Forum Forum emerytalneOFE

druki do ofe ZUS i Prośba o wykaz składek

druki do ofe ZUS i Prośba o wykaz składek

Jarek.Ga. / 83.10.22.* / 2009-10-13 02:16
Witam
Chciał bym prosić jakąś uprzejmą osobę o przesłanie mi na maila gotowych druków bądź poinformowaniu jak mają poniższe druki wyglądać:

1. W tym roku nie dostałem jeszcze pisma z OFE odnośnie składek, co takie pismo musi zawierac, jakaś konkretna formułka?

2. Pismo do ZUS w związku z uregulowaniem zalegających składek... jak sie okazało na zeszłorocznym druku, nie mam jeszcze wpłat za 2006r :/

Za wszelką pomoc był bym bardzo wdzięczny.

Obecnie jestem w ING... :/
Wyświetlaj:
Morpheo78 / 2009-10-13 18:36
Dobrze mówi any, ale zamiast pisać pisma podejdź po prostu do pierwszego lepszego inspektoratu ZUS z dowodem osobistym. Tam wypełnisz odpowiedni druk (zajmuje to ok. minuty) i na tej podstawie otrzymasz informację o składkach przekazanych przez ZUS do OFE - od pierwszej do ostatniej. Poukładane w kolejności, od razu możesz zgłosić reklamację w razie brakujących składek. Jednocześnie informuję, co wynika z mojego dużego już na tym polu doświadczenia, że zdecydowanie częściej składki nie trafiają do OFE z winy pracodawcy. ZUS jest raczej rzetelny. Ale to może tylko moi klienci tak mają... Pozdrawiam.
eme / 83.22.1.* / 2009-10-13 14:31
jarek.GA najprosciej napisz list do zusu podaj swoje dane i popros o rozliczenie wszystkich skladek przekazanych do ofe. Tam zobaczysz co ci brakuje. Wtedy mozesz interweniowac albo u pracodawcy albo w samym zusie.
lezdrub / 79.185.99.* / 2009-10-13 10:59
Jarek. fundusz swoje obowiążki spełnił i zawiadomił cię,że brakuje składek.
To ty musisz zapytać ZUS, dlaczego nie przelał twoich wpłat do OFE.

Fundusz OFE nie ma takich uprawnień, aby ściągać owe wplaty.
Fundusz nawet nie wie,czy takie wpłaty wogóle wpłyneły na konto ZUS od pracodawcy.

Przecież OFE nie wie, czy ty w tym okresie pracowałeś
mamamija / 83.10.88.* / 2009-10-13 11:49
Mam pytanie odnośnie składek właśnie...

Czy w przypadku zmiany funduszu ZUS musi usupełnić brakujące ( z ich winy ) składki?
eme / 83.22.1.* / 2009-10-13 14:29
mamamija nigdy w zyciu pozdro i nie daj sie nabrac . Domyslam sie ze jestes nagabywana w ten sposob na zmiane swojego ofe. Pozdro
any / 2009-10-13 08:56 / portfel / Bywalec forum
Ale po co specjalny druk?
Na piśmie do ZUS powinny znaleźć się Twoje dane identyfikacyjne, czyli imię, nazwisko, adres oraz nr-y PESEL i NIP.
Dalej wyszczególnione brakujące składki i oczywiście prośba o przelanie ich na Twój rachunek w OFE, oczywiście musisz wskazać PTE i nr Twojego rachunku.
Dla pewności możesz sprawdzić u pracodawcy, czy składki za ten okres zostały przelane do ZUS i tyle.
Co do pisma z PTE, przychodzą one co rok w rocznicę zawarcia umowy i zawierają tabelę z zestawieniem wpłacanych składek, jeżeli minął rok od poprzedniego zestawienia, które posiadasz to być może pismo idzie do Ciebie lub też krąży gdzieś w odmętach poczty, co się zdarza.
W łatwy sposób możesz sprawdzić, czy i kiedy zostało wysłane do Ciebie takowe pismo dzwoniąc na infolinię swojego PTE, w Twoim przypadku jest to nr 0801 20 30 40.
Możesz także zawinszować sobie wysłanie ponownie takiej informacji, a być może także prześlą Ci gotowy formularz reklamacji zaległych składek w ZUS.
788 / 78.9.38.* / 2009-10-13 10:43
Moim zdaniem to wszystko to jest wielka zciema.W ZUS jest rozbudowany system elektroniczny i maja dokladnie w tych systemach co komu sie nalezy i ile komu zalegaja,ale zeby okroic emerytury ludziom wszystko przesuwaja w czasie bo maja w tym interes.A pozniej i tak powiedza ,ze to z winy czlonkow OFE bo sie tym nieinteresowali.Dlaczego po reformie od 1998 roku niemamy wgladu do swojego konta na bierzaco w ZUS tak jak w OFE przez internet .Powinnismy miec mozliwosc na bierzaco sprawdzac ile ZUS przelal do OFE .Taka duza kase wydano na systemy elektroniczne ,a my dalej mamy pisac jakies pisemka,aby dowiedziec sie calej prawdy o stanie konta,ponoc z biurokracja juz konczymy????

Najnowsze wpisy