Forum Forum inwestycyjneFundusze

dywersyfikacja geograficzna portfela

dywersyfikacja geograficzna portfela

ewusia75 / 2007-10-09 22:04
chciałabym część oszczędności ulokować w fundusze akcyjne po 5 tys. w:
AIG Akcji Chińskich i Azjatyckich
UniAkcje Nowa Europa
Leg Mason Akcji
dodatkowo zapisałam się na 4 certyfikaty Investors FIZ (od wczoraj nowa emisja)
większość mam w Skarbiec Ochrony Kapitału
myślałam jeszcze o jakimś funduszu inwestującym w Ameryce Południowej lub Indiach - jaki fundusz byście mi poradzili ???
Wyświetlaj:
przewodnick / 2007-10-09 22:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W indiach inwestuje AIG Chińskich i Azjatyckich. Albo zainwestuj więcej w AIG, albo pomyśl o bałkańskich, lub rosyjskich
miki3d / 83.16.54.* / 2007-10-10 10:29
Sorry, ale wydaje mi się, że polski rynek ma nieco mniejsza korelację z Ameryką Łacińską czy Azją, niż z Europą Środkową. Dla dywersyfikacji lepiej byłoby opuścić nasz kontynent.
ewusia75 / 2007-10-09 22:20
w rosyjskich ponad 50% ma UniAkcje Nowa Europa, więc chyba to wystarczy ? Myślisz, że teraz lepiej zainwestować w Bałkany niż np. w Brazylię
przewodnick / 2007-10-09 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie interesuje się Ameryką Łacińską, choć wielu inwestorów sobie chwali. Zapytam koleżanki i powiem Ci jakie fundy tam inwestuja i są dobre. Jeśli chodzi o Rosję to WIOF nieźle "wymiata", ale tam,tejsza giełda sptzyjała ostatnio...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy