Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

DUDA - szaleństwo na rynku mięsa rozpoczęte - Prezes przewidział

DUDA - szaleństwo na rynku mięsa rozpoczęte - Prezes przewidział

skomentuj
greeen / 83.30.6.* / 2008-05-15 08:20
Ani producenci, ani handlowcy, już od dłuższego czasu nie mieli do czynienia z takim szaleństwem, jakie od początku maja opanowało rynek wieprzowiny.

Ceny pną się w górę, a zakup planowanych ilości mięsa graniczy z cudem. Najbardziej poszukiwana jest karkówka. Producenci już w zeszłym tygodniu uruchomili rezerwy z chłodni, bo na mięsa z bieżącego uboju zabrakło, a ceny półtusz na zachodzie Europy znacznie przekroczyły możliwości finansowe polskich nabywców.

W tym tygodniu cena karkówki bez kości zbliżyła się do ceny schabu i teraz kosztuje ponad 12 zł za kg. I to zapewne nie ostatnie słowo sprzedających, bo wieprzowiny na rynku brakuje, a w Belgii i Holandii ceny rosną w ciągu tygodnia o 50 eurocentów za kg – komentują maklerzy.

Drożeją też mięsa drobne i słonina. też nie ustępują im kroku. W tym tygodniu za kilogram popularnej dwójki przetwórcy płacą nawet ponad 3 zł, a oferty sprzedaży zbliżają się do 5 zł. Galop cen w górę mogłyby powstrzymać tylko zdecydowanie większe uboje, ale na te na razie

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/mieso_14_05_2008_r_,a031f8d71f9c208c70f6.html
areo / 83.10.145.* / 2008-05-19 23:06
no to teraz widac dla dzis 19 dlaczego poszła na północ:)) 11%
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy