Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja z PUP dla firmy budowlanej

Dotacja z PUP dla firmy budowlanej

Pytanie do eksperta / *.*.*.* / 2010-01-21 08:58
Witam! Mam dosc nietypowa sytuacje. Staram sie o dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej. chodzi o wypozyczalnie sprzetu budowlanego wraz ze sklepem z elektronarzedzami. znalazłem lokal w centrum miasta z parkingiem i łatwym dojazdem tylko ze znajduje sie on w innym powiecie niz to w ktorym staram sie o dotacje. w zwiazku z tym nasuwa sie pytanie: Czy UP zgodziłby sie na to zeby stworzyć siedzibe i biuro głowne firmy w moim
powiecie(chełmskim) a oddział ze sklepem w/w w powiecie gdzie znajduje sie w/w lokal??
i pytanie gdyby wszystkie koszty wyniosłyby mnie ok 100tys zł(tj sprzet wyposarzenie itd) to jaka częśc z tego pokryje UP z dotacjii?
g_zajac / 2010-01-21 08:58 / Grzegorz Zając, specjalista ds. Projektów Finansowych
PUP w ramach dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osoby bezrobotnej może wesprzeć Pana inwestycję tylko w zakresie kosztów określonych jako pięciokrotność średniego wynagrodzenia - około 18 tyś PLN.
Konkretny katalog kosztów, które będzie Pan mógł wpisać we wniosek do PUP powinien Pan uzyskać w Urzędzie do którego składana będzie aplikacja (bywają rozbieżności pomiędzy wytycznymi z poszczególnych PUPów). Nie powinno stanowić problemu zlokalizowanie oddziału firmy w innym powiecie niż ten, w którym składał Pan wniosek o dotację.

Najnowsze wpisy