Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Duda: Politycy nie powinni ustalać płac

Duda: Politycy nie powinni ustalać płac

Money.pl / 2011-01-11 18:29
Komentarze do wiadomości: Duda: Politycy nie powinni ustalać płac.
Wyświetlaj:
M.Świątkowski / 178.36.94.* / 2011-01-12 10:12
Panie DUDA,zaczyna Pan niebezpieczną politykę z tym NIE - popieraniem żadnej partii !!! Przecież któraś z nich chce dla Polski i nas wszystkich DOBRZE !!! Zniszczy Pan do końca ETOS SOLIDARNOŚCI. A może takie jest Pana zadanie???
Anonim z manufaktury / 77.115.240.* / 2011-01-11 19:07
...

Powyższe propozycje kojarzą mi się , nie wiem czy słusznie , ze zjawiskiem tzw. spirali inflacyjnej, polegającej na wzajemnym wspomaganiu się ruchów cen, dochodów i kosztów, z których jedne są raz przyczyną, a innym razem skutkiem zmian pozostałych.

"Wśród wielu płaszczyzn spirali inflacyjnej wymienia się konkurencyjne:

ceny - płace,

płace - płace (wzrost płac w jednych dziedzinach gospodarki staje się przyczyną nacisków na wzrost płac w innych dziedzinach),

płace - świadczenia społeczne (żądania waloryzacji świadczeń społecznych w ślad za wzrostem płac),

ceny - ceny (wzrost jednych towarów skłania producentów innych towarów do podwyżek cen w celu zachowania ukształtowanych wcześniej proporcji cenowych),

ceny - stopa procentowa itp."
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-01-11 18:32
Panie Duda weź Pan zamień się ze mną na wynagrodzenie. Ja panu oddam moje 1200 netto a ja biorę połowę pańskiego w ciemno. ok ???
jaceklacek / 83.29.134.* / 2011-01-11 18:29
pan Duda jako okaz żywego debilizmu powinien być izolowany - podobnie jak 90% polityków

Najnowsze wpisy