Forum Polityka, aktualnościGospodarka

#dziejesienazywo: do więzienia za kredyty frankowe?

#dziejesienazywo: do więzienia za kredyty frankowe?

Wyświetlaj:
ss756 / 84.10.177.* / 2015-10-31 11:34
nie dla kredytów we frankach !! nie pomagać im. Wzięli kredyt obarczony ryzykiem? Trzeba ponosić odpowiedzialność !!! Każdy człowiek musi liczyć się z utratą pracy, spadkiem dochodów, utratą zdrowia. Też mogłem wziąść sobie krety i mieć gdzieś RYZYKO !! Odkładam i mogę wziąść niewielki kredyt i to w zł. !!!! Bo myślę, nie kombinuję
gość 52 / 83.9.245.* / 2015-10-31 11:34
wszyscy którzy decydowali sie na kredyt we frankach nie robili tego ze wzgledów patriotycznych tylko po prostu chcieli na tym zarobić - niestety nie wyszło. nie widzę powodu dla którego ja jako podatnik mam In te straty kompensować . Jeżeli tak to trzeba zwracać pieniądze tym co graja na giełdzie lub idąc dalej stracili pieniądze w kasynach . Oni też tyko chcieli zarobić
j1234 / 83.31.170.* / 2015-10-31 11:37
Jakoś umknął twojej uwadze pewien "drobiazg" - mianowicie żaden "frankowicz" nigdy nie chciał, żeby jego kredyt spłacano z państwowych pieniędzy. Nie chcą od państwa ani złotóweczki, ani grosza. Oczekują tylko (a może aż?) że państwowe instytucje odpowiedzialne za egzekwowanie prawa wywiążą się ze swoich statutowych obowiązków. Jak do tej pory - nie zrobiły tego.
Ala294 / 89.73.156.* / 2015-10-31 11:33
Oni się śmiali z tych wszystkich ludzi co brali kredyt z złotówkach. Przez parę lat mieli niższe raty i zawsze możliwość na przewalutowanie. Teraz płaczą. Niestety byli świadomi co robią, trzeba zawsze liczyć się ze zmianą kursu. Przykro mi. Ja im nie dopłacę i nie życzę sobie aby państwo polskie to robiło. I tyle w temacie
j1234 / 83.31.170.* / 2015-10-31 11:41
Po pierwsze: jakoś umknął twojej uwadze pewien "drobiazg" - mianowicie żaden "frankowicz" nigdy nie chciał, żeby jego kredyt spłacano z państwowych pieniędzy. Nie chcą od państwa ani złotóweczki, ani grosza. Oczekują tylko (a może aż?) że państwowe instytucje odpowiedzialne za egzekwowanie prawa wywiążą się ze swoich statutowych obowiązków. Jak do tej pory - nie zrobiły tego.
Po drugie: istotą problemu kredytów frankowych wcale nie jest ryzyko kursowe. Twoja wypowiedź świadczy o tym, że nie rozumiesz o co chodzi. To akurat żadne przewinienie, bo nie każdy musi wszystko rozumieć, ale wypadałoby powstrzymać się od komentarzy w sprawie, w której nie kumasz o co biega.
hhh479 / 84.10.177.* / 2015-10-31 11:30
NIE POMAGAĆ FRANKOWICZOM !!! TO SĄ KREDYTY NA DOMY PRZEWAŻNIE I TO LUKSUSOWE !! Agenci nieruchomości pokupowali sobie domy, nieruchomości, kombinowali z kredytami, budowali domy , kupowali działki a teraz jeszcze im pomagać?
XEMEX / 78.10.89.* / 2015-10-31 11:36
a co to ma do rzeczy lemingu na co kto brał kredyty!!oszustwo jest oszustwem gdy daje się kredyt w walucie nie dość że jej nie ma to do tego spłacanie w innej walucie i po kursie dnia!!
Ted295 / 217.173.180.* / 2015-10-31 11:41
leming to określenie osoby oddającej komuś swoją wolę, a Ty ewidentnie to robisz nie posiadając wiedzy na temat o którym się wypowiadasz
GDZIE JEST ABW I CBA????? / 83.243.32.* / 2015-10-31 11:30
TO NIESAMOWITE,ŻE KILKA BANKÓW TRZĘSIE 1,5 MILIONA KREDYTOBIORCAMI W CHF I 40 MILIONOWYM KRAJEM!!!!!!!!!!GDZIE JEST PROKURATURA DLACZEGO BANKSTERZY NIE ZOSTALI OSĄDZENI I WSADZENI DO WIĘZIENIA A KREDYTY W CHF NIE SĄ JESZCZE ROZWIĄZANE???GDZIE JEST PROKURATURA?????NATYCHMIAST WSADZIĆ ICH DO WIĘZIEŃ I NIECH PŁACĄ JESZCE ODSZKODOWANIA DLA POKRZYWDZONYCH.KODEKS KARNY CHYBA KARZE ZA PRZEKRĘTY I MANIPULACJE FINANSOWE, KTÓRE POD PRZYKRYWKĄ INSTYTUCJI ZAUFANIA PUBLICZNEGO OKRADAJĄ POLAKÓW I PROWADZĄ "KREATYWNĄ KSIĘGOWOŚĆ"???????DLACZEGO TEN TWÓR, KTÓRY MIAŁ PILNOWAĆ (KNF)NIE DOPILNOWAŁ SWOICH OBOWIĄZKÓW JAKO INSTYTUCJA FINANSOWA NIE ZOSTAŁ ZA TO OSĄDZONY??? KTO TAM SIEDZI KOWALSKI Z ULICY CZY KTOŚ KTO MA MIEĆ WIEDZĘ I ZNAĆ MECHANIZMY MANIPULACJI BANKÓW I NIE DOPUŚCIĆ OKRADANIA KLIENTÓW NA OSZUKAŃCZYCH UMOWACH KREDYTOWYCH >DO P****** WSZYSTKICH PREZESÓW, DYREKTORÓW I KSIĘGOWYCH BANKÓW I CAŁY KNF,PREZESÓW I PREZESIKÓW, KTÓRZY NA TO POZWOLILI!!!!!!!!!!
XEMEX / 78.10.89.* / 2015-10-31 11:28
PRZECIEŻ TO EWIDENTNE PRZESTĘPSTWO Z TYMI POŻYCZKAMI WE FRANKACH ! A GDZIE TE FRANKI SĄ ? JAK WSZYSCY WIEMY --WIRTUALNE ! ALE SPŁACANIE ICH PO KURSIE DNIA JUŻ NIE SĄ WIRTUALNE ALE REALNE ! NIEŹLE SOBIE TO WYMYŚLILI >>KARA POWINNA BYĆ I TO SUROWA ZA WYŁUDZENIE , ZA OSZUSTWO , ZA NARAŻENIE TYCH LUDZI NA POWAŻNE STRATY I PRZEDE WSZYSTKIM ZA POWAŻNE NADWYRĘŻENIE I PODWAŻENIE ZAUFANIA DO BANKÓW TO JEST NAJBARDZIEJ KARYGODNE POSTĘPOWANIE!!!
Maria672 / 83.9.171.* / 2015-10-31 11:28
Co za durne pytania sondy?! Jaka pomoc?! To tak jakby pytać czy jesteś za pomocą oszukanej osobie zamiast czy oszust powinien naprawić krzywdę i ponieść konsekwencje złamania prawa. Pomoc oznacza usankcjonowanie oszustwa i łamania prawa w tym przypadku.
Leon.... / 109.241.107.* / 2015-10-31 11:27
Dyskryminacja Polaków patriotów którzy wzięli kredyt w złotych
DSSDD / 84.10.177.* / 2015-10-31 11:26
Jak państwo pomoże frankowiczom to my też bierzemy kredyty na domy i niech się państwo martwi !!! Jak można z pieniędzy podatnika spłacać kredyty ??? Wiedzieli ,że to ryzyko !!!!! NIKT TEGO NIE UKRYWA !! TRZEBA BYŁO WZIĄŚĆ W NASZEJ POLSKIEJ WALUCIE.
j1234 / 83.31.170.* / 2015-10-31 11:36
Jakoś umknął twojej uwadze pewien "drobiazg" - mianowicie żaden "frankowicz" nigdy nie chciał, żeby jego kredyt spłacano z państwowych pieniędzy. Nie chcą od państwa ani złotóweczki, ani grosza. Oczekują tylko (a może "aż"?) że państwowe instytucje odpowiedzialne za egzekwowanie prawa wywiążą się ze swoich statutowych obowiązków. Jak do tej pory - nie zrobiły tego.
jsh / 77.252.229.* / 2015-10-31 11:21
Z jakiej racji pomagać , nikt im na siłę nie kazał brać kredyt we frankach.
W takim razie wszystkie kredyty spłacać bez odsetek.
zenek775 / 66.102.9.* / 2015-10-31 11:18
no dobra a co ze SKOKami?
z tego co wiem wiekszosc frankowiczow terminowo splaca odsetki kredytow, a zaden z bankow udzielajacych frankowych kredytow nie jest w stanie upadlosci.
natomiast kilka kas SKOK juz zrankrutowalo, ludziom ktorzy zdeponowali tam swoje oszczednosci pieniadze trzeba bylo wyplacac z funduszy gwarancyjnych.to jak to jest? kto stwarza zagrozenie. banki czy skoski?
PawelS. / 84.192.172.* / 2015-10-31 11:10
Ankietę w du..e sobie wsadźcie. Ja nie chcę pomocy tylko uczciwego traktowania klienta i ponoszenia odpowiedzialności za przekręty.
"Czy banki powinny odpowiadać za oszustwo przy udzielaniu kredytów" - takie pytanie proponuje
a856 / 84.10.177.* / 2015-10-31 11:23
Uczciwe traktowanie-właśnie !! Wziąłeś kredyt obarczony większym ryzykiem a nie tańsze odsetki !! Ja spłacam w zł !! Jest mi ciężko ale nie narzekam. Ponoszę odpowiedzialność za to co robię jak każdy w tym kraju !!!! Ponadto ktoś kto bierze kredyt na dom to jest luksus !!!!!!!!! tak !!!! Wiele rodzin całe życie mieszka w blokach, mieszkaniach komunalnych lub wynajmują !!!!! Za luksus płacisz !!!!! Gdyby ryzyko było małe to każdy brał by kredyt na dom i czekał aż ktoś będzie mu umarzał w razie ryzyka !!!
michał p / 5.172.235.* / 2015-10-31 11:09
Oczywiście ze karać! > W Polsce staje się normą iż ten kto jest jest większym cwaniakiem odniesie większy sukces. Udzielanie kredytów we franku to było świadome działanie, aby w imieniu prawa oszukać klienta. Bowiem banki już dużo wcześniej wiedziały że kurs franka zostanie uwolniony a tym samym jego kurs radykalnie wzrośnie. Do tej pory banki zarobiły grube miliardy netto na transakcja " Frankowych" . Tym powinna zająć się prokuratura
W**** / 78.10.185.* / 2015-10-31 11:03
Ja jak straciłem na JSW to nikt nie leciał mi z pomocą, Na umowie mieli napisane że "wiąże się z ryzykiem" to jest KUR... te ryzyko !!!!! Mi do kredytu w złotówkach nikt nie dopłaci, a co ja gorszy od Frankowicza?? niech im rozłożą spłatę na więcej lat a nie przeliczać. to tak jak by kupić w kantorze dolary i za kilka dni przyjść z reklamacją że straciły na wartości!!!
j1234 / 83.31.170.* / 2015-10-31 11:51
Istotą dyskusji nt. kredytów frankowych wcale nie jest ryzyko kursowe. Twoja wypowiedź świadczy o tym, że nie rozumiesz o co chodzi. To akurat żadne przewinienie, bo nie każdy musi wszystko rozumieć, ale wypadałoby powstrzymać się od komentarzy w sprawie, w której nie kumasz o co biega.
Prawdziwy Polak / 94.254.198.* / 2015-10-31 11:03
Gangsterzy bankowi już dawno POwinni siedzie, jak w Islandii ć!!! No ale u nas są POwiązani z gang... POLitykami!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy