Forum Polityka, aktualnościGospodarka

#dziejesienazywo: do więzienia za kredyty frankowe?

#dziejesienazywo: do więzienia za kredyty frankowe?

Wyświetlaj:
Halszka787 / 89.67.207.* / 2015-10-31 11:57
Wzięli kredyt we frankach i się cieszyli ,że są mądrzejsi od innych (lepszy kurs walut). Pokupowali sobie wypasione domy, super samochody, wypasione mieszkania. Czemu mamy im spłacać kredyty, a co z ludźmi ,którzy nie wzięli kredytu i nie mają gdzie mieszkać, bo byli ostrożni. Może im pomóc??? Multimilionerzy świata, właściciele i akcjonariusze banków cieszą się teraz, a my mamy im spłacać kredyt, żenada, żenada,żenada...
permanentny / 37.47.9.* / 2015-10-31 11:56
Moim zdaniem trzeba ukarać dyrekcje banków, a nie pracowników,którzy wykonywali tylko polecenia! To nie pracownicy są winni,lecz zarządy spółek bankowych, bo umów nie precyzują pracownicy,lecz zarząd narzuca co chce w umowach mieć i czego mają dotyczyć. Radca czy pracownicy wykonali tylko polecenia.
Ten artykuł ma "rozmyć" odpowiedzialność, czyli tym samym nie wnosi nic dla frankowiczów, a na to pozwolić nie można aby lichwiarskie banki się bezprawnie obłowiły.
b9 / 77.253.174.* / 2015-10-31 11:56
Ludzie, tutaj nie chodzi o żadne pomaganie, czy nie. Oczywiste jest, że nikt nie powinien im dokładać do kredytów. Tutaj sprawa toczy się o to, czy te kredyty w ogóle były walutowe i czy mówienie ludziom, że nie mają szans na kredyt w PLN, ale mają zdolność w CHF było zgodne z prawdą. Dodatkowo czy rząd maczał palce w tym, żeby ludzie nie mieli zdolności zaostrzając przepisy kredytowe. Jak na mój gust jest tutaj wielu kandydatów nadających się do więzienia.
Alan765 / 84.10.177.* / 2015-10-31 11:50
Nie pomagać. Wiedzieli co robią !!
Jarecki1273 / 81.14.224.* / 2015-10-31 11:56
Nie leczyc chorych na raka palaczy papierosow!!!! Wiedzieli co robia!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dyzio900 / 31.61.140.* / 2015-10-31 12:15
Lecz się na nogi ! na głowę już zapóźno
.nadi / 188.122.16.* / 2015-10-31 12:50
Odpowiedź adekwatna do głupoty.
Co to znaczy wiedzieli co robią? Nie wiedzieli, że to pułapka. ZŁotówki bankom nie były na rękę , bo na nich był marny zarobek - co więcej, złotówki były bardziej transparentne - im bardziej zawiły zapis w umowie, tym łatwiej manipulować kredytobiorcą.
Nikt nie dba w Polsce o odpowiednie wykształcenie zwykłego Kowalskiego w zakresie gospodarowania finansami. Dba za to nadmiernie o religię na wszystkich etapach edukacji. Kosztem historii, fizyki i innych ważnych przedmiotów. Najlepiej społeczeństqo trzymać za mordę
Frankowicze chcą bezkosztowego dla zwykłego obywatela przewalutowania na złotówki wg zasad obowiązujących złotówkowiczów.
Nie pasuje Ci? Bo dlaczego mają mieć tak samo jak Ty, złotówkowicz? Nie będziesz mógł spać jak frankowicze przestaną być okradani? Wg Ciebie mają wieszać się z rozpaczy, bo "a dobrze im tak !!!". Nad kim się będziesz wtedy pastwił? Stracisz zarobek od banku za hejty?
Jesteś okropnym człowiekiem.
fgg / 94.251.234.* / 2015-10-31 11:53
Nie pomagać w kwestii spłaty ale sprawdzić zgodność udzielanych kredytów. Nie może być tak że ktoś płaci niespłacalny kredyt i jeszcze 10 pokoleń go będzię bezskutecznie spłacało. To tak jakbyś swoją wypłatę oddawał do końca życia dyrektorowi banku na jego zachcianki.
Karllos / 85.222.81.* / 2015-10-31 11:48
czemu nie ma sondy ... czy jesteś za wsadzaniem do więzienia bankierów, którzy świadomie oszukują klientów
Adrian1011 / 84.10.177.* / 2015-10-31 11:48
Mieszkam z córkami i żoną na 40m2. Nie biorę kredytu bo mnie nie stać !! Nikt mi nie pomaga, całe życie. Nikt się o mnie nie martwił jak straciliśmy oboje z żoną pracę. Mój pracodawca buduje dom cały w kinkierce, luksusy i cuda nie widy ! Tym razem dla córki swojej. Teraz oburzony bo ma kredyt we frankach !! TRZEBA BYŁO WZIĄŚĆ W ZŁ ALBO W OGÓLE CWANIAKU !!!! O MILIONY biednych polaków nikt się nie martwi a o kombinatorów głowy państwa !!!!
Jarecki1273 / 81.14.224.* / 2015-10-31 11:57
I dalej bedziesz mieszkal na tych 40m2 jakzes raki zawistny ... Twoj jad nie pozwoli ci sie dorobic nigdy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marek225 / 46.174.231.* / 2015-10-31 11:47
Nie pomocy dla frankowiczów wiedzieli jakie jest ryzyko a teraz płaczą, to może wszystkim innym kredytobiorcom też pomóżcie, ja mam kredyt zlotowy w PKO BP i nikt nie interesuje się czy stać mnie na spłatę?
sylvi66 / 155.133.3.* / 2015-10-31 11:45
He he no to pierwszego powinni wsadzić tego eksperta Krzysztofa Oppenheima, który jako jeden z pierwszych w swojej firmie pośrednictwa kredytowego Oppenheim Enterprise polecał i namawiał do kredytów walutowych a najwięcej we frankach.... a jak teraz słyszę, że wypowiada się jako ekspert to śmiech mnie ogarnia.... taki z niego ekspert jak z mysiej d... trąba...
qwertWTF / 78.10.61.* / 2015-10-31 11:44
Ja też chcem pomocy od Państwa w spłaceniu mojego kredytu w zł :( tylko ja nie miałem wyboru z powodu choroby :( Jutro zagram na giełdzie i będe żąndał pomocy :(
GOŚĆ375 / 79.188.95.* / 2015-10-31 11:43
witam,
wszelkie dywagacje na temat ewentualnej pomocy dla kredytobiorców powinno się rozpocząć od kwestii zabezpieczeń kredytów hipotecznych- nie tyko frankowych , lecz wszystkich. GDYBY JEDYNYM ZABEZPIECZENIEM KREDYTU HIPOTECZNEGO BYŁA NIERUCHOMOŚĆ ,KTÓRĄ ZABIERA BANK OD NIEWYPŁACALNEGO KREDYTOBIORCY- KTÓRY PO ODDANIU SWEGO LOKUM MA CZYSTE KONTO i rozpoczyna życie na nowo. Przejęte przez bank mieszkanie jest sprzedawane przez bank innemu klientowi. To jest prawdziwy podział ryzyka . Obecne warunki umowy na kredyt hipoteczny są bardzo korzystne dla banku. Klient jest bez szans. Po utracie mieszkania dalej zostaje z długiem - bank ( szlachta) jest na prawie , klient ( chłopstwo) jest poddanym. BEZ WZGLĘDU NA WALUTĘ W KTÓREJ BIERZE KREDYT.

KRÓTKO O KOMENTARZACH NA FORUM.

ZACHOWUJMY SIĘ JAK NA NARÓD PRZYSTAŁO.
NIE BĄDŹMY STADEM BYDLĄT NIEZDOLNYCH DO SAMODZIELNEGO ŻYCIA.
CzasDemokracji / 46.113.251.* / 2015-10-31 11:39
Przepraszam a ja mam kredyt w PKO SA i kto GO spłaci ?
mysza494 / 82.139.35.* / 2015-10-31 11:39
Jestem "frankowiczem" i oczekuję pomocy, ale nie finansowej. Chcę, by instytucje państwowe dobrały się do tyłka bankom i wymusiły na nich uczciwe traktowanie kredytobiorców, by nie było oszustw na spreadzie, stopie oprocentowania itp. Ze swoim kredytem sobie dam radę, swiadomie podjąłem decyzję o kredycie i nie oczekuję żadnej innej formy wsparcia. Oczekuję by Państwo chroniło interesy obywateli a nie instytucji finansowych kosztem obywateli. Ale cóż, taki mamy klimat.
To jest zdanie dużej ilości frankowiczów, których znam, wszelka medialna nagonka jest dziełem banków, które chcą postawić frankowiczów w negatywnym świetle w oczach społeczeństwa.
j1234 / 83.31.170.* / 2015-10-31 11:44
I t jest właśnie sedno sprawy. WCALE NIE CHODZI O TO, ŻEBY "FRANKOWICZOM" KTOŚ DOPŁACAŁ DO KREDYTU, A JUŻ NA PEWNO NIE PAŃSTWO Z PUBLICZNYCH PIENIĘDZY. Oni wcale tego nie oczekują! Natomiast - jak widać - perfidna manipulacja opinią publiczną wychodzi banksterom doskonale. Ale czego oczekiwać w kraju, gdzie (według oficjalnych badań) ponad 40% ludzi nie rozumie prognozy pogody pokazywanej w TV.
KOKKO / 84.10.177.* / 2015-10-31 11:38
Biedny człowiek nie bierze kredytu. Uczciwie odkłada pieniądze.Kupuje na co go stać. Kombinatorzy brali kredyty kupowali nieruchomości, budowali domy na sprzedaż i chęć zarobku. Każdy niby dla siebie budował ...a ogłoszenia wystawiał -może się sprzeda.. NIE POMAGAĆ - Z JAKIEJ RACJI ?/
jaaa123 / 31.61.138.* / 2015-10-31 11:58
Ona powiedziała :. lubisz mnie?" | On powiedział "nie". | Myślisz ze jestem ładna? - zapytała. | Znowu powiedział "nie". | Zapytała wiec jeszcze raz: | " Jestem w twoim sercu?" | Powiedział "nie". | Na koniec się zapytała: "Jakbym odeszła, to byś | płakał za mną?" Powiedział, ze "nie". | Smutne - pomyślała i odeszła. | Złapał ja za rękę i powiedział: "Nie lubię Cię, | kocham Cię. Dla mnie nie jesteś ładna, | tylko piękna. Nie jesteś w moim sercu, | jesteś moim sercem. Nie płakałbym za Tobą, | tylko umarłbym z tęsknoty." | Dziś o północy twoja prawdziwa miłość zauważy, że | Cię kocha. | Coś ładnego jutro miedzy 13-16 się zdarzy w Twoim | życiu, obojętnie gdzie będziesz w domu, przy | telefonie albo w szkole. | Jeśli zatrzymasz ten łańcuszek, nie podzielisz się | tą piękną historią - to nie znajdziesz szczęścia w | 10 najbliższych związkach, nawet przez 10 lat. | Jutro rano ktoś Cię pokocha. | Stanie się to równo o 12.00. | Będzie to ktoś znajomy. | Wyzna Ci miłość o 16.00 |Jeśli ci się nie uda wysłać tego do 20 komentarzy zostaniesz na zawsze sam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gregorr / 109.241.212.* / 2015-10-31 11:51
Gdyby "franowiczenie" nie brali kredytów za które kupowali mieszkania, które następnie " wykańczali" taki gość jak ty nie zarobiłby kasy przy malowaniu i kładzeniu kafelek.
spoko1 / 2015-10-31 11:36
Dość rozwalania Polski !!!!!!!!!

Frankowicz "miotający się jak narkoman na głodzie" na własne życzenie, z wytrzeszczem oczu na pieniądze publiczne lub gdziekolwiek one są. To taki typ człowieka nie odpuści, w 2006r-2008r też jechali jak na "SPIDZIE", myśleli, że towaru zabraknie, a tylko ceny wywindowali.


Każdy kto brał kredyt w złotówkach powinien czuć się pokrzywdzony dlaczego naliczano mu odsetki wg wysokiej stawki WIBOR, a nie LIBOR jak to mieli frankowicze. Powinni otrzymać stosowną rekompensatę od państwa, Będziemy mnożyć roszczenia coraz bardziej absurdalne.

Dochody musza być b. wstrzemięźliwie uwzględniane, bo chciwość nie zna granic !!!
a potem zwykły obywatel ponosi konsekwencje frankońskiego zachowania.

im nigdy dość
hjhjh / 84.10.177.* / 2015-10-31 11:36
Nie pomagać !!! A ankieta faktycznie zmanipulowana. Nie działa -nie można kliknąć NIE !
draq / 94.40.45.* / 2015-10-31 11:38
Mi jakoś działa... Na prawdę myślicie, że gdy klikniecie Nie to od razu będzie widać to w ankiecie? Jeden głos nie równa się +1% więc ogarnijcie się

Najnowsze wpisy