Forum Forum inwestycyjneFundusze

Dywersyfikacja portfela?

Dywersyfikacja portfela?

skomentuj
jacjac / 83.23.241.* / 2008-07-11 12:23
Mówi się, że warto zdywersyfikować swój portfel, m. in. tak, żeby stan oszczędności nie był uzależniony tylko od polskiej giełdy. Są nawet polskie fundusze "zagraniczne", ale i one ostatnio są na dużym minusie! Są fundusze zagraniczne, których działalność jest bardzo szeroka. Ale czy są one dostępne dla przeciętnego "ciułacza" niewielkich kwot? A jeśli tak, to jak i gdzie można sensownie się z nimi zapoznać? Czy też może są one odpowiednie tylko dla "dużych graczy"?? Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
miki3L / 217.153.189.* / 2008-07-11 14:56
Fundusze zagraniczne - zarowno WIOF, jak i HSBC Asset Manegement (niedostepne w mBanku) sa w ofercie platformy Multifund.pl. Jedyna wadą, a może zaletą Multifund.pl, jest to, ze przelewy robisz z dowolnego konta osobistego, nie musisz byc klientem mBanku.

Pozdrawiam,

miki3L


A jeśli tak,
to jak i gdzie można sensownie się z nimi zapoznać? Czy też może są one odpowiednie tylko
dla "dużych graczy"??
Pilsener / 2008-07-11 13:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepsze są fundusze zamknięte - nie wszystkie są dostępne tylko dla dużych graczy. Jednak należy się liczyć z tym, że kupowanie np. certyfikatów Investor FIZ jest niezbyt wygodne.

Są też fundusze zagraniczne dostępne dla drobnych ciułaczy - w mbanku (bez prowizji) masz np. WIOF. Można też kupować bezpośrednio - ale oczywiście w dolarach lub euro, więc wskazane jest posiadanie kont walutowych. Dochodzi ryzyko kursowe no i wszystkie strony są po angielsku ;) Można pośrednio: Skandia, Aegon, Expander, Open-Finance - jednak dochodzi prowizja dla doradców.
max1224 / 2008-07-11 13:03 / Tysiącznik na forum
zobacz
www.skandia.pl
broń Boze nie naganiam
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy