Forum Spółki giełdowe PKO BP SA

Dywidenda z PKO BP. Ministerstwo Skarbu nie chce z niej zrezygnować

Dywidenda z PKO BP. Ministerstwo Skarbu nie chce z niej zrezygnować

Wyświetlaj:
s.a. / 89.74.117.* / 2015-06-15 17:30
Zainteresowani kupnem lokalu, budową domu zaciągali w banku i zaciągają kredyty na te cele na wiele wiele długich lat. W pewnym okresie czasu najtańszy przelicznik raty kredytu z odsetkami był we frankach szwajcarskich. Pracownicy zmuszani do wykonania planów kredytowych wciskali kit potencjalnym klientom byleby zaciągnęli kredyt - ważne tu i teraz ale nie ważne co się stanie za parę chwil nie mówiąc już o okresie zadłużenia na 30 lat! Ważną informacją wtedy byłoby informowanie klientów, że kredyt zaciąga się w walucie takiej w jakiej się zarabia!!! ale z sympatycznym uśmiechem wciskało się ble ble ble i nieświadomy zagrożenia ryzykiem kursowym potrzebujący klient zadłużył się we frankach. Teraz aby zwrócić dług bankowi- albo powinien sprzedać nieruchomość bądź lokal na rynku wtórnym, albo spłacać ten kredyt, a nie sięgać po cudze zyski, a w tym wypadku naszą dywidendę z akcji. Nie po to każdy dokonywał zakupu akcji PKO BP żeby być dobrą ciocią z Ameryki i na siłę sponsorować niewiedzę biednych "frankowiczów". Nabyte przez nas akcje stanowią formę jakiegoś oszczędzania i podział z zysków z ub. roku należy się każdemu akcjonariuszowi, ale ani rząd ani KNF nie ma pomysłu komu wziąć aby załatać gdzie indziej dziurę.
pewne jak w banku ?? / 164.127.98.* / 2015-07-28 12:32
Sytuacja jest pewna:
Wybory do Sejmu upodlą Banki> spadną do minimów , zaś Górnicy JSW oraz Bogdanka mogą spać spokojnie, Rząd Kopacz będzie się bał strajków opon podpalonych i innych cudów które nie na rękę są w kampanii. Więc do Października JSW i Bogdanka jest w pozycji wzrostowej. Wszystkie Banki dzięki wypowiedzi Prezydenta Dudy będą traciły na wartości do października, zaś jeśli wygra PIS banki będą tak nisko że zaczną rosnąć, KGHM, TAURON, ENERGA PGE pomogą górnikom finansowo i również będą znacznie traciły.
ja jeszcze jeden / 89.75.159.* / 2015-07-29 19:13
taaa rzeczywiście widać to po dzisiejszych wynikach...
geg 67 / 109.196.154.* / 2015-07-28 00:21
BIEDNI FRANKOWICZE...JA NA AKCJACH PKO BP TRACE 30 procent.
Stacho G.-Stańczyk / 83.144.116.* / 2015-04-21 13:13
Przyjrzyjcie się uważnie wyrazowi twarzy tego osobnika, bo mówi wiele... I przypomnijmy sobie, że ściąganiem "dywidendy" z polskich przedsiębiorstw oraz wieloletnimi ulgami podatkowymi dla przedsiębiorstw obcych doprowadzono do upadku całe działy polskiej gospodarki narodowej oraz zmuszono w rezultacie do emigracji i szukania pracy za granicą miliony młodych Polaków. Czy to samo grozi PKO BP?
BK326 / 188.122.20.* / 2015-04-21 10:45
Spoko, teraz przynajmniej wiadomo dlaczego brak jest ruchów Państwa w sprawie kredytobiorców we "frankach". Widoczny jest teraz jak na dłoni konflikt interesów pomiędzy Ministerstwem Skarbu Państwa a frankowiczami. PKO BP nieźle na nich zarobił i teraz z tych zysków chce wypłacać dywidendy. ŻENADA!.
geg 67 / 109.196.154.* / 2015-07-28 01:01
PODPISUJAC KREDYT BYLEM DOROSLY!!!! MOZNA BYLO W JENACH ...ALBO DRAHMACH!!!! NIE ROZUMIEM DLACZEGO AKJE MOJEGO BANKU PKOPB SPADAJA O30 PROCENT, DYWIDENDY NIE BEDZIE...A JEST NADZIEJA ZE RZAD POMOZE TYM CO OSZEDZAJA....
yet / 83.238.143.* / 2015-04-22 12:03
sorry ja też jestem akcjonariuszem PKO BP. Nie pojmuje dlaczego mam nie dostać dywidendy dlatego ze ktoś sobie wziął kredyt we frankach i 10 lat oszczędzał na odsetkach.
ewa1165 / 178.180.107.* / 2015-04-29 15:08
Popieram. Po to mam akcje żeby dywidendę dostać. Kredyt bierze się w złotówkach i tyle w temacie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
geg 67 / 109.196.154.* / 2015-07-28 01:20
POPIERAM ...SAMI SOBIE WINNI...TEZ OCZEKUJE NA DYWIDENDE..TYLKO ZLOTOWKA W KREDYTACH...
Miauuu / 31.61.128.* / 2015-04-27 22:53
Dokładnie. Popieram.[...]
Ja kupiłem akcje i nie mam zamiaru się dzielić zyskiem z durniami.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Emaila / 145.237.2.* / 2015-04-28 10:27
To odwal się od frankowiczów i napisz podanie do KNF...
Miauuu / 31.61.130.* / 2015-04-28 20:04
Ja brałem 6 lat temu krechę w PLN. Miałem wybór w innych walutach. Wziąłem w PLN żeby nie znaleźć się tak mizernej sytuacji w której są lekkomyślni frankowicze. Kupiłem mniejsze mieszkanie. Nie wziałem pod korek. W międzyczaie kupiłem akcje PKOPB. Potem PKOBP kupił bank Nordea z toksycznymi krydytami we frankach. W wyniku tego zakupu , rok temu miałem połowę niższą dywidendę. Podaj mi racjonalną odpowiedź, dlaczego mam ciepieć z powodu obcych i lekkomyślnych ludzi? Czy naprawdę nie widzieliście że kurs CHF do PLN jest płynny i zmienia się w czasie ??
Jak mi wytłumaczysz, dlaczego mam ponosić tego koszty ?
Emaila / 89.77.183.* / 2015-04-28 20:45
Tak jak pisałam, zwróć się do KNF, a nie do frankowiczów.
Jeśli chodzi o mnie, nie wzięłam pod korek, brałam tylko 30% inwestycji, spłacam 7 lat i mam obecnie nieco więcej długu w przeliczeniu na PLN niż brałam :-(. Jestem jednak wypłacalna i nikt nie zamierza mnie tutaj wspierać (moje mieszkanie w dalszym ciągu ponad 2-krotnie przekracza wartość kredytu).
Tu tak naprawdę nie chodzi tu o frankowiczów. Bank tak samo ponosi ryzyko i może mieć problem, kiedy zostanie z portfelem niespłacalnych kredytów przewyższających wartość inwestycji.
Ludzie brali częstokroć (za rekomendacją banków), bo mieli taki wybór, albo emigracja, albo kredyt w CHF, bo w PLN nie mieli zdolności kredytowej.
Nie sądzisz, że kredyt konsumencki, tak ochoczo i zdecydowanie rekomendowany przez banki, nie powinien być instrumentem wysokiego ryzyka?
Może więc nie napadajmy na siebie wzajemnie. Jak łatwo jest Polaków zmanipulować.
Na koniec dodam, że również jestem akcjonariuszem PKO BP. Akcje nabyłam w nadziei na dywidendę.
Miauuu / 212.160.172.* / 2015-04-30 14:23
Można było nie brać kredytu w CHF. Nikt do tego nikogo nie zmuszał. Każdy znał i zna ryzyko, tylko po prostu jak dziecko żył nadzieją że frank... stanieje.
Ja też nie miałem zdolności w PLN na moje wymarzone mieszkanie. Miałem zdolność za to w CHF, ale nie dlatego że to był CHF, tylko dlatego że marża była niska i kredyt był tańszy i rata niższa na którą było mnie stać.

Więc co zrobiłem? Nie kupiłem mieszkania, na które mnie nie było stać w PLN (a było stać w CHF). Kupiłem mniejsze, choć ubolewam że gniotę się z dzieckiem i żoną w 2-pokojowym mieszkaniu. We frankach było mnie stać na 3-pokojowe. Co mam zrobić? Pisać do KNF ,że mam za małe mieszkanie przez to ?

Nadal do mnie to nie trafia (twoje teksty)
Emaila / 89.77.183.* / 2015-05-05 19:28
Ile razy mam powtarzać, że decyzja KNF wynika z potencjalnych problemów banków. Kto jak kto, ale one winny sobie były zdawać sprawę z ryzyka - nie udzielać, żądać potrójnego zabezpieczenia ze względu na ryzyko kursowe etc.
Problem masz ty, że zainwestowałeś w spółkę, która podejmuje niewłaściwe decyzje inwestycyjne.
Ja nie mam problemów finansowych, choć dywidenda z PKO BP by mi się przydała!
Emaila / 145.237.2.* / 2015-04-27 15:44
Sorry, ale to jest problem także banków, które pozostały z portfelem kredytów, które przewyższają częstokroć wartość inwestycji...
Paco123 / 156.17.118.* / 2015-04-21 10:37
Jeżeli PKOBP nie zastosuje się do zaleceń KNF to inne banki też poczują się zwolnione z wdrożenia zaleceń KNF.
Zedzio / 2015-04-21 09:34 / portfel
Oj da bo i Salomon z pustego nie naleje.
Ofe już podprowadzili tak że kończą się opcje skąd brać. A zbliżają się wybory i generalnie musi im się żyć lepiej :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy