dolar?

skomentuj
paulista / 217.8.176.* / 2006-02-01 14:32
witam, zarobilem troche dolarow na gieldzie amerykanskiej i chcialbym je dalej rozmnazac, ale juz w Polsce. Jak najlepiej je zainwestowac? Dodam, ze nie chcialbym ich przewalutowywac, gdyz inwestowalem zamieniajac pln na usd po kursie ponad 4. Czy mozecie mi doradzic, jakie sa mozliwosci?
Wyświetlaj:
mg / 217.17.46.* / 2006-02-27 20:45
www.skandia.pl, fundusze merill lynch
marcin / 208.179.29.* / 2006-02-09 20:33
Jestem w takiej samej sytuacji. Mam konto w Muriel Siebert i to co zamierzam to zostawic pieniazki w USA. Inwestwowanie z Polski jest za drogie. Nie moge uwierzyc ze biura maklerskie zamiast stalej stawki pobieraja kilka procent od wplat. To jest po prostu zlodziejstwo.
Na formularzu W-8BEN zglaszasz do biura maklerskiego ze chcesz skorzystac z umowy o podwojnym opodatkowaniu i podajesz nowy adres. Dodam ze takie rozwiazanie daje wiele plusow bo zyski kapitalowe sa opodatkowane tylko w Polsce czyli 19% a w USA sa doliczane do dochodu i placisz podatek stanowy i federalny (w moim przypadku bylo to okolo 40%). Dywidendy sa opodatkowane w US (maksimum 15% - to gwaratuje umowa US - PL) ale 'moga' byc tez opodatkowane w Polsce. Szukam informacji ktora by wyjasnila slowo 'moga'. Pewnie masz konto bankowe w US i wire transfer na takie konto nie koszuje duzo (jakies $15) a z banku mozesz zrobic przelew na konto w Polsce.
Tyle.... Czekam na uwagi.
Nabi / 2006-02-13 14:43
O czym masz na myśli mówiąc o kilku procent od wpłat. Jedyne co trzeba wziąc pod uwagę to koszt otwarcia rachunku, oraz niekiedy koszt przewalutowania środków klienta (chyba że wpłacisz złotówki). naprawdę nie słyszałem o tym aby domy maklerskie działające w Polsce obdzierały klientów na prowizji poza innymi standardowymi kosztami. Korzystalem juz z usług dużego biura z Polski (za jego pośrednictwem grałem na Deutsche Boerse i Euronext) i nie mogę stanowczo powiedzieć aby obdzierał on klientów (standardowo prowizja od akcji wynosiła 0,30%..
Nabi / 2006-02-08 14:32
Będąc w Polsce tez masz możliwość inwestować na rynku amerykańskim, lub na kazdym innym rynku. jest obecnie kilku brokerów w Polsce, którzy za posrednictwem zagranicznych domów maklerskich umożliwiają zawieranie transakcji na kilkudziesieciu rynkach świata. Możesz też oczywiscie załozyć konto np. w merill Lynch, lub u innego brokera (jak wolisz). I operować kontem z Polski. Sam sie przekonaj czy jest to wykonalne. Brokerzy o których ci mówiłem to DM Penetrator, WGI, TMS. Są to podmioty o dużej wiarygodności i renomie. Za ich pośrednictwem bedziesz mógł handlować akcjami z NYSE, NASDAQ. A także CFD na akcje, opcje na waluty, oraz jeśli cie zainteresuje to też transakcjami spot na waluty (to taki kontrakt walutowy).
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy