dolar?

paulista / 217.8.176.* / 2006-02-01 14:32
witam, zarobilem troche dolarow na gieldzie amerykanskiej i chcialbym je dalej rozmnazac, ale juz w Polsce. Jak najlepiej je zainwestowac? Dodam, ze nie chcialbym ich przewalutowywac, gdyz inwestowalem zamieniajac pln na usd po kursie ponad 4. Czy mozecie mi doradzic, jakie sa mozliwosci?
Wyświetlaj:
mg / 217.17.46.* / 2006-02-27 20:45
www.skandia.pl, fundusze merill lynch
marcin / 208.179.29.* / 2006-02-09 20:33
Jestem w takiej samej sytuacji. Mam konto w Muriel Siebert i to co zamierzam to zostawic pieniazki w USA. Inwestwowanie z Polski jest za drogie. Nie moge uwierzyc ze biura maklerskie zamiast stalej stawki pobieraja kilka procent od wplat. To jest po prostu zlodziejstwo.
Na formularzu W-8BEN zglaszasz do biura maklerskiego ze chcesz skorzystac z umowy o podwojnym opodatkowaniu i podajesz nowy adres. Dodam ze takie rozwiazanie daje wiele plusow bo zyski kapitalowe sa opodatkowane tylko w Polsce czyli 19% a w USA sa doliczane do dochodu i placisz podatek stanowy i federalny (w moim przypadku bylo to okolo 40%). Dywidendy sa opodatkowane w US (maksimum 15% - to gwaratuje umowa US - PL) ale 'moga' byc tez opodatkowane w Polsce. Szukam informacji ktora by wyjasnila slowo 'moga'. Pewnie masz konto bankowe w US i wire transfer na takie konto nie koszuje duzo (jakies $15) a z banku mozesz zrobic przelew na konto w Polsce.
Tyle.... Czekam na uwagi.
Nabi / 2006-02-13 14:43
O czym masz na myśli mówiąc o kilku procent od wpłat. Jedyne co trzeba wziąc pod uwagę to koszt otwarcia rachunku, oraz niekiedy koszt przewalutowania środków klienta (chyba że wpłacisz złotówki). naprawdę nie słyszałem o tym aby domy maklerskie działające w Polsce obdzierały klientów na prowizji poza innymi standardowymi kosztami. Korzystalem juz z usług dużego biura z Polski (za jego pośrednictwem grałem na Deutsche Boerse i Euronext) i nie mogę stanowczo powiedzieć aby obdzierał on klientów (standardowo prowizja od akcji wynosiła 0,30%..
Nabi / 2006-02-08 14:32
Będąc w Polsce tez masz możliwość inwestować na rynku amerykańskim, lub na kazdym innym rynku. jest obecnie kilku brokerów w Polsce, którzy za posrednictwem zagranicznych domów maklerskich umożliwiają zawieranie transakcji na kilkudziesieciu rynkach świata. Możesz też oczywiscie załozyć konto np. w merill Lynch, lub u innego brokera (jak wolisz). I operować kontem z Polski. Sam sie przekonaj czy jest to wykonalne. Brokerzy o których ci mówiłem to DM Penetrator, WGI, TMS. Są to podmioty o dużej wiarygodności i renomie. Za ich pośrednictwem bedziesz mógł handlować akcjami z NYSE, NASDAQ. A także CFD na akcje, opcje na waluty, oraz jeśli cie zainteresuje to też transakcjami spot na waluty (to taki kontrakt walutowy).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy