Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze - parasol - pomysły na minimalizację strat przy spadkach

fundusze - parasol - pomysły na minimalizację strat przy spadkach

mite / 212.38.200.* / 2008-07-10 14:31
Zainwestowałem w lipcu 2007. Kwotę podzieliłem na 4 fundusze akcji i 5 funduszy zrównoważonych. Po roku straty wynoszą 30%. Wasze pomysły na ograniczenie strat w przypadku dalszych spadków na giełdzie. przerzucać/przeczekać itp??
Pilsener / 2008-07-10 15:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak przewidujesz spadki to rób konwersję do pieniężnych. Asekurować się trzeba było w październiku, minimalizując udział akcji w portfelu. Teraz jesteś bezradny - jak sprzedasz, to stracisz, a dokupić nie masz za co - nie ma dobrych rozwiązań.

Ja bym się pozbył zrównoważonych - prowizję mają podobną do akcyjnych, a dają o połowę mniejszy zysk - lepiej podzielić tą kasę na akcyjne i pieniężne. Na razie może dostosuj portfel do sytuacji: połowa w akcje, połowa w pieniężne. Gdy zjedzie poniżej 2000 to będziesz mógł chociaż taniej dokupić akcji.

Strat tak czy inaczej nie odrobisz - przy -30% o ile musiałyby wzrosnąć indeksy, żebyś wyszedł na zero?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy