Forum Polityka, aktualnościKraj

Dzik: Kościół nie mówi, że może zaakceptować in vitro

Dzik: Kościół nie mówi, że może zaakceptować in vitro

Wyświetlaj:
WołającyWPuszczy / 91.94.29.* / 2010-10-20 23:04
... "in vitro" i "in vivo" wykonuje się niezliczone ilości innych zabiegów.
Pryszczaty wyborca PO / 89.108.248.* / 2010-10-20 17:45
Dzięki rządowi Tuska, Polacy są coraz bogatsi ! PLATFORMA, to partia fachowców.Dzięki polityce zagranicznej prowadzonej przez rząd Tuska, Rosja i Unia Europejska bez zgody POlski nie podejmuje żadnych strategicznych decyzji.Politycy PO, świetnie prezentują się w telewizji, są bardzo przekonywujący i zawsze mówią prawdę. Dzięki PO i Tuskowi Polska jest zieloną wyspą ,a Polacy żyją lepiej. Polska pod rządami PO zmniejszyła deficyt i pozbyła się zadłużenia.Polacy żyją dostatnio i zarabiają bardzo dobrze,mkną po tysiącach kilometrów super nowoczesnych autostrad, wybudowanych na bazie najlepszych materiałów, leczą się w nowoczesnych, niezadłużonych placówkach służby zdrowia (oczywiście bez kolejek ), emigranci wracają do Polski , ponieważ dzięki PO, czeka na nich dobrze płatna praca.PO obniżyła podatki i wprowadziła pakiety ustaw usprawniające gospodarkę.Jednym słowem, to co zapowiada Tusk co jakiś czas, już od 5-ciu lat, zostało wprowadzone.Nie ma się co dziwić, przecież PO już za rządów PIS miała w szufladach gotowe do wdrożenia pakiety ustaw i teraz widać tego efekty.Tusk i inni ludzie z PO nie kłamali mówiąc, się na wszystkim znają i są we wszystkim najlepsi.Pan Komorowski, to najlepszy prezydent, jak mało kto wie,że rzeki spływają do morza, gaz łupkowy wydobywa się metodą odkrywkową i wie jeszcze wiele więcej - czyli też jest najlepszy, ponieważ pochodzi z PLATFORMY.
waz(USA) / 64.21.107.* / 2010-10-20 22:29
Pryszczaty - jak sie ma twoja wypowiedz do tresci artykulu? Nie widze sensu.
Alfista nielogo / 77.255.44.* / 2010-10-20 15:02
Prawdą jest, że dzieci poczęte metodą in vitro jednak różnią się od poczętych naturalnie. Wydaje się to dziwne, niewiele się o tym mówi, ale jest to prawdziwe.
Drań / 93.159.53.* / 2010-10-20 12:12
Oczywiście chodzi o pieniądze. SLD ciemnogród już zainwestował w kliniki i teraz chce otrzymać około 135 mln zł za kasę którą zainwestował. Za to mają płacić wszyscy.

A jest oczywiście metoda tańsza i bardziej skuteczna. NAPROTECHNOLOGIA. Piszę oczywiście bo lansuje się in vitro jakby nie było alternatywy. A jest.

Metoda in vitro ma również negatywny wpływ na dzieci. Mało kto o tym wie. Nie zawsze jest skuteczna. W Rzeczypospolitej z dnia 18 października 2010 r. jest mowa o kobiecie która 12 razy miała robiony ten zabieg.

A do autora mam następującą uwagę. Papież jest głową Kościoła Katolickiego i jako takie jest ważne i obowiązujące jego stanowisko. A On jest przeciw in vitro. Jakiś jezuita, którego mało kto zna, jest z całym szacunkiem dla niego ale nieistotne. Stanowisko Kościoła jest jasne i jednoznaczne i obowiązujące dla katolików. Przedstawianie innego poglądu jest błędem.
Budyń / 91.94.29.* / 2010-10-20 23:22
@Drań

Masz rację i nie masz. Masz rację, bo obowiązująca wykładania jest zawsze jedna. Nie masz racji, bo na temat wielu spraw (kremacja, antykoncepcja naturalna i parę innych teologicznych problemów ) toczyło się wiele debat i czasem stanowisko precyzowano / zmieniano i obowiązujący był wciąż jeden, ale zaktualizowany wariant.
A co do stanowisk poszczególnych kapłanów - weź poczytaj o. Jacka Salija i o. Kontza nt. tego co wolno w łóżku małżeństwu a co nie. Obaj mają prawo do nauczania, obu wypowiedzi nie kwestionowali przełożeni a ja osobiście miałem wielki kłopot ze znalezieniem tam części wspólnej.

I powtórzę: debata toczy się o ZAPŁODNIENIU pozaustrojowym (in vitro), a nie medycynie in vitro jako takiej (!).
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-20 10:34
Tak to jest na tym świecie, ze jak nauczono się przeszczepiać wątroby, nerki, etc. - to zaraz ustawia się kolejka byłych sekretarzy PZPR czy UB/SB-eków, którym trzeba od zaraz wymienić podroby zgniłe od GORZAŁY - A ŻE ZNIKAJĄ LUDZIE WPROST Z ULICY - KOGO TO OBCHODZI.
Wynaleziono zapłodnienie pozaustrojowe, więc działalność w tym zakresie nie ustanie, choćby nie wiem co?
tesa1959 / 2010-10-20 15:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No tak, dofinansowanie do in vitro dla być może egoistów, (bo jest wiele dzieci porzucanych w szpitalach, które trafiają do domów dziecka. Czy one nie mają prawa mieć szczęśliwego dzieciństwa?), a ludzie chorujący na raka czy stwardnienie rozsiane po 60 roku życia nie maja prawa do leczenia.
Budyń / 91.94.29.* / 2010-10-20 23:24
@testa1959

Ja bym zamiast zajmowania się niszowym (niszowym!) problemem, chciał wreszcie usłyszeć oficjalną naukę nt. etyki oszustw i rabunku jaka odbywa się pod hasłem "ubezpieczenia emerytalnego". W tej sprawie panuje dziwna cisza. Podobnie jak w sprawie dotowania wielkich firm przez małe... bail-outów itp.
tesa1959 / 2010-10-20 23:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeżeli mam Ci zacytować, to muszę pogrzebać w materiałach, ale o prawie do świadczeń emerytalnych, a jest już późno. Tu są dopiero przekręty - prawie 30 lat płacę składki ZUS a od 11 na f. emerytalny i kiedy osiągnę wiek będę miała ok. 600 zł. Fakt, że mam jeszcze ubezpieczenie emerytalne w Warcie, z którego podobno po 15 latach składki w wysokości 40 zł co roku waloryzowanej będę miała dodatkowo ok. 250 zł. Chyba jednak bardziej opłaca się ubezpieczenie niż fundusz, jeśli nic się nie zmieniło (miałam to wyliczono w chwili założenia polisy).

Najnowsze wpisy