Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksmisja KDT, czyli Państwo jako damski bokser

Eksmisja KDT, czyli Państwo jako damski bokser

Wyświetlaj:
arnold h. / 83.19.196.* / 2009-08-19 15:00
URZEDNIKOWI ODpowiadaja walki z wywlaszczanymi w stylu burmisztra kleczewa pana marka wqesolowskiego i jego zastepcy ktory jakiegos wlascicila wywala z dzialki budowlanej za cene gruntu rolnego czyli z kilkunastokrotnym zanizeniem 5 lat walk bitew zmagan ten w odwecie panu markowi wesolowskie3mu postawi pomnik arogancji wladzy i bezprawie czyli polskiegoi hitleryzmu 0n na pewno to zrobi i postawi ten obelisk. co lepiej lepiej jest wyplacvic cene dzialki budowlanej niz uganiac sie lata ale najpierw urzednika do psychiatry na lecze3nie i w leb mu natrabic zgoda buduje a niezgoda rujnuje lepszy akt notarialny niz wywlaszczenie taka jest prawda.
Wierzbno / 89.75.141.* / 2009-07-23 01:24
Skończyła się umowa, powinni się wynieść 1 stycznia, pół roku siedzieli nielegalnie. A miasto nie musi im nic zapewniać, no jakaś kompletna paranoja. Komuś wynajmuję np. do 30 listopada to może sobie siedzieć dalej bo mu mieszkania nie znalazłem ?? Cel był słuszny, nie wypaliła realizacja egzekucji. Ważne, że ktoś to prawo wreszcie wyegzekwował.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-22 22:30
http://www.youtube.com/watch?v=4wa91S7XyB0

Każdy niech sobie wyrobi zdanie.
andowc / 83.5.3.* / 2009-07-22 23:04
PAJACE.
K****, k***** dupy nie urwie.
JX / 91.193.160.* / 2009-07-22 21:12
Brawo dla autora za obiektywną ocenę sytuacji.
Temat rozwinął dziś red. Ziemkiewicz (Interia), pisząc:
"KDT: bezprawie w majestacie prawa
Środa, 22 lipca (08:38)
Przez cały wczorajszy dzień nieodparcie wracały do mnie wspomnienia sprzed ponad trzydziestu lat. Wspomnienia komentarzy o "warchołach" z Radomia i Ursusa, do których "przyłączyły się elementy chuligańskie". Wówczas też nieustannie podkreślano, że uczestnicy zamieszek "łamali prawo".
"Ale to, żeby funkcjonariusz publiczny wynajmował sobie do bicia obywateli prywatnych zbirów - to rzecz niesłychana, bezprecedensowa, nie do przyjęcia. Piszę brutalnie "zbirów", albowiem nie ulega wątpliwości, że pracownicy agencji "Zubrzycki" podjęli się działań, które wykraczają poza uprawnienia wynikające z regulującej działalność takich agencji ustawy oraz z koncesji".
" I tu jest moja próba odpowiedzi: w Warszawie namnożyło się wielkich galerii handlowych, które ostro walczą o klienta. W KDT można było dostać mniej więcej to samo, co tam, ale o połowę, o jedną trzecią taniej. Wiem, bo mieszkam niedaleko. Teraz zostałem akcją pani prezydent zmuszony do kupowania drożej".
Czy nie jest tak, żI tu jest moja próba odpowiedzi: w Warszawie namnożyło się wielkich galerii handlowych, które ostro walczą o klienta. W KDT można było dostać mniej więcej to samo, co tam, ale o połowę, o jedną trzecią taniej. Wiem, bo mieszkam niedaleko. Teraz zostałem akcją pani prezydent zmuszony do kupowania drożej".

Czy nie jest tak, że pani Hajka Grundbaum, znana jako Hanna Gronkiewicz, faktycznie chroni jakieś interesy?
acomitam / 83.11.109.* / 2009-07-23 07:28
I tu dotykamy sedna sprawy. W normalnym państwie należało tylko przyklasnąć: jest prawo, jest egzekucja. Ale my nie żyjemy w normalnym państwie, tylko w skundlonym bycie nazywanym III RP, w którym prawo stosuje się głównie po to, aby jednym przyłożyć, bo takie było zamówienie drugich, jak to się mówi - ustosunkowanych. Wybiórczość i instrumentalność naszego prawa, spolegliwość prokuratury i niezawisłych sądów wprost poraża. I można być pewnym, że w przypadku Gronkiewicz Waltz, typowej reprezentantki skundlonych elit III RP interes starszych i mądrzejszych, którzy tracili na istnieniu KDT był nadrzędny.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-22 22:53
Broni tych samych interesów co pewien żyd w pałacu prezydenckim.
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-22 19:41
silne państwo to było dobre za Kaczora to on miała zapedy dyktatorskie a teraz jest liberalna polityka, szanuje sie samorzady i inicjatywe obywatelska a władza jest nastawiona na porozumienie choć sie nie mówi o państwie prawa nie słuszałem aby ktos z obecnego rzadu uzył takiego sformułowania ale prawo jest przezstrzegane zawsze i wszędzie a Polska jest niezwykle praworzadna i prawo ma swoja range, szczególnie to o obowiazku zatrudnienia strazaka w jednoosobowych firmach
KDT / 83.27.191.* / 2009-07-22 19:05
Adam Bodnar uważa, iż przebieg egzekucji komorniczej w stołecznych Kupieckich Domach Towarowych może budzić zastrzeżenia natury prawnej. "

"Zdaniem Bodnara "nie ulega wątpliwości fakt, że egzekucja komornicza, co do zasady była całkowicie zgodna z prawem, a wszystkie jej wcześniejsze warunki zostały spełnione: zapadł wyrok sądu, było ostrzeżenie osób zajmujących nieruchomość".

- Jednak to nie agencja ochrony powinna wchodzić w utarczki z kupcami tylko policja - powiedział prawnik"

"W opinii Bodnara również użycie środków przymusu bezpośredniego, np. gazu ze strony agencji ochrony może nastąpić jedynie podczas obrony przed bezpośrednim zagrożeniem. "Agencja ochrony, jak wskazuje jej nazwa, jest od chronienia, a nie, aby pełnić rolę siły zbrojnej" - podkreślił.

Dlatego, według prawnika w przypadku wystąpienia oporu podczas komorniczych egzekucji osoby przeprowadzające czynności nie powinny wchodzić w żadne utarczki, tylko wzywać policję."
KDT / 83.27.191.* / 2009-07-22 16:45
Koniec Donalda Tuska ?
prawdziwy Kwachs / 91.198.194.* / 2009-07-22 14:17
stać Pana na więcej. Narzekanie na wszyskiemu winnych "urzędników" to łatwizna, przyzna Pan. Każdy taksówkarz, fryzjer to potrafi. A Pan chyba jest człowiekiem wykształconym?
kwl / 82.210.151.* / 2009-07-22 13:13
Można oczywiście wyrażać swoje oburzenie i zdegustowanie całą tą sytuacją i zachowaniem w niej organów państwa, ale ponieważ autor przedstawia się tu jako specjalista z zakresu ekonomii behawioralnej, oczekiwałbym jednak trochę głębszej analizy.

Zastanówmy się bowiem jak zachowa się urzędnik funkcjonujący w instytytucji kierowanej przez szereg niezbyt kompetentnych, często się zmieniających i zajętych cały czas opędzaniem się od ataków osobników. Osobników, którzy jak coś pójdzie nie tak, to zrzucą to na niego, a jak wyjdzie z tego sukces to najpierw sami wypną pierś do orderów, a poźniej i tak odejdą ze stanowiska i o tym, kto jest autorem sukcesu i tak nie będzie wiedział nikt. Najlepiej jest nie robić nic - szef i tak się niedługo zmieni (a nowy będzie miał inne priorytety), a jak się nie robi nic to nie podejmuje się kontrowersyjnych decyzji i nikomu nie podpada. Z ryzykownych i trudnych decyzji (budowa jakichś hal itp.) nie będzie on miał i tak żadnych korzyści. Bezczynność ta nie może być jednak zbyt oczywista i dlatego co pewien czas najlepiej jest zrobić pokazówkę (jakiś dobrze nagłośniony szturm czy raport nt. przyszłości). Najlepiej przy tym zrobić to w taki sposób, aby w razie czego był pod ręką jakiś kozioł ofiarny (ochroniarze, policja etc.) jeśli zrobi się z tego rozróba. Brzmi znajomo? No coż, witamy w państwie polskim!
turysta PL / 80.148.21.* / 2009-07-22 12:31
Nie mam nic do handlarzy ulicznych,ani do pseudo kupców,ale ich miejsce do handlu jest na peryferiach stolicy,a nie w centrum.Taki średniowieczny handel,przynosi wstyd i upokorzenie w oczach całego cywilizowanego świata,wszystkim Polakom.
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-22 19:46
byłeś turysto gdzieś na świecie bo wydaje mi sie ze tylko w PL i nie obrazaj kupców, oni tworzyli w początkach lat 90 kapitalizm i jak ich namawiano do brania spraw w swoje rece, jak sie kiedys zajmiesz handlem to zacznij w Nadarzynie to jest 30 km od W-wy tam będziesz miał utarg
całaprawda / 91.121.100.* / 2009-07-22 20:27
Doskonale pamiętam! W latach 90-tych,dobre interesy robili cinkciarze i złodzieje.Bo przeciętny Kowalski pracował za pare groszy na Państwowej posadzie,i bał sie że w każdej chwili straci prace.A złodzieje ,prostytutki,kombinatorzy,nieroby,lenie,pasożyty itp; handlowali na całego:na ulicach,w Berlinie w Turcji i na WNP.
Tacy z Was biznesmeni od siedmiu boleści.
acomitam / 83.11.109.* / 2009-07-23 07:37
E, chyba Pan przesadza. Tacy też robili interesy, ale przecież bardzo wielu to byli ci, którzy bez oglądania się na państwo brali swój interes we własne ręce i tyrali od rana do wieczora, aby się dorobić. Nawet teraz są tacy. Wystarczy odwiedzić giełdy samochodowe (na których handle samochodami to margines). Handlarze sterczą w kolejkach od 4 rano, w niedzielę, aby zając lepsze stanowisko, podczas gdy urzędnik w tym czasie słodko śpi, aby nabrać sił i po przebudzeniu zastanawiać się, jak dopiec tym wstrętnym handlarzom i drobnym kapitalistom.
marebi / 83.6.91.* / 2009-07-22 19:39
chandel ma tradycje znazcnie dluzsza niz sredniowiecze, myslowy turysto.
!!! / 83.9.164.* / 2009-07-22 17:09
Sukiennice w Krakowie też przynoszą wstyd i upokorzenie w oczach całego cywilizowanego świata? Turysto PL - Twój wpis to wstyd!
wakacje2009 / 87.116.33.* / 2009-07-22 17:44
Dlatego że Kraków ma Sukiennice,to w całej Polsce mają stać w centrum miasta:szczęki i łóżka polowe przystosowane do handlowania byle czym?
Zanim "3myślniki"coś napiszesz to się zastanów,bo piszesz bzdury!!!
issael / 188.33.127.* / 2009-07-22 17:59
Rozumiem , ze hala kupiecka w warszawie dla wakacje2009 to łózka polowe i szczeki ?
wybiegany / 79.188.238.* / 2009-07-22 12:14
ilu będzie miało kiedyś gości te muzeum sztuki nowoczesnej mające stanąć w tym miejscu ?
tak jak w Zamku Ujazdowskim kilkunastu dziennie ?

ile miesiecznie wpłynie do kasy miasta ? więcej niz z podatków KDT ?
Garand / 2009-07-22 12:43 / portfel / Bywalec forum
JAk muzeum sztuki nowoczesnej będzie choć w połowie tak nowoczesne i ciekawe jak muzeum PW to na pewno frekwencja będzie bardzo dobra.
prawdziwy Kwachs / 91.198.194.* / 2009-07-22 14:14
To, że tłuszcza woli świecące majteczki od sztuki nowoczesnej, to jesze nie znaczy, że w sercu miasta ma być bardziewny bazar.

Wiedzieli, że trzeba będzie się stamtąd wynieść. Też chciałbym, żeby mi miasto dało grunt w dobrym punkcie na preferencyjnych warunkach, a najlepiej żeby mi wybudowało dom towarowy nowoczesny i dobrze zlokalizowany i oddało mi w użytkowanie...
issael / 188.33.127.* / 2009-07-22 18:04
Tak sie składa , ze na to wszystko, na nowoczesna sztuke abstrakcyjna, muzea itp , itd, musi zapracowac tłuszcza.
W ostatecznym rozrachunku, to z podatków tej tłuszczy jako konsumenta ostatecznego, to wszystko.
Bazar w centrum Warszawy , był tymczasowy, z tego co wiadomo, to ze "tymczasowośc" przedłuzała się stale, jest wielka zasługa władz tego miasta.
zreszta jak i eksmisja tez jest zasługa władz tego miasta.
To wszystko, czyli najpierw przeciaganie , a porem spazm zakończenia, swiadczy jedymie o "kwalifikacjach" miejskich decydentów.
andowc / 83.5.52.* / 2009-07-22 11:15
Pobili się dwaj gorole (goryle).

http://www.youtube.com/watch?v=Ft0F-pYbNFI
23d23d23 / 196.3.50.* / 2009-07-22 11:00
KDTowcy, jak PIS myślą że ich PRAWO i SĄDy nie obowiązują, zupełnie jak KOMUCHY!!!
mruk / 2009-07-22 11:11 / Bywalec forum
E tam, od razy komuchy...
Normalni ludzie, którzy chcą to co PiS i wszyscy skazani w siedzący więzieniach:
Chcą by "prawo było, prawem, ale sprawiedliwość ma być po naszej stronie". Jak u Kargula w "Samych swoich".

Choć trochę racji w tym, co napisałeś jest. PiS, za rządów L. Kaczyńskiego obiecał KDT dzierżawę tej działki na 30lat - "po sprawiedliwości", choć całkowicie sprzecznie z prawem. PiS zachował się jak Bierut, obiecując KDT nie swoje.
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-22 19:47
wiesz coś o ciągłosci władzy
smdvq / 83.6.91.* / 2009-07-22 19:43
o kaczce: mowiac krotko kazio robi z ryja cholewe. osoba, ktora (na wyrost) nazywana jest politykiem NIE MOZE dawac takich obietnic.
ktos ma watpliwosci?? jesli tak, to niech nie pisze, bo ttakie posty nie sa warte riposty.
tylko sobie opuszki posciera.
strucla / 79.188.238.* / 2009-07-22 12:07
dobrym ilustratorem twojej tezy jest sprawa kolezanki SAWICKIEJ.
a jak zapomniałes to ci przypomnę, ze PO dostała w zakładach karnych ponad 80% poparcia w wyborach.
mruk / 2009-07-22 12:29 / Bywalec forum
Dlaczego dobrym? Może rozwinąłbyś(łabyś) temat?

Czy korupcja prywatna różni się od korupcji politycznej (bo tak należy rozumieć uchwałę PiS i L.Kaczyńskiego).
Ze dla dobra Partii (kupując głosy kupców z a 30-letnią dzierżawę komunalnego gruntu) można robić każde świństwo, a dla siebie, jak Sawicka, już nie?
maly kazio / 2009-07-22 10:07 / Bywalec forum
Faktycznie parodia eksmisji.Słabo przygotowana .Wystarczyło zamiast eksmisji zażądać opłaty za bezumowne korzystanie z przedmioty najmu i po jednemu bez świateł reflektorów licytować.Dupa nie urzędnicy.A wspaniali handlowcy , no cóż byli świadomi tego co czynią takie sceny i emocje tylko na stadionach piłkarskich.
mruk / 2009-07-22 10:22 / Bywalec forum
Skończyłoby się na tym samym.
maly kazio / 2009-07-22 10:29 / Bywalec forum
nie trzeba licytować majątku firmy można każdy dłużnika jaki wskaże powód
Brater / 193.109.212.* / 2009-07-22 09:26
Pani gronkiewicz dzielnie wsparła przedsiębiorczość doprowadzając do bankructwa ok. 600 małych firm i likwidując ok. 2000 miejsc pracy.

Istnieje w Polsce instytucja PAIZ mająca pomagać inwestorom zagranicznym w organizowaniu nowego biznesu. za stworzenie nowego miejsca pracy taki inwestor – oczywiście ZAGRANICZNY - może dostać ok. 100 000 zł.

Czy kupcy chcieli jakiegokolwiek przywileju, jakiejkolwiek dotacji?

Nie oni potrzebują handlować jeszcze dwa lata na dotychczasowym miejscu - do czasu gdy wybudują nowy dom handlowy ZA WŁASNE PIENIADZE- płacąc oczywiście za to podatki i czynsz.
Takie oczekiwania polskiego kupca w stosunku do własnego miasta to oczywiście zbyt wiele.

Miasto pokazało, że będzie przestrzegało prawa. Więc pytanie ile wynoszą należności miasta z tytułu nie płaconych czynszów, za użytkowane lokale, nie płaconych podatków i czy to nie te osoby powinny być w pierwszej kolejności przedmiotem czynności komorniczej?

Miasto może dać zgodnie z prawem 500 mln zł jednemu biznesmenowi a nie chcieć zgodnie z prawem pozwolić na to aby inni bogacili się własną pracą płacąc podatki.

Może w Warszawie nie potrzeba ludzi mieszkających tutaj , tu płacących podatki?
Może w Polsce bogacić powinni się tylko zagraniczni inwestorzy?
Może dla Polaków szczytem aktywności powinno być wynajęcie stoiska w MAXIMUSIE, który przecież już buduje dla tych kupców powierzchnie handlowe. Alternatywą może być praca na kasie w w jakimś aszancie.

KDT to jedyna inicjatywa jaką znam w Warszawie, że 600 osób prowadzących działalność gospodarczą założyło spółkę prawa handlowego aby wspólnie prowadzić biznes. Jest to jak najbardziej niebezpieczne. Co by to było gdyby podobne spółki zakładali inni drobni biznesmeni. Mogłoby się okazać, że do Polaków cokolwiek w Polsce może należeć.

Dlatego słusznie zrobiła Pani Prezydent proponując im 200 nowych lokali w całej Warszawie. Niech handlują ale osobno.
Niech nie zakładają , żadnych spółek.
Mogłoby się okazać, że MAXIMUS nie ma komu wynajmować stoisk.
smdvq / 83.6.91.* / 2009-07-22 19:45
BARDZO ŁADNY KOMENT. BRAWO! CRTL+S
przechodzień / 83.143.213.* / 2009-07-22 11:02
Muszę przyznać, sporo goryczy oraz sporo racji.
Nie ze wszystkim mogę się zgodzić, ale cóż każdy z nas ma prawo do własnej opinii.
Wielu w tych wypowiedziach, wiesza psy na kupcach, myślę, że to pracownicy magistratu lub magistratów warszawskich, wszak poza miejskim jest jeszcze sporo magistratów gminnych. Warszawa jako bogate miasto, może sobie zafundować setki radnych, tysiące urzędników, jakaś część z nich postanowiła sobie poużywać na kupcach, i pisaniem wesprzeć miłe sercu władze.
Niektórzy pisali o tandecie, o drożyźnie itp itd.
Może i wierzyłbym, ale sam parę razy byłem w tej kupieckiej blaszanej hali, zawsze był tłum ludzi, zawsze było ciasno, wszędzie widziałem kupujących. Akurat mnie nie interesowały zakupy (unikam jak mogę), ale czasami spełniam rolę osoby towarzyszącej, noszącej to co kupuje moja piękniejsza połowa.
Czyli, potencjalnych kupujących nie odstraszały ani warunki, ani ceny, ani tandetny towar, zadaje to kłam wielu wypowiedziom, wytykającym to kupcom.
Zresztą gdyby tak było, kupieckie interesy padły by dawno.

Inna sprawa , wydymanie kupców, w sprawie obietnic, danych przez miasto, no cóż to taka polska specjalność, wynikająca z polskiej mentalności, szczególnie mentalności ludzi u władzy, tym bardziej ze władza zmienną jest i w przenośni i naprawdę - cykl wyborczy.
Dotrzymać czegoś co obiecała poprzednia czy poprzednie ekipy, nie uchodzi, nie uchodzi.
Niektórzy napisali że kupcy chcieli czegoś co im się nie należy , czyli terenu na którym stoją te ich nieszczęsne hale. Otóż znowu , może nie jestem zorientowany ale , z tego co podają media kupcy budują nową hale w innej dzielnicy, potrzebowali tylko czasu, szkoda ze nie byli w stanie dogadać się z władzami miasta.
To trochę gorzkie, że na stworzenie nowego miejsca pracy można dostać sporo dotacji, a tutaj robi się coś odwrotnego.
Wszystko to można załatwić w cywilizowany sposób, zgadzam się z autorem felietonu, wprawdzie kupcy nie zwracali się o dotacje, ale możliwe że w sumie bardziej opłacało by się pomóc kupcom przyspieszyć budowę ich hali, (już niekoniecznie dotacja) ale np poręczenie kredytów pod zastaw budowanej hali. Rozwiązań znalazło by się kilka, możliwe że szczęśliwszych od zastosowanego (rozwiązania).
mruk / 2009-07-22 11:41 / Bywalec forum

Dotrzymać czegoś co obiecała poprzednia czy poprzednie ekipy,
nie uchodzi, nie uchodzi.


Dotrzymać, a potem siedzieć? Chwała o dzierżawie gruntu dla KDT uchwalona przez PiS byłą bezprawna i powinna zostać uchylona z urzędu.

Ja osobiście mam dosyć bezprawia i samowolek różnych kupców, "dewelepperów", zajmujących na swoje interesy publiczne parki, place, wycinających lasy, spuszczających fekalia do wód gruntowych przez celowo zrobione dziury w w przydomowych szambach, wymuszających wyższe emerytury petardami i łomami. Polska zaczyna przez takie "byznesy" przypominać jeden wielki śmietnik.
Z pewnością jest najbardziej krajobrazowo niechlujnym krajem UE. Może konkurować w tym tylko z Rumunią i Bułgarią...
issael / 188.33.127.* / 2009-07-22 16:43
Jednak przechodzień ma sporo trafnych spostrzezeń.

udezył w stół i odzew jest.

Chwała o dzierżawie gruntu
dla KDT uchwalona przez PiS byłą bezprawna i powinna
zostać uchylona z urzędu.

Z tego cytatu wynika ze nie była uchylona .. czyli obowiazywała, i kupcy mogli działac w tzw "dobrej wierze".
Ale nie o czepianie sie, czegokolwiek chodzi, ale o całościowe ogarniecie problemu.
Ci którzy , wyrywaja jakies fragmenty, aby udowodnic kawałek swojej racji, sa w wiekszości, taka uroda , rozmów czy raczej wymiany pogladów na czatach.
A szerszy ogląd tego wszystkiego, dowodzi niekompetencji, oraz braku woli do dochodzenia do optymalnych rozwiazań.
To co wydarzyło sie w dniach ostatnich, było "tylko" kulminacją, całego okresu, który tą (pozal sie boze) eksmisją "szczytował". A było pare a moze i parenascie lat, na jakieś "cywilizowane" załatwienie tej sprawy. z tego co szczatkowo do mnie dociera, to było sporo ciekawych spraw.które nagłośnione, mogły by zachwiac niejedna urzędnicza kariera w magistracie miasta , ale i w gminie centrum też.
nadmieniam o tym tylko, informacje do których docieram nie sa jeszcze sprawdzone a co za tym idzie mało wiarygodne.
Mam podobne zdanie, do zdania mruk-a.
Twarde prawo, ale prawo i nalezy je respektowac.
Zawsze jest jakies ale, .. było by to oczywiste gdyby, to prawo było jednoznacze, i gdyby obie strony je przestrzegały. A w Polskim wykonaniu , najczesciej jest to prawo silniejszego, a nie prawo w ogóle, nie mówiac juz o jakości tego prawa i procedur.
Praktyka jaka w Polsce obserwuje, jest taka, prawa maja przestrzegac mali i słabi, w konfrontacjach przegrywaja słabsi, niekoniecznie nie maja racji, są po prostu słabsi.
Silniejsi zawsze sobie poradzą.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-07-22 10:26
To ile płacili za 1m2?
mruk / 2009-07-22 10:12 / Bywalec forum

Czy kupcy chcieli jakiegokolwiek przywileju, jakiejkolwiek dotacji?

Właśnie tu jest problem, Chcieli. Chcieli nieprawdopodobnie drogiej działki działki w kluczowym punkcie W-wy. Działki, na którą:

a) nie stać ich

b) która nie powinna im nigdy zostać sprzedana/wydzierżawiona. Nigdy nie powinno być w tym miejscu żadnego KDT! To wspólna przestrzeń Warszawy.

Czyli owszem chcieli dotacji, i to potężnej.
Do innych argumentów postu "Bratera" nie odnoszę się, bo są dosyć żałosnym myśleniem życzeniowym, co społeczeństwo powinno dać biednym kupcom. Kupcom, którzy, gdy nie czują na plecach oddechu supermarketów. sprzedają wszystko kilkadziesiąt % drożej, niż w pobliżu supermarketów. Nie mam o to pretensji, ale i wy ich nie miejcie, jeśli ktoś chce was traktować tak, jak traktuje się innych obywateli.

Nawiasem, mam nadzieję, że akcję w W-wie wezmą pod uwagę np. górnicy, kiedy będą znów chcieli zmusić resztę Polaków do dania im pieniędzy.
Za Millera im się udało, ale gdyby facet maił jaja, jak sugerował, to wróciliby na Śląsk poobijani i z niczym. Wreszcie skończyłaby się anarchia i rozbójnicze wymuszenia małych zorganizowanych grup interesu na całym społeczeństwie.
Ale zgoda, nieudane wymuszenie KDT to betka w porównaniu z udanym, wielomiliardowym skokiem na kasę Drogich Górników.

I jeszcze jedno: Myślę, że opamiętanie przyjdzie, gdy polska policja będzie się zachowywać jak francuska, czy niemiecka. To znaczy uświadomi sobie, że jest właśnie od ZMUSZANIA SIŁĄ DO PRZESTRZEGANIE PRAWA.
smdvq / 83.6.91.* / 2009-07-22 19:54

I jeszcze jedno: Myślę, że opamiętanie przyjdzie, gdy polska policja będzie się
zachowywać jak francuska, czy niemiecka. To znaczy uświadomi sobie, że jest właśnie
od ZMUSZANIA SIŁĄ DO PRZESTRZEGANIE PRAWA.


przestrzegania prawa? a przed czym chcesz je przestrzegac? przed wpadaniem w korupcje? aaaa! to jestem za!

z calego serca, zycze ci spotkania z pala i poprzetracania nereczek, urwania jader i grilowani twojego wlasnego grzyba.

za ostro? ojej.. poMRUCZ sobie dla otuchy.
maly kazio / 2009-07-22 10:22 / Bywalec forum
Próżne nadzieje, nie wezmą do stolycy jadą czynownicy związkowi opłacani przez pracodawców???? i raczej mają w głębokim poważaniu innych bo przecież ci inni po 15-tu latach ciężkiej pracy(służyc to oni raczej nie służą ) są na emeryturze.Drodzy nie tylko górnicy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy