Forum Forum podatkoweOdliczenia

Działalność rękodzielnicza + wynajem lokalu

Działalność rękodzielnicza + wynajem lokalu

Piotrrrrrrrrrrrrr / 93.180.166.* / 2014-12-22 14:04
Witam,

Mam pytanie do ekspertów jak ugryźć temat, przestawię sytuację:

Od sierpnia mam zawieszoną działaność gospodarczą (skończył mi się preferencyjny ZUS po 2 latach). Wykonuje działalość rękodzielniczą (tworzę biżuterię) do tej pory rozliczałem się na ryczałcie i za pomocą rachunków uproszczonych.

Aktualnie chciałbym wynająć lokal pod tą działalność, a wiąże się to zapewne z odwieszeniem działalności gospodarczej. Jednak wynajem lokalu (około 3000zł brutto) + ZUS (ponad 1000zł) to zbyt duże koszty dla mnie. Dlatego szukam możliwie najlepszego rozwiązania by te koszty (ZUS) zniwelować (oczywiście legalnie). Ma ktoś jakiś pomysł?

Dodam może, że posiadam II grupę inwalidzką. Jeśli ma ktoś pomysł jak to ugryźć to byłbym bardzo wdzięczny gdyż sam na takich sprawach się absolutnie nie znam.
Wyświetlaj:
wiwan / 2014-12-23 10:06
Jeśli do eksperta- to raczej tu:

http://www.money.pl/forum/grupa,39,0,0,40,0,ksiegowosc.html

jest opcja 'zapytaj eksperta'.

Z mojej strony:
- warto sprawdzić, czy owo rękodzieło nie może być opodatkowane kartą podatkową.
W razie przejścia na kartę i w związku z posiadaniem orzeczenia o umiarkowanym st. niepełnosprawności (jak rozumiem renty Pan nie ma) można być zwolnionym ze skł. zdrowotnej z DG, jeśli przychody uzyskiwane nie przekraczają aktualnej emerytury minimalnej. Do lutego 2015 oznacza to kwotę 422,22 zł.
- warto rozejrzeć się za kimś kto podobną działalność prowadzi, ma lokal i po prostu podpiszecie umowę zlecenia, etatu ( w zależności od okoliczności ). Swoją DG po prostu by Pan zamknął.
belladonna / 2015-01-02 21:57 / Tysiącznik profesjonalny
Wiwanku Szczęśliwego Nowego Roku :-))
wiwan / 2015-01-02 22:20
:-))))

Piękne dzięki Bella. Udanego całego, w zdrowiu i spokoju, w sprzyjającym ludzkim otoczeniu.

Najnowsze wpisy