Forum Klub managera - tematy użytkowników

Dzień z życia managera - języki obce są mi nieobce....

Dzień z życia managera - języki obce są mi nieobce....

Redakcja forum / 2006-02-17 07:35
Jak oceniasz swoje umiejętności językowe? Czy język obcy przydaje Ci się na co dzień? Jak to jest u innych? Zapraszamy do rozmowy.
Wyświetlaj:
spławik / 84.201.212.* / 2006-03-03 20:54
Tak są mi obce, ponieważ nie wszystkie firmy posiadają obcy (zagraniczny) kapitał, w zarządzie są sami Polacy, podobnie jak koledzy w sąsiednim pokoju a i kontrahenci to też rodacy. I w myśl zasady :"że organ nie uzywany zanika" nie przykładam się obecnie do nauki. Za chore uważam podawanie w każdym anonsie wsród wymagań pracodawcy wobec nowego pracownika znajomości języka obcego a najlepiej dwóch. Wiem, że posiadam jakąś tam, podstawową znajomość jezyków (i od mówienie rece mnie nie bolą) i w razie zaistnienia konieczności posługiwania się językiem obcym jestem w stanie nauczyć się go.
zdebal / 194.187.145.* / 2006-03-02 14:46
Ze znajomością języków jest coraz lepiej. 10 lat temu przedstawicielami firm zachodnich w Polsce byli filolodzy. Biegła znajomość j. angielskiego dawała pracę w zachodnich przedstwaicielstwach. To był koszmar język fluent, wiedza o produkcie dno. Na szczęście te czasy już mineły. Z językami u polskich menagerów i inżynierów jest juz nieźle.
griu / 83.22.209.* / 2006-02-18 13:34
Potrafię sie dogadać po angielsku,niemiecku,francusku i rosyjsku,moi szefowie w pracy-nawet nie mówią poprawnie po polsku..........żenada..........
2wb / 83.28.196.* / 2006-02-19 21:50
no i co ci po tych jezykach, szefem jednak nie jestes

Najnowsze wpisy