Forum Polityka, aktualnościKraj

Dopalacze zakazane. Prezydent podpisał ustawę

Dopalacze zakazane. Prezydent podpisał ustawę

Wyświetlaj:
prowadzący / 46.112.218.* / 2010-11-11 17:45
Jaki prezydent ? Chyba rezydent !
cobain / 83.7.26.* / 2010-11-09 12:14
Rozwiązanie jest proste. zalegalizować narkotyki, a akcyzę z nich przeznaczyć na edukację. Wtedy terz odpadnie problem refundacji na detoxy. Będzie morzna powiedzieć takiemu ćpunowi: Edukowaliśmy, trzeba było słuchać, lecz się teras za swoje!
ździcho / 87.205.248.* / 2010-11-09 16:04
Fajnie to sobie obmyśliłeś. Tylko po co ten potok słów? Tu wystarczą CZTERY wyrazy: INŻYNIERIA SPOŁECZNA - BROŃ CHEMICZNA.
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-08 23:05
powiedział że ziober lubi zdrabniać imiona meskie i to jego problem:)))
xxzzcc / 188.146.197.* / 2010-11-09 07:15
Niech PO pomartwi się o to jakich ludzi ma w swoim gronie. Np. ci dwaj co to w ramach walki ,,opozycyjnej"w marcu 1968 roku napadli na ekspedientkę w Łodzi odnoszącą utarg do banku po zamknięciu sklepu. Napad był planowany ale się nie udał bo jeden z nich dostał torbą i stracił przytomność a drugi podwinął ogon i zwiał. Obaj zostali ujęci i ukarani. Wyroki uległy zatarci ale to nie zmienia faktu że pozostały w pamięci a przed zatarciem wystąpiono o odszkodowanie za nękanie w czasach PRL. Czy w dzisiejszych czasach policja nie ma na oku takich co dokonali jakiegoś przestępstwa? Jak widać PO składa się z takich elementów nie dziwi więc że zachowania PO jest takie a nie inne.
stary i głupi, z małej wioski / 149.156.124.* / 2010-11-08 23:27
skoro cię to tak bardzo interesuje, znaczy, że ty na pewno jesteś.
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-08 23:31
no ja jestem też dlatego mnie to interesuje, czy mi sie wydaje podobnie jak innym.
esu / 78.8.159.* / 2010-11-08 20:41
Król dopalaczów to na tyle mały cel, że przed następnymi wyborami z łamaniem konstytucji, czy bez, uda się naszemu rządowi osiągnąć kolejny "sukces", o którym będzie trąbić do przez rok aż temat się znudzi i trzeba będzie rozwiązać kolejny "kluczowy" dla polaków problem np. krzywych krawężników albo pijanych rowerzystów kursujących od swoich wiejskich chat przez pola do najbliższego monopolowego. Za kurtyną tymczasem Kulczyk, Krauze i inni ustawiają pionki na szachownicy i wygrywają państwowe przetargi na miliony, czy miliardy złotych, zapraszają Chlebowskich do pensjonatów szarotka na wieczorki towarzyskie i omawiają zapłatę za nie na cmentarzach.
niewierzący ateusz / 83.21.248.* / 2010-11-08 20:39
czy tusk w ramach pojednania sprzeda kremlowi Lotos ?
mlody_niewyksztalcony_z_malej_wsi (wiesniak) / 178.37.68.* / 2010-11-08 20:16
Zaczalem wreszcie wierzyc w cuda!
Po dwóch kolejnych wygranych wyborach przez Partię Cudów przy braku cudów (no moze poza cudem Smolenskim) wygrywa kolejne wybory! Czyz to nie cud, dar niebios?

Polactwowie to dziwna naroda!
To juz EuroKomsomolcy!
Rossi / 91.189.73.* / 2010-11-08 19:17
Schetyna: Wybrani przez prezydenta zasługują na order
Marszałkowie Senatu Bogdan Borusewicz i Sejmu Grzegorz Schetyna chwalą decyzję prezydenta dotyczącą przyznania Orderów Orła Białego.
Bronisław Komorowski zdecydował o nadaniu orderów Adamowi Michnikowi, Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu, Aleksandrowi Hallowi i biskupowi Alojzemu Orszulikowi.
mlody_niewyksztalcony_z_malej_wsi (wiesniak) / 178.37.68.* / 2010-11-08 20:45
Prezydent za nadanie Orderu Orła Białego w/w bedzie u mnie miał p_r_z_e_j_e_b_a_n_e!

Nastepna ekipa bedzie musiala wprowadzic nowy order np. Order Sroki! A najlepiej by zrobiła gdyby zlikwidowała wszelkie ordery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obecny order Orła Białego to tylko zwykly kawalek papieru toaletowego!

Z orderami to jest tak: Jednym sie order nadaje aby order nabral blasku/wartosci a innym sie go daje aby ich dowartosciowac! (przypisuje to powiedzenie lwowskiemu matematykowi Hugonowi Steinhausowi)
Wojciech J. / 83.22.196.* / 2010-11-08 20:36
Co jest ku..a z tym orłem?, Adaś obiecał mi, że jak dadzą jemu, to on osobiście dopilnuje żeby mi też dali.
To są koledzy... wyci...li mnie bez mydła.
T. / 81.190.70.* / 2010-11-08 19:13
Chyba same ćpuny w tym wątku ...
Klej wąchać przyjdzie Wam teraz.
cobain / 83.7.26.* / 2010-11-09 12:44

Klej wąchać przyjdzie Wam teraz.

A ty co wąchasz?
EURO STUDENT / 2010-11-08 18:58
Dla Zdzisia
dopalacze to prosta rzecz w normalnym państwie taka sprawa jest rozwiązana w 1 dzień bez wielkiego szumu i ekscesu (podnieca się Tusk bo wie że to zagranie podciągnie mu słupki wśród moherów i codziców)

ale według mnie takie zakazanie sprzedaży dopalaczy zrzuca ten interes w SZARĄ STREFĘ a w tej strefie o wiele bardziej prawdopodobnie NARKOTYKI otrzyma małoletnia osoba !!! a w dodatku dostanie coś co spowoduje zgon albo wciągnie w nałóg! bo taki delikwent zaproponuje najpierw trawkę a później anfetaminę, cocainę czy na końcu heroinę !!!

Dlatego jedyną walką jest zalegalizować, kontrolować i rejestrować klientów. Informować ich i szkolić o konsekwencjach za pieniądze z podatków takimi "dobrami"


zakazywać, karać i ścigać to epoka komunizmu a nie Kraju Idącego w Przyszłość.
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:02

kontrolować i rejestrować klientów.

Jak? Podaj jakieś konkretne propozycje. Hasło na transparent to ja też potrafię napisać.
EURO STUDENT / 2010-11-08 19:12
przychodzi np: Donald Tusk do sklepu z dopalaczami jak do wypożyczalni kaset wideo.
Wyrabiają mu kartę po okazaniu dowodu osobistego i zapisują go do bazy danych.
Po czym nabijają na rachunek 5 gram zielonego specyfiku.

Informacja o zakupie spływa do odpowiedniego systemu gdzie są pewne normy ustalone przez system po skonsultowaniu z lekarzami, psychologami itp. jeżeli zapuyt Donalda Tuska są zbyt "agresywne" odpowiedni dział telefonuje, wysyła pismo lub blokuje dostęp do dopalaczy (jeżeli jest źle kieryje na badania)


...


coś w teń deseń
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:21
A jak skontrolujesz czy np. Donald Tusk nie idzie dilować zakupami do małolatów? Za kazdym klientem wyślesz szpicla?
EURO STUDENT / 2010-11-08 19:25
a jak skontrolujesz że X-MEN nie idzie sprzedać piwa, wódkę i wina małolatom? wysyłają szpicji?
BEZ SENSU ! prawda jest taka - jak ktoś coś zechce to to dostanie! tutaj będzie rola PSYCHOLOGÓW, LEKARZY żeby ludzie (takowy Donald Tusk) który ma odsprzedać narkotyki dzieciom żeby wiedział że na tak młody organizm będzie to miało i wiele gorsze skutki niż korzyści z takiego czynu. Po drugie Zdzisiu myślisz że dziś dzieci nie mają dostępu do syfiastych narkotyków? papierosów i alkoholu? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:31

Po drugie
Zdzisiu myślisz że dziś dzieci nie mają dostępu do syfiastych narkotyków?
papierosów i alkoholu? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I dlatego pozostawmy je samym sobie? I nie "Zdzisiu" tylko "ździchu".
tutaj
będzie rola PSYCHOLOGÓW, LEKARZY żeby ludzie (takowy Donald Tusk) który ma
odsprzedać narkotyki dzieciom żeby wiedział że na tak młody organizm będzie
to miało i wiele gorsze skutki niż korzyści z takiego czynu.

A takowy Donald Tusk zapewne weźmie to sobie do serca.
cobain / 83.7.26.* / 2010-11-09 12:46

I dlatego pozostawmy je samym sobie?

A tak. a po cholerę to biorą, jak im nie wolno? A niech zdychajom. Bedzie bespieczniej na osiedlach i parkach po zmroku.
ździcho / 87.205.248.* / 2010-11-09 15:44

A niech zdychajom.

No to miałeś farta, że Ty nie zdechłeś. Szczęściarz z Ciebie. Zastanawiam się jednak, jak dużą szkodliwością społeczną charakteryzujesz się jako osoba dorosła. Mam nadzieję, że poza internetowy lobbing nie wykraczasz, bo to już i tak dużo szkody wyrządzasz..
EURO STUDENT / 2010-11-08 19:33
Przepraszam Ździchu ale do czego zmierzasz? że dobrze zrobił Twój ulubiony rząd Donalda? ale to co zrobił to ŁATWIZNA i BEZMYŚLNOŚĆ ! Zagrywka pod publikę zero rozsądku !
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:52

Twój
ulubiony rząd Donalda?

Nawet nie wyobrażasz sobie jaką odrazę czuję do Donalda i całej jego grandy.
że dobrze zrobił

Tak. I to JEDYNA rzecz, którą ta szumowina dobrze zrobiła.
EURO STUDENT / 2010-11-08 19:58
zrobiła to z lenistwa Bracie. UWIERZ MI !!!

Masz dzieci ? porozmawiaj ze mną szczerze.
Powiem Ci coś o Młodych Ludziach.

Każdy spróbuje Marihuany! 99%
Ważne żeby spóbował w odpowiednich warunkach z odpowiednimi ludzmi !
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 20:09

zrobiła to z lenistwa Bracie. UWIERZ MI !!!

Przecież ja to widzę Bracie!!! NIE MUSZĘ CI WIERZYĆ.
Masz dzieci ?

Tak. Dwie córy (15 i 13 lat).
porozmawiaj ze mną szczerze.

cały czas to robię
Każdy spróbuje Marihuany! 99%

Jak 99% to już nie każdy:-))

Ważne żeby spóbował w odpowiednich warunkach z odpowiednimi
ludzmi !

W tym właśnie sęk, by umiał odróżnić odpowiednich ludzi od nieodpowiednich. A ja jako rodzic nie mam prawa dobierać moim dzieciom na siłę przyjaciół według mego uznania. Ja mogę im tylko mówić po jakich cechach rozpoznają tych wlaściwych i tych niewłaściwych. W całej reszcie jestem już zdany na tę ustawę. Przynajmniej mogę się na nią powoływać w rozmowach z córkami. Trochę da im do myślenia. Sory, ale mam jeszcze dzisiaj dużo roboty, odpiszę Ci jutro. Mam na imię Paweł, a Ty?
EURO STUDENT / 2010-11-08 21:49
=) a ja jestem Euro Student choć Bardzo mi miło Pawle i wierz mi że 100% jedna z Twoich córek spróbuje Marihuany! i powiem Ci szczerze że najlepiej jak zrobi to z Tobą. Może to zabrzmi głupio ale wtedy sprawdzisz jakie jest jej zachowanie czy się jej podobało czy nie. Oczywiście jak skończy 18 lat a według mnie to powinno być tak jak w Stanach Zjednoczonych czyli dopiero kiedy człowiek osiąga pełną dojrzałość czyli po ukończeniu 21 lat. To że się powołasz na ustawę to wyobraź sobie czy Twoja córka powoła się na ustawę w rozmowach ze znajomymi na ten temat jak już gdzieś się pojawi ... no wciel się w młodą osobę i wyobraź sobie zgodnie w myśl zasady "Psychologia Tłumu" że jak koledzy i koleżanki wpadają na pomysł żeby zapalić JOINTA to ktoś powie "to jest zabronione ustawowo i nie wolno tego robić" ..... pozostawcie to do Twojej oceny.

według mnie o wiele bardziej racjonalne będzie wyedukowanie młodzież że PALENIE MARIHUANY powoduje : zaniki pamięci, niszczenie szarych komórek, schizofrenię i paranoje, powoduje obniżenie wyników w szkole, pracy i sporcie.. może spowodować wymioty, złe samopoczucie itp.

Jak myślisz co bardziej zadziała?

No ale weźmy pod uwagę że na paczkach papierosów jest napisane PALENIE ZABIJA
mimo to ile osób pali ... świat jest taki a nie inny a zabranianie czegoś to po prostu otwieranie kanałów POZA KONTROLĄ !

patrz prohibicja .
Pozdrawiam Pawle =)
osobiście życzę żeby Twoje córki spróbowały niczego jak szampana na sylwestra ale znam realia i nie unikniesz tego a najgorsze jest że taki podwórkowy narkotyk jest nie przebadany i może ZABIĆ !
ździcho / 77.255.252.* / 2010-11-08 23:57

wierz mi że 100% jedna z Twoich córek spróbuje
Marihuany!

Nie muszę. Obie już spróbowały. Każda z osobna. Nie ze mną, tylko z przystojniaczkami w bluzach z kapturami (jak mi później powiedziały).
To że się powołasz na ustawę to wyobraź sobie czy
Twoja córka powoła się na ustawę w rozmowach ze
znajomymi na ten temat jak już gdzieś się pojawi ... no
wciel się w młodą osobę i wyobraź sobie zgodnie w myśl
zasady "Psychologia Tłumu" że jak koledzy i koleżanki
wpadają na pomysł żeby zapalić JOINTA to ktoś powie "to
jest zabronione ustawowo i nie wolno tego robić" .....
pozostawcie to do Twojej oceny.

To też już przerobiłem. Zostałem wyśmiany, ale jestem uparty.
PALENIE MARIHUANY powoduje :
zaniki pamięci, niszczenie szarych komórek, schizofrenię
i paranoje, powoduje obniżenie wyników w szkole, pracy i
sporcie.. może spowodować wymioty, złe samopoczucie itp.

One to wiedzą, wyedukowałem je. Zaś przystojniaczki w bluzach z kapturami stwierdziły, że ich ojciec to stary dureń, który fantazjuje. Napociłem się sporo, żeby im udowodnić to, o czym piszesz. Na razie jest dobrze, ale zjawi się jeszcze niejeden w bluzie z kapturem, a one dadzą mi argument, że dopalacze są legalne.
Pozdrawiam Pawle =)

Dzięki, pozdrawiam również, ale:
a ja jestem Euro Student

nie przedstawiłeś się mimo, że ja to zrobiłem. Nieładnie. Podobne ściemy robią adoratorzy moich pociech.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 20:34
Przepraszam że się wtrącam ale budowanie swojego autorytetu na ustawach to droga do nikąd. Twoje dzieci nie są pełnoletnie jeszcze więc i tak kupić mogłyby tylko u dilera. . Przyjaciel dla Twojego dziecka nie powinien mieć złych cech ani ciągot do marychy to też powinieneś dzieciom mówić aby trzymały się z daleka od takich
Życzę Ci abyś potrafił budować swój autorytet bez potrzeby zaglądania do Dziennika Ustaw
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 20:48

budowanie swojego
autorytetu na ustawach to droga do nikąd.

Oczywiście, że tak. Ja jednak napisałem o powoływaniu się na ustawy, by uświadomiły sobie, że to co nielegalne, często bywa szkodliwe i że nie po to tylko czegoś się komuś zabrania, żeby go gnębić.
powinieneś dzieciom mówić aby trzymały się z daleka od
takich

Dokładnie tak czynię, a nawet więcej. Nawet nakreślam im amatorski portret psychologiczny takiego osobnika (kluczowe cechy to kłamstwo i egoizm).
Życzę Ci abyś potrafił budować swój autorytet bez
potrzeby zaglądania do Dziennika Ustaw

Tak się składa, że i bez tego mój autorytet u dzieci góruje nad autorytetem ich rówieśników, ale dzięki.
EURO STUDENT / 2010-11-08 19:15
to są skrajne przypadki. obecnie taka sytuacja jest w każdym bloku a informacje są zatajone bo ludzie kupują NARKOTYKI potajemnie !!! w dodatku otrzymują jakieś domieszką pułku z jarzeniówek i potłuczonego szkła ! wiem bo słyszałem takie przypadki ! narkotyki muszą być , legalne, przebadane ! bo inaczej nadzoruje je "MAFIA" !
EURO STUDENT / 2010-11-08 19:29
PUENTA = LEPIEJ MIEĆ I NADZOROWAĆ NIŻ ZAKAZAĆ I KARAĆ

1. podatki (tym samym można kierować strunienie dochodów Państwa na leczenie i walce z narkomanią)
2. Narkotyki są przebadane i ich dawkowanie też można próbować nadzorować
3. Nie będzie dostępu dla nieletnich i nie będzie kontaktu z osobą która namówi na silniejszy (z nieznanego pochodzenia) narkotyk
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:34
1. i 2. teoretycznie tak.
3. Nie bądź śmieszny.
EURO STUDENT / 2010-11-08 19:54
3 podpunktu nigdy nie skontrolujesz w 100% jego efektywność będzie zależało od dojrzałości społeczeństwa i edukacji młodzieży. A zakazując dopalaczy problem jest rozwiązany według Ciebie?
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 20:11

A
zakazując dopalaczy problem jest rozwiązany według Ciebie?

Musiałbym klepać jeszcze raz wszystko, co tu na tym forum napisałem. Jak masz chęć, to przejrzyj to.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 19:08
Jak teraz wygląda sprawa kontroli? Chyba że problemu nie ma?
mw____ / 91.193.162.* / 2010-11-08 18:32
Ta ustawa to stek nonsensów. Zakażmy również wódki, redbullów i butaprenu, bo spełniają warunki tej ustawy.
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 18:50

Zakażmy również wódki, redbullów i butaprenu, bo spełniają
warunki tej ustawy.

To już było. Zjedź na sam dół forum.
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:03

zdzisiu zejdz na ziemię !

Udowodnij wpierw, że na niej nie jestem.
EURO STUDENT / 2010-11-08 19:22
bo bronisz swojej parti jak Bram do Nieba. jak oni Ci powiedzą że czarne jest białe to przestawisz mózg tak że ściany będą czarne w pokoju.
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:36

bo bronisz swojej parti

Jakiej partii człowieku?! Miejże odrobinkę szacunku dla samego siebie jak już się podpisujesz nickiem EURO STUDENT.
EURO STUDENT / 2010-11-08 20:04
co to ma do rzeczy?

PO to po prostu Unia Wolności 2010
Massaraksz / 77.252.222.* / 2010-11-08 18:26
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum - ishi krimpatul. Co z psychotropami z reklam +3 piwa ?
wolę piwko / 95.160.127.* / 2010-11-08 18:21
Czysta marihuana tak (mimo, że sam nie palę). Dopalacze nie!
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 18:30

Czysta marihuana tak (mimo, że sam nie palę). Dopalacze nie!

A ja powiem inaczej: Z dwojga złego już lepsza marycha, skoro już musi być.
__vi__ / 213.156.102.* / 2010-11-08 19:41
Nic nie musi być. Nikt nikomu nie karze brać, chlać czy palić. Wybór powinien należeć do ludzi.
Jak ktoś chce sobie zmarnować życie, może zacząć wąchać butapren albo rozpuszczalnik, albo skoczyć z dachu wieżowca. Nie trzeba do tego ani dopalaczy, ani innych narkotyków.
LPR / 77.115.25.* / 2010-11-08 18:12
Brawo! Dzieciaki przestaną zażywać byle gówno. Kolejnym krokiem powinna być legalizacja marychy - wtedy nasz nowy Prezydent będzie NAPRAWDĘ K...WA WIELKI!!!
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 18:32

Dzieciaki przestaną zażywać byle gówno.

A zaczną zażywać porządną marychę...To miałeś na myśli?
marx i engels / 188.146.255.* / 2010-11-08 17:54
WOW!!! Jestem dumny z mojego Prezydenta. Chłop na schwał!! Tego właśnie mi brakowało u Kaczora, że nie potrafił się zajmować p*********, a uprawiał tylko wielka politykę - za co był tak znienawidzony w naszym kraju. Nareszcie mamy swojaka na najwyższym urzędzie - lenia i dobrego aktora.:)
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 17:22
Wiatraki kojarzą się z Holandią. Tam problem rozwiązany w sposób cywilizowany. Dorosły obywatel kupuje marihuanę legalnie. Jest dorosły i ma prawo. Wiadomo że władza komunistyczna zawsze wie lepiej co dobre dla obywatela. W Holandii problem z narkomanią mniejszy , mafia nie zarabia a budżet państwa , mniej twardych narkotyków na czarnym rynku. Diler może zaproponować coś mocniejszego a legalny sklep NIE. czemu służą działania naszych "władz" ???
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 17:29

czemu służą
działania naszych "władz" ???

Służą zmniejszeniu dostępu do tego gówna nieletnim. Nie możesz sobie wyhodować w doniczce? Taka to ciężka praca? A może cierpliwości brak?
jamajkaLFC / 78.8.6.* / 2010-11-08 17:40
g.. prawda za przeproszeniem ;) wlasnie prohibcja zwieksza dostep dla gowniarzy !! czy nie lepiej zeby byla kontrola wladz nad gandzia? idziesz do sklepu, sprawdzaja dowod, kupujesz legalny stuff, bez chemicznej domieszki, w kazdej chwili moze wpasc kontrola! tylko wtedy Panstwo skutecznie ochroni dzieciaki !
wiesz co sie stalo po wprowadzeniu ustawy i zamknieciu sklepow ?? caly ten syf z dopalaczy wszedl w podziemie !! ludziom sie spodobalo i chca to brac, wiec glupia ustawa nic tutaj nie zmieni ! jedynie to ze Panstwo traci wplywy do budzetu z legalnej sprzedazy, policja traci czas i pieniadze zeby scigac dzieciaki, a kontroli nie ma !! wczesniej gowniarz tego nie kupil w smartszopie, a teraz na kazdym osiedlu płotki to sprzedaja komu wlezie, nie pytaja o dowod, tylko dbaja o zysk dla siebie ! .... niestety taka jest rzeczywistosc .....
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 18:07

byla kontrola wladz nad gandzia?

A możesz konkretniej?
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 18:05

idziesz do sklepu, sprawdzaja
dowod, kupujesz legalny stuff

A nie bierzesz pod uwagę faktu, że ten dorosły co się legitymuje, kupuje NIE DLA SIEBIE? Czy w tych sklepach jest obowiązek spożywania NA MIEJSCU i zakaz wynosu?
EURO STUDENT / 2010-11-08 20:09
czym to się różni od zakupu od podwórkowego sprzedawcy?!
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 17:37
Diler NIE pyta ile ma lat kupujący , w sklepie TAK bo inaczej straci koncesję
Nie używam tego. Nie zmienia to jednak faktu że te działania to pozoranctwo a nie rozwiązanie problemu a może wręcz ochrona interesów ma......W doniczce też nie można.
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 17:51
Nie wziąłeś po uwagę tego, co ma miejsce NAJCZĘŚCIEJ: Diler kupuje LEGALNIE w sklepie, a potem nielegalnie sprzedaje małolatom (sam nie używa). Jak się udupi te sklepy, to ruszy domino: się niejednemu dilerowi proceder utrudni i będzie stawał na uszach, żeby utrzymać dawny poziom dochodów. Dalej: małolat będzie musiał zapłacić drożej i wykruszą się ci biedniejsi. Zawsze to parę młodych żyć do uratowania więcej.
Nie zmienia to jednak faktu że te działania to pozoranctwo a nie
rozwiązanie problemu a może wręcz ochrona interesów ma......

A...to tak. Zdecydowanie.

W doniczce też nie
można.

Można. Tyle, że trzeba być dyskretnym, czujnym, pracowitym i cierpliwym. Ale ludziska sa dziś wygodnickie. Woleliby zejść w bamboszach i szlafroku do jarzyniaka pod blokiem i tam kupić świeżutkie.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 17:55
Mam wrażenie że żartujesz. Nie znam Twojej prawdziwej opinii ale kontynuuje może mało inteligentny jestem?
Gdzie są te sklepy gdzie diler kupuje i kto je kontroluje i zbiera podatki?
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 18:02

Gdzie są te sklepy gdzie diler kupuje

Przecież rozmawiamy o TYCH WŁAŚNIE sklepach. A skąd własciciel sklepu wie, KOMU sprzedaje? A jak nawet wie, TO POWIE???!!! Zeby stracić klienta?
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 18:10
Może naoglądałem się filmów ale nie widziałem jeszcze aby diler zaopatrywał się w sklepie. Zyski jakie ma diler są chyba dużo wyższe niż to co mógłby zarobić kupując towar w sklepie gdzie towar obłożony byłby akcyzą.
Piwo młodocianym tez ktoś kupuje ale nie traktuje tego zarobkowo więc nie ma umiejętności kamuflażu takich jak wyspecjalizowany diler i łatwo to zwalczyć.
Jaja sobie robisz???
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 18:16

Zyski jakie ma diler są chyba dużo wyższe
niż to co mógłby zarobić kupując towar w sklepie gdzie towar obłożony
byłby akcyzą.

Zgadza się, ale szukając tańszego towaru, niż ten obłożony akcyzą musi mieć do czynienia ze zbirami. Ma więc wybór: drożej i spokojniej, albo taniej i z pełnymi gaciami. A swoje i tak odzyska. Wystarczy, że podbije cenę mocno uzależnionemu małolatowi.
Jaja sobie robisz???

W żadnym wypadku.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 18:29
Diler to chyba zbir więc czuje się w tym środowisku jak ryba w wodzie?
Małolat budżet ma ograniczony zwłaszcza jeśli jest uzależniony , ale to i tak chyba lepiej jeśli zażyje legalną marychę niż nielegalne g... skoro zakładamy że będąc uzależniony i tak źródło znajdzie.
Z akcyzy na leczenie będzie bo mafia to raczej nie wyłoży grosza?
Realnie patrząc to zakazy nie sprawdzają się
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 18:42

Diler to chyba zbir więc czuje się w tym środowisku jak ryba w
wodzie?

Jakby każdy zbir był tego samego kalibru, to może tak by było. A tu jest deczko inaczej. Diler, który diluje dilerowi ten jest pan. A im wyzej ten pan w hierarchi dilerów, tym mniej się szczypie z użyciem armaty, którą zawsze nosi przy sobie. A jak jeszcze z jednej strony jest obstawiony mafią, a z drugiej ma wtyki w policji, to pomyśl sam - nie wolałbyś pójść do legalnego sklepu i przepłacić?
Z akcyzy na leczenie będzie bo mafia to raczej nie wyłoży
grosza?

A widzisz, i tu się różnimy. Ty patrzysz na sprawę z punktu widzenia ekonomisty a ja z punktu widzenia rodzica. Dlatego używamy różnych argumentów. Ja wolę ochronić moje dziecko, niż leczyć je ze środków z akcyzy.
Realnie patrząc to zakazy nie sprawdzają się

Niekoniecznie. Sprawdzają się nie w takim stopniu w jakim chcielibyśmy. A niewiele, to nie to samo, co nic.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 18:53
To co byśmy chcieli a to co możemy to różne sprawy. Nie ochronimy naszych dzieci tymi metodami bo żadnemu krajowi to się nie udało !!!!!!!!!!!!!!
Twój obraz świata związanego z dilerami z bajek jest bo nawet nie z filmów fabularnych. Poczytaj o Holandii.
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:18

Nie
ochronimy naszych dzieci tymi metodami bo żadnemu
krajowi to się nie udało !!!!!!!!!!!!!!

Dlatego pozostawmy je własnemu losowi?????????? Tylko po to by dogodzić dorosłym?????????? A gdzie moralność????????
Poczytaj o Holandii.

A konkretnie o czym? O świecie holenderskich dilerów, czy o wpływie narkotyków na holenderskie dzieci?
Twój obraz świata związanego z dilerami z bajek jest bo
nawet nie z filmów fabularnych.

Ty też nie wiesz jak wygląda świat dilerów. Zataczamy koło zxc12. Ty chcesz albo ćpać, albo zarabiać na ćpaniu, no bo jak inaczej wytłumaczyć argumenty, po które sięgasz? Ja zaś chcę by moje pociechy miały bezpieczne dzieciństwo i w tej ustawie widzę jakieś rozwiązanie (aczkolwiek niewielkie, ale zawsze to coś) tego problemu.
cobain / 83.7.26.* / 2010-11-09 12:18

Dlatego pozostawmy je własnemu losowi??????????

A czemu nie? Niech zdychajom. Będzie bespieczniej na osiedlach wieczorem. A jak ojciec będzie musiał wyłożyć ze swojej kieszeni na detox dla syna, to bedzie szczyla lepiej pilnował rzeby nie ćpał.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 19:32
Nie mam takich potrzeb ani nie zarabiam na ćpaniu. Realnie patrzę na świat a i w Holandii parę razy byłem w małych miasteczkach i dużych miastach i miło spokojnie i ćpunów nie widać. nawet Wikipedia w tym temacie ma swój wątek. Cel z pociechami słuszny ale sposób do korekty. Edukacja , edukacja i po 1000kroć edukacja. Polecam ten sposób. Ta ustawa działa w drugim kierunku nie dając żadnej alternatywy dla chcących spróbować. Kupując u dilera wybór mają duży
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 19:45

miło spokojnie i
ćpunów nie widać

Żeby dyskutować dalej, to musielibyśmy dysponować odsetkiem szkód na małolatach w stosunku do demografii obu krajów. To za poważny temat, żeby wrażeniami posługiwać się jako argumentami.
Edukacja , edukacja i po 1000kroć edukacja.

Kogo, kogo i po 1000 kogo edukować? Właścicieli sklepów? Dilerów? Małolatów? Gdzie sumienie dwóch pierwszych i gdzie rozum trzeciego? Taka edukacja by poskutkować musiałaby paść na PODATNY grunt.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 19:59
Jeśli czytałeś to tam o odsetkach piszą. Z informacji wynika że procentowa ilość uzależnionych mniejsza lub na tym samym poziomie a twardych narkotyków szacuje się że jest mniej
Edukować Nasze dzieci!! Żaden diler nie groźny wtedy.
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 20:19

Z informacji
wynika że procentowa ilość uzależnionych mniejsza lub na
tym samym poziomie a twardych narkotyków szacuje się
że jest mniej

Coś w tym jest. Przemyślę to. Jak na razie,wydaje mi się jednak, że długa droga od legalizacji do osiągnięcia tych efektów. Na dzień dobry obawiałbym się efektu zniesienia prohibicji. Wiesz co było w USA zaraz po zniesieniu prohibicji? Masowe pijaństwo na umór, a potem masowe delirium.

Edukować Nasze dzieci!! Żaden diler nie groźny wtedy.

A myślisz, że diler nie umie edukować? Gdyby nie edukował naszych pociech, toby nie zarobił.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-08 21:14
Z masowym pijaństwem to może coś w tym być ale to chyba krótkotrwałe i na dłuższą metę do unormowania. Diler ma ograniczone możliwości edukowania. Kontaktu szuka chcący spróbować ciekawski i wtedy dopiero jest to możliwe i bardzo niebezpieczne bo wybór specyfików ma pewnie duży. Jedno lepsze od drugiego. Problem nie jest łatwy dlatego dziwi mnie tak entuzjastycznie przyjęta ustawa. O ile postawa naszej "władzy" mnie nie dziwi ponieważ w mojej opinii liczą na szum i słupki co od koryta ich nie odstawi ale dziwi mnie brak wątpliwości społeczeństwa które nie dostrzega niezgodności z prawem tych poczynań
ździcho / 77.255.252.* / 2010-11-09 00:07

Z masowym pijaństwem to może coś w tym być ale to chyba
krótkotrwałe i na dłuższą metę do unormowania.

Raczej tak. A nie sadzisz, że narkotyk spowoduje trwalsze uzależnienie niż alkohol, a szczególnie jak się po legalizacji małolat dorwie do niego, jak świnia do paszy?
Diler ma
ograniczone możliwości edukowania.

Owszem, ma stosunkowo krótki czas na prelekcję. Ale wystarczy mu czasu, by wcisnąć małolatowi, że to nieszkodliwe, że to nie uzależnia, że jego starzy to durnie i nie maja prawa ograniczać jego wolności. To odwieczna broń dealera.
Problem nie jest łatwy dlatego
dziwi mnie tak entuzjastycznie przyjęta ustawa.

Gdzie widzisz ten entuzjazm? Na tym forum na pewno tylko u mnie.
opinii liczą na szum i słupki

O tak! A co myślałeś?
nie dostrzega niezgodności z prawem

Nie tyle niezgodności z prawem, co niezgodności z precedensami (patrz: sprawa Dawida Bratko).
zxc12 / 79.191.145.* / 2010-11-09 10:17
Demonizujesz sprawę marychy. Powraca pytanie , próbowałeś?
Alkohol uzależnia pod pewnymi warunkami. Podobnie jest z marychą , z twardymi pewnie jest inaczej ale przed tym właśnie chciałbym uchronić nasze społeczeństwo. Jeśli ktoś chce to niech ma to ze źródła nad którym jest kontrola a ilość dilerów zmniejszy się bardzo znacznie.
ździcho / 87.205.248.* / 2010-11-09 15:55

Powraca pytanie ,
próbowałeś?

O to pytasz po raz pierwszy. Odpowiadam twierdząco. Próbowałem regularnie przez miesiąc gdy byłem na pierwszym roku studiów. Cały akademik to robił. Fajnie było, ale potem zauważyłem u siebie drastyczne obniżenia nastroju z nieuzasadnionej przyczyny (jak zabakałem to chęć do zycia wracała). Nie mogłem skupić się na tym, co czytam, mało zapamiętywałem i omal nie zawaliłem pierwszego semestru (wielu innych "bakaczy" po pierwszej sesji już nigdy nie spotkałem). Odrzuciłem to cholerstwo, a mój bliski kolega nie! Po pół roku zaczął zapuszczać jakieś mocniejsze syfy i zawalił rok. o było 15 lat temu. Podobno koleś dziś czeka już na złoty strzał - tak mówią nasi wspólni znajomi.
Demonizujesz sprawę marychy.

A wiesz dlaczego? Bo wiem, że jest ona tzw. "pomostówką" do mocniejszego syfu. Przetestowałem to na sobie.
a ilość dilerów zmniejszy się bardzo znacznie.

Albo podbiją ceny. Sory zxc12. Mam moc papierkowej roboty, a potem gości. Pogadamy jutro.
tade / 83.2.33.* / 2010-11-08 17:44

a może wręcz ochrona interesów ma.....

inaczej haracz
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy