tego dnia zniknęły z telefonów funkcjonariuszy.

Informuje o tym tygodnik „Newsweek”, który podaje także, że w momencie katastrofy na smoleńskim lotnisku był tylko jeden funkcjonariusz BOR. 10 kwietnia ambasadorowi Polski w Rosji Jerzemu Bahrowi towarzyszył Gerard K., który wraz z nim oczekiwał na przylot polskiej delegacji z Prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Jak pisze „Newsweek” nieprawdziwe były zatem słowa szefa BOR gen. Mariana Janickiego, który mówił, że na polską delegację czekało na lotnisku dwóch funkcjonariuszy, gdy tymczasem był tylko jeden, który w dodatku wypełniał obowiązki kierowcy. Mimo to gen. Janicki wielokrotnie podkreślał w mediach, że na lotnisku było dwóch oficerów BOR. Nawet wówczas, gdy prokuratura wojskowa w specjalnym oświadczeniu stwierdziła, że nie było żadnego.

Dopiero 16 listopada Gerard K. był przesłuchiwany przez prokuraturę. Dlaczego zwlekano z tym ponad 7 miesięcy? Nie wiadomo zwłaszcza, że zeznania funkcjonariusza są dramatyczne i rzucają nowe światło na wydarzenia w dniu katastrofy.

Z zeznań, do których dotarł „Newsweek” wynika m.in., że wszystkie połączenia z telefonów BOR-owców z 10 kwietnia zostały wykasowane. Gerard K. przyznał, że nie wie przez kogo ani dlaczego. Kontaktował się wówczas przede wszystkim z żoną i funkcjonariuszami BOR, którzy byli na cmentarzu katyńskim, prosząc, aby przybyli na miejsce tragedii. Zeznał ponadto, że będąc nieopodal miejsca katastrofy ani on, ani ambasador Bahr nie usłyszeli huku tupolewa. Powiedzieli im o tym Rosjanie z Federalnej Służby Ochrony.

Gerard K. powiedział także, że doszło do szarpaniny w miejscu katastrofy, gdy Omon zaczął wszystkich stamtąd przeganiać. Dopiero, gdy funkcjonariusz zaczął krzyczeć, że spadł polski samolot, jeden z wyższych stopniem oficerów uspokoił agresywnego Rosjanina.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tpc.]
fjskdjfksjl / 109.74.97.* / 2010-11-30 21:18
niestety po utracie niepodległości w 1939r do tej pory jej nie odzyskaliśmy. Zabójstwa sikorskiego też nie chcą ujawnić. Moskwa i jej sługusy dalej rządzą w tym kraju
żuczko / 83.2.33.* / 2010-11-30 17:10
Euro Student zmienił nick
niezrzeszony / 2010-11-30 17:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hmm.. to by wiele tłumaczyło.. ale obawiam się że może być tu więcej osób, które chcą się pochwalić niedawno odkrytymi skrótami Ctrl+C i Ctrl+V
EURO STUDENT / 2010-11-30 17:59
dobra dobra ! dla Ciebie będzie najlepszy skrót jak wciśniesz alt i F4 jak już jesteś taki cwany
PiS Elektro / 83.27.246.* / 2010-11-30 17:22
Ty też miałeś dziś problem z przyklejonym śniegiem do auta?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy