Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Money.pl / 2008-09-20 17:02
Komentarze do wiadomości: Elektroniczne papierosy też szkodzą.
Wyświetlaj:
Jędrek Halas / 83.31.94.* / 2010-01-07 12:46
Wpływ na zdrowie glikolu propylenowego

Glikol propylenowy uznawany jest za związek nieszkodliwy dla zdrowia, lub o bardzo niskiej szkodliwości. Przeprowadzono wiele badań, w tym szczegółowe badania na zwierzętach, które wykazały nikłe zagrożenie glikolu propylenowego dla zdrowia[5].
nie stwierdzono by powodował uczulenia
nie wykazuje rakotwórczości
nie jest mutagenny
W odróżnieniu od glikolu polipropylenowego i glikolu etylenowego, glikol propylenowy nie jest toksyczny. W świetle polskich norm, glikol propylenowy nie jest uznawany za związek groźny dla zdrowia ludzkiego.

źródło : Wikipedia
infostic / 2009-12-18 19:17
Ludzie! Co Ci gnoje wyprawiają?!
Ja dzieki e-papierosom prestałem palić. Nic mi nie pomagało, a e-papieros pomógł. Nie palę!!!! Teraz nie palę juz nawet e-papierosa. To jak on może być szkodliwy???? Pozwolił mi rzucić. I napewno nie jest tak szkodliwy jak zwykłe fajki, które mają 4000 różnych substancji chemicznych szkodliwych dla całego organizmu. Kasa im ucieka. Ja już im nie płacę. I o to im chodzi. I Ci co sprzedają gumy i pastylki z nikotyną, oni też protestują. Woleliby żebym palił tytoń, odprowadzał do budżetu akcyzę i zdechł przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Powiesiłbym tych gnoi. Ja zostałem fanem e-fajek i uwżam je za wspaniały wynalazek, który zmienił moje życie. Przeczytaj o tym jak rzuciłem palenie na stronie "O nas" na www.e-fajki.biz
dagmaraKa / 2012-06-08 09:59 / Bywalec forum
dokładnie, ja paliłam paczkę dziennie, dzięki elektronicznemu nie palę od kilku miesięcy, nawet jeśli są szkodliwe, w co wątpię, to chcoiaż nie śmierdzą
beza56 / 83.31.106.* / 2010-01-15 15:43
w calosci popieram to stanowisko, faktycznie z epapierosem można rzucić palenie zwykłych rakotwórczych papierosów. Wygląda na to, ze wolą abyśmy palili zwykłe papierosy pomimo, ze wszystcy wiedzą że szkodzą, niż korzystali z chińskiego wynalazku, który zaspakaja odruch sięgania po papierosa i puszczania sobie dymku, Ja trafiłam do sklepu firmy www.golden-lions.pl , na miejscu dano mi spróbować i już nie rozstaję się z epapierosem ponad miesiąc. PALĘ CAPPUCINKO LUB MENTOLKA, , NIE ŚMIERDZĘ, NIE MAM PETÓW W POPIELNICZCE I CZUJĘ SIĘ LEPIEJ.
a nawet jak się okaże , że cos z nimi jest nie tak..... to przecież skoro zwykłe są rakotworcze to dlaczego pozwalają produkować, sprzedawać i palić,,,,,,,,,,,,,,,???????
yarekok / 77.255.193.* / 2010-01-01 12:56
Nic dodac nic ujac. Banda sku****li i tyle ! Juz najwyzszy czas przestac glosowac i skladac pity. To moze ich obudzi...??? A, moze nie?? Bo kto sie idiota urodzil, ten.....
arkady_pila / 86.63.101.* / 2009-10-04 16:55
Wikipedia o glikolu propelynowym:
Zastosowanie
Glikol propylenowy jest szeroko stosowany m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym (np. środki higieny i produkty kosmetyczne), w medycynie i farmacji).

Artykuły spożywcze:
W produkcji żywności glikol propylenowy używany jest jako konserwant lub emulgator oraz jako składnik barwników i aromatów. Jego oznaczenie to E1520
Brawo autor artykułu! P******* i tłuk!
JanekPjanek / 178.36.2.* / 2010-05-26 11:27
E-papierosy sa zdecydowanie mniej szkodliwe od tradycyjnych papierosow, poza nikotyna, ktora uzaleznia nie zawieraja innych substancji szkodliwych, smolistych, obecnych w dymie papierosow tradycyjnych. Polecam odwiedzenie naszego sklepu z e-papierosami marki Premium http://www.premiumecigarette.com/pl/
TheL / 82.160.17.* / 2009-10-03 23:42
ech zawsze znajdą jakiś nieprawdziwy problem aby ludziom utrudnić życie.
Ja palę już ponad 120 dni epapierosa ze strony www.ecigar.pl i znacznie lepiej się czuję. Lepiej jakbym palił zwykłe i rząd miałby pieniądze z akcyzy ? to chore, mi się podoba mój epapieros i nie zrezygnuję z niego.
Laket / 89.72.7.* / 2009-10-03 10:50
No lobby producentów zwykłych fajek działa ostro. Jak można porównywać szkodliwość zwykłego papierosa z elektonicznym? Oba owszem mają nikotynę, ale po za tym, zwykły zawiera szereg innych groźniejszych substancji, których nie ma w tym e. Czy to nikotyna sama w sobie powoduje raka? Czyli kawa też powoduje raka? To nikotyna robi smołę w płucach? Na pierwszy rzut oka widać, że producenci zwykłych wyrobów tytoniowych trzęsą portkami.
Kamil_palacz / 85.128.81.* / 2009-09-22 17:10
"Ostatnio francuskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że elektroniczne papierosy mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia takie jak glikol propylenowy. "

Co na to wiki??
http://pl.wikipedia.org/wiki/Glikol_propylenowy

"W odróżnieniu od glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest toksyczny."
izzy006 / 91.192.165.* / 2011-09-27 00:37
Być może glikol jest szkodliwy ale na pewno to, co zawarte w e papierosach w mniejszym stopniu szkodzi niż palenie normalnych fajek. Paliłam ponad 10 lat do momentu, aż zaczęły mnie uczulać i musiałam brać "dychawki" żeby nie mieć duszności, w jednej chwili odstawiłam "wdechy" i fajki przeżucając się na e-fajke. I co - i nic problem zniknął, nie kaszle, nie dusze się, mam lepszą wydolność, nie mam alergii i to chyba samo przez się na coś wskazuje.... więc chyba e- wcale nie są takie złe :)
Nor098 / 83.142.202.* / 2009-09-22 14:46
Więc chyba jedynym dowodem na to że e-papierosy szkodzą jest brak dowodów na to że nie szkodzą. Pale e-papierosa w tej chwili już bez nikotyny, wyszedłem z nałogu a to głównie dzięki temu że gdy kumple zapalają fajki to i ja mam co zrobić z rękoma ;) Myślę że nie są gorsze bo o WIELE lepiej się czuje nie paląc analogów. Jak kiedyś ktoś raczy to konkretnie zbadać poznamy całą prawdę. Póki co ciesze sie z e-palenia ;]
(* / 78.154.87.* / 2011-07-04 09:09
Przede wszystkim,przepraszam palaczy za to co napiszę.Papieros typowy czy elektroniczny pasuje tylko do dupy i to w dodatku do nie umytej po opróznieniu się.Natomiast jeśli ktoś dba o higienę osobistą to nigdy nie wsadzi sobie papierosa w odbyt.
felaanabela / 83.31.232.* / 2009-09-22 13:38
http://www.falco.pl/falco/images/stories/wlasciwoscieko-20.pdf

spójrzcie na te badania.
Debile twierdzą że glikol propylenowy szkodzi, to dlaczego jest używany do produkcji kosmetyków, lekarstw oraz powszechnie wykorzystywany w przemyśle spożywczym???
Egon_i / 83.27.93.* / 2009-07-30 21:33
Kilka osób dotarło do tych tekstów. Artykuł podaje błędne tłumaczenie słów Bettchera i wypowiedzi francuskiego urzędnika w Le Monde. Powinno być: (Bettcher) - "To stuprocentowe kłamstwo jakoby WHO twierdziło, że papierosy elektroniczne mogą kogokolwiek wyleczyć z nałogu". (Le Monde, "urzędnik z ministerstwa zdrowia", bez nazwiska) - "Elektroniczne papierosy mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia z wyjątkiem takich jak glikol propylenowy, stosowany m.in. w przemyśle żywnościowym". PAP nawaliła albo ktoś niezręcznie skrócił notę sporządzoną przez PAP.
Mądremu wystarczy. D. Bettcher tylko oświadczył, że WHO nie wypowiadała się na ten temat, nic więcej. Ten drugi cytat jest jeszcze gorzej sfałszowany. Ludzie, co wy robicie!
Dżimi / 79.187.37.* / 2009-06-01 16:29
są różen rodzaje glikolu, to po pierwsze
po drugie o mało się nie przekręciłem po użyciu plastra antynikotynowego,
podobno BEZPIECZNEGO
po trzecie...czemu jeszcze "żadna powazna instytucja" nie przeprowadziła badań klinicznych?
buzza / 2009-01-21 20:00 / Bywalec forum
zakazać picia....alkoholu!
zakazać palenia...papierosów!
zakazać seksu...i p**********!
zakazać oddychania...powietrza!
i to jest świat doskonały.! nie dla mnie!
ja jeste człowiekiem a nie żywym trupem pozbawiony duszy.
izzka / 94.40.44.* / 2009-01-21 18:13
paliłam 40 papierosów dziennie teraz nie pale !!!! dzięki elektronicznym papierosom MILD.
Polecam www.mild.pl to działa
dzikafela / 83.31.196.* / 2010-01-21 17:30
Jestem użytkownikiem elektronicznych papierosów i nie wyobrażam sobie bez nich życia.
Do tej pory najbardziej sprawdził mi się e papieros n-joy zakupiony w sklepie www.ep24.waw.pl który z ręką na sercu mogę polecić. Jest to sklep internetowy a w Warszawie mają swój oddział. Bardzo miła i rzetelna obsługa, jak sama nazwa wskazuje naprawdę można korzystać z nich 24h na dobę
# / 79.191.12.* / 2010-02-10 15:17

Jestem użytkownikiem elektronicznych papierosów i nie wyobrażam sobie bez nich życia.

To zdanie ma być dowodem na to, że NIE UZALEZNIAJĄ?
Kuba5454535 / 82.143.151.* / 2010-01-14 09:10
Tez mam milda i nie polecam. Psuja sie przeokrutnie. Gdy bylem wymienic atomizer w kolejce staly dwie osoby z podobnym problemem.
Gorg / 2009-01-07 15:17 / portfel
No jasne, tylko czy szkodzą bardziej niż prawdziwe? Bo z tego co pamiętam to w zwyklych papierosach jest kilka tysięcy szkodliwych substancji ( m.in. smoła, fenol, krezol, β-naftyloamina, N-nitrozonornikotyna, benozo-a-piren, nikiel, arsen, polon 210, indol, karbazol, katechol) a tutaj raptem znalazł się glikol propylenowy który jest na co dzień wykorzystywany w kosmetykach i w produkcji lodów.
fetta / 83.27.98.* / 2008-09-20 17:02
No przede wszystkim zawierają nikotynę, która jest klasyfikowana jako toksyna??
zorro1 / 213.158.199.* / 2009-05-04 14:58
Od niedawna dowiedziałem sie ze są takie elektroniczne papierosy - i amiezam sobie kupic -to jedyna metoda dla tych co nie mogą rzucic prawdziwych papieroów to zbawienie dla wytrwałych palaczy - niesamowite nie ma zadnych badań ze e-papieros szkodzi a prawdziwy nieszkodzi - he he
zorro1 / 213.158.199.* / 2009-05-04 15:19
super oferta na e-papieros podajcie adresy w warszawie gdzie to cudo można kupić
Jacekplacek12345 / 195.74.69.* / 2010-06-25 15:30
Witam wszystkich

Paliłem zwykłe papierosy od 10 lat. Od 4 miesięcy pale tylko elektroniczne i jest naprawdę super zero kaszlu z rana, itp. Polecam sklep www.efajki24.pl tam zakupiłem swojego Colinsa i jestem zadowolony.
Pozd Jacek
Pleksi / 83.3.129.* / 2009-05-25 20:52
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
toemek124 / 213.158.199.* / 2009-08-13 23:52
na Ursynowie w CH Ursynow przy kasach jest sklep. kupile tam dzisiaj zestaw i jest niezle, podoba mi sie to!
kotkaaa / 78.154.93.* / 2010-01-19 10:06
lobby tytoniowe trzęsie portkami bo im może palaczy ubyć ,ja e palę 3 miesiące widzę same pozytywy ,czuję się lepiej ,nie truję nikogo .Paliłam 30 lat z dnia na dzień rzuciłam śmierdziuchy.Wejdźcie na fora epalaczy ,poczytajcie
Andri / 89.151.22.* / 2010-02-10 02:14
Wszystko co ludzkie nie jest mi obce i palę e papieroska bo jestem wolnym człowiekiem i basta.
KRULIK 2222 / 83.29.150.* / 2010-12-27 19:26
JA PALIŁEM 45 LAT ZACZŁEM PALIC e PAPIEROSY REWELACJA TERAZ JESTEM WOLNY OD NAŁOGU JUSZ 17 MIESIECY POLECAM WSZYSKIM CHCACYCH ODŁUCZYC SIE PALENIA ----- DZIAŁA
papryka111 / 84.38.19.* / 2010-06-16 11:38
Jak na razie wszelkie badania potwierdzają, że są na pewno zdrowsze od normalnych fajek.
Zamiast zakazywać zdrowszego, bezpieczniejszego produktu, może zakażmy palenia tytoniu skoro wiemy, że powoduje mnóstwo chorób! Ja pale od kilku miesięcy i czuje się świetnie. Wrócił węch, nie śmierdze, nie pomieszkuje już na balkonie no i cera znacznie lepiej wygląda. Mam kilka epków . Najnowszy nabytek M601C rewelacja polecam go moim znajomym. Zwłaszcza początkującym bo daje dużego kopa i praktycznie nie ywmaga obsługi.
kuszczyk / 87.206.137.* / 2011-02-02 01:09
Superowa sprawa,co pół godziny łapię dwa buchy i mi starczy i mogę nawet kółeczka puszczać,po prostu bomba.No i ocaleje wreszcie część polarów,w których nie zdążyłem jeszcze dziur wypalić jak jechałem wozem i jarałem normalne faje.Nobel dla wynalazcy e-fajków.....:))
6 7 8 9 10 11
na koniec starsze

Najnowsze wpisy