Forum Polityka, aktualnościKraj

Emeryci nie zapłacą abonamentu RTV

Emeryci nie zapłacą abonamentu RTV

Money.pl / 2008-03-06 09:05
Komentarze do wiadomości: Emeryci nie zapłacą abonamentu RTV.
Wyświetlaj:
xploytx / 217.197.73.* / 2012-09-26 18:41
Kupię sobie wagę fiskalną pod kibel ,aby być gotowym gdy ten pir...niety rząd zechce opodatkować również moje gówno ,Później jeszcze tylko miernik przepływu powietrza i podatek za k....wa oddychanie .
K....... J........y kraj .Dosyć tego syfu.
Salomon49 / 83.21.69.* / 2010-03-01 16:40
Na co czekali hipokryci z PO, przez cały styczeń luty -- żeby ten projekt zwolnic, ale ustalić jakąś rozsądna granicę biedy, dla emerytów i rencistów, np. 4000 zł brutto, a tak, to Jaruzelski i Kiszczak i inni tacy emeryci zasłużeni dla UB, SB, PZPR, ZSRR, z emeryturą niesłuszną i wysoką - też będą zwolnieni z tej daniny, tylko robole, z najniższej płacą, będą ją bulić...
Sareka / 83.25.85.* / 2010-03-29 13:42
To nie PO czekało ,tylkoPREZYDENT RP LECH KACZYŃSKI NIE PODPISAŁ USTAWY,BO ZBANKRUTOWAŁA BY RTV NALEŻĄcy DO PIS-u-ustawę przesłał do TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO-TAK PREZYDENT DBA O NAJBIEDNIEJSZYCH.
tatuś / 195.3.200.* / 2010-03-23 15:09
A mówiłem synu: UCZ SIĘ, a ty na szkołę kamieniami rzucałeś!
andowc / 83.30.108.* / 2008-10-25 17:32
W przyszłości, nie będą płacić podatku od dochodu (PIT-u), bo go nie MAJĄ (mają jałmużnę od państwa).
gen 333 / 83.23.154.* / 2008-03-10 20:52
Panstwo nie jest od wychowania,ale mimo wszystko na kulture wysoka musi stawiac,bo ktoz inny to uczyni i zostaniemy panstwem gdzie produkuje sie tylko sitcomy na amerykanskich patentach!Cos trzeba z abonamentem zrobic(po co ma istniec danina ktora jest niesciagalna?!ot tak,ze jedni byli zwalniani z placenia i inni nie) i wtedy mam nadzieje TVP ograniczy emisje reklam a dobre ambitne filmy nie beda pokazywane o 23 cos!Najwiecej na likwidacji abonamentu straci jednak radio publiczne,bo jego glownym zrodlem finansowania jest abonament(a przy okazji oplacane tez sa z tego np.orkiestry symfoniczne)natomiast w przypadku TVP ok.70%budzetu uzyskiwane jest z reklam.
conte30 / 83.168.106.* / 2008-08-05 21:24
Najlepsze filmy powstają w USA, najlepsze przedstawienia teatralne - w USA, najlepsi artyści operowi występują w Metropolitan w USA, najlepsi muzycy uciekają z Polski do USA - tam nie ma abonamentu ani ministerstwa kultury, a wszystko mają najlepsze. Rynek sam decyduje o tym czego chce i jeśli w Polsce ludzie nie chcą oglądać nudnego badziewia w publicznej TVP to znaczy że zgodnie z demokratycznymi zasadami trzeba uszanować wolę większości i znieść haracz na zarobki dziennikarzy telewizji.
T. / 81.190.51.* / 2010-03-01 21:34
Ostatnio , coraz rzadziej włączam telewizor ,tym samym zmiejszam zużycie energii.Co przynosi mi korzyść materialną.Radia polskiego też nie słucham , bo jest nudne. Za to słucham muzyki przez internet radia amerykańskiego. I mam to wszystko głęboko i daleko ,gdzieś w okolicach dwunastnicy ...
kabanos / 62.87.147.* / 2008-10-25 17:03
Bez przesady - aż tak dobre filmy z USA nie są. Owszem zdarzają się dobre, ale robi się ich dużo - w takiej liczbie musi się trafić coś dobrego. Ale jak wszędzie większość to niestety większe lub mniejsze "gnioty", które reszta świata jest zmuszona oglądać ulegając powszechnej propagandzie kultury masowej i rzeszy speców od marketingu, nie oszczędzających na reklamie amerykańskiego przemysłu filmowego. Kiedyś mówiło się, że wszystko co Radzieckie jest najlepsze - ironia czasu. Zapewne kiedyś, kiedy Chiny będą światowym mocarstwem (a może inny kraj), to wszyscy będą zauroczeni ichną kulturą i stylem życia.... oby nie :).
T. / 81.190.51.* / 2010-03-01 21:39
Te gnioty 'kabanos' , to my oglądamy w naszym TV , a później lecą reklamy , reklamy i reklamy . Bo za jeden kupiony dobry ,drogi film amerykański dostaniemy trzy gnioty za darmo.
waz(usa) / 64.21.123.* / 2008-03-08 16:44
=Obowiazek placenia abonamentu...= Wolne zarty!
1. Nie przejmuje sie takimi =obowiazkami=.
2. W Polsce NIE MA TELEWIZJI PUBLICZNEJ, powtarzam to juz ktorys raz z rzedu na tym forum. JeST TV PANSTWOWA. Niech rzad ja sprywatyzuje.
W USA mamy TV publiczna ktora jest calkowicie niezalezna od politykow, bez reklam, a finansowana jest z wolnych datkow obywateli.
PSF / 79.188.238.* / 2008-03-06 11:35
a w Warszawie rządzi Hanka;
>Otworzyli wcześniej wiadukt, więc dostaną karę<
70 tys. zł kary wlepił nadzór budowlany drogowcom, bo bez zwłoki wpuścili kierowców na nowy wiadukt obok hipermarketu Auchan przy Puławskiej. Inny wiadukt na wszelki wypadek stoi więc gotowy już trzeci miesiąc.

Aż strach pomyśleć co będzie jak zdążą ze stadionem na czas, tez mogą dosatć karę, ale to chyba nie grozi im bo w pierwszej kolejności na pewno Hanka zadba aby jej prezent dla ITI był wybudowany w pierwszej kolejności.
360 milionów z budzetu Warszawy wyrwie dla ITI gdzie jest taki drógi kraj na świecie ?
valabongo / 195.177.83.* / 2008-03-06 09:27
czy to jest moze zgodne z konstytucja? czy jakis prawnik moglby sie wypowiedziec?
jesli telewizja jest publiczna a abonament ma charakter podatku "od lebka" to dlaczego pewna grupa ma by uprzywilejowana?
makler09 / 2012-09-27 09:30 / Bywalec forum
przecież często się tak zdraza, chodzi mi po uprzywilejowanie pewnych grup, tak samo no jak rolnicy i ich KRUS, co to niby mam być jak nie uprzywilejowanie
Sabre / 2008-03-06 09:05 / Tysiącznik na forum
"emeryci oraz renciści i rolnicy stale niezdolni do pracy".
Brzmi znajomo? Tak, to jest właśnie trzon elektoratu PiS:) A co zrobi teraz PiS? Oczywiście zacznie słać gromy na ten pomysł, mówić o skandalicznych pomysłach, itd. Czyli, będzie żądał, by emeryci, renciści i rolnicy stale niezdolni do pracy ... płacili abonament! Bojąc się utraty kontroli na mediami publicznymi, ich marginalizacji, czy też kłopotów bezabonamentowych, poświęcą swój elektorat.
Dotąd myślałem że PiS w nastepnych wyborach parlamentarnych dostanie się do parlamentu. Teraz, patrząc na ich głupotę, zaczynam mieć wątpliwości.
emeryt i OBYWATEL / 81.210.19.* / 2008-04-08 08:40
"Co zrobi PiS"? Nic nie musi robić. Nie będę płacił abonamentu, a i tak oddam głos na PiS. Wróci PiS do władzy i wprowadzi abonament? Zapłacę!
cobędzie?du..pamokraityle! / 83.24.219.* / 2008-03-06 17:17
o widzę, że czujesz się jak ryba w wodzie. Wywąchałeś grę operacyjną abonamentem nazwaną
"a co zrobi teraz PIS". No cóż SB-Sabre cudu gospodarczego z tego nie będzie, perspektywa II Irnalndii przez to się nie przybliży. Historia, jak żywcem wzięta z PRL - walka z wiatrakami serwowana publice jako zamiennik braku sukcesów komunistycznej gospodarki.
lciesiel / 2008-03-06 09:14 / Bywalec forum
Z tym elekoratem - to dokładnie to samo przyszło mi na myśl.
Poza tym, pomysł o finansowaniu telewizji wyłącznie z budżetu jest jeszcze gorsza sprawą niż obecny abonament ( + oczywiście jeszcze jakaś świetnie opłacana rada, czy fundusz ) - ponieważ zapłacą za to również Ci, którzy np. nie mają telewizora.
Moim zdaniem, telewizja powinna być finansowana wyłącznie z abonamentu i ewentualnie reklam, praw autorskich, itp.- a abonament, jak w każdej innej stacji - powinien wpływać z tytułu umów z odbiorcami indywidualnymi.
Jeżeli takich odbircow byłoby niewielu - to oznaczałoby, iż takiej stacji ludzie po prostu oglądać sobie nie życzą, a szanowna władza utrzymuje molocha, którego nikt nie chce - a więc po co on?
zb 1 / 83.30.182.* / 2008-03-08 07:03
A kto nie ma telewizora, palancie
T. / 81.190.51.* / 2010-03-01 21:49
Nie ważne , że nie ma !
W Polsce musi każdy płacić ! - Za wszystko . Ciekawe ,kiedy nałożą obowiązek posiadania dodatkowych liczników ścieków przy muszlach w ubikacjach ?
znawca / 83.5.150.* / 2008-03-06 09:30
No ja np popieram finansowanie z 4 ministerstw. Dlaczego to JA mam płacić abonament za TVP skoro już płacę mając Cyfrę+?
lciesiel / 2008-03-06 10:59 / Bywalec forum
Pytanie dlaczego powinieneś teraz płacić 3 razy? Zapewne płacisz, co najmniej 2 razy:
abonament Cyfra, abonament TVP i "normalny" podatek?
Jeżeli miałbyś normalny abonament za TVP i byłby to po prostu zwykły kanał w pakiecie np. Cyfry - to płacilibyśmy tylko raz - jako składowa abonamentu operatora i tyle.
Kupujesz normalną usługę, produkt - wiesz co i za ile. Ty decydujesz, co Ci jest potrzebne w zyciu - a nie urzędnik, który bierze sporą forsę, aby Cię uszczęśliwić, wychować Ciebie i Twoje dzieci. Państwo nie jest od wychowywania!
Jesli nie wykupisz pakietu z TVP - po prostu nie oglądasz, a płacony przez Ciebie podatek, np. VAT ( bo zawsze go płacisz - dochodowy niekoniecznie ) - nie miałby prawa trafić do TVP, skoro Ty tego nie oglądasz.
Finansując TVP z budżetu - zawsze sie znajdzie kolejny "bardzo ważny i społecznie potrzebny" ale drogi projekt do zrealizowania,, którego później nikt nie ogląda. A tak istotna "misja publiczna" polega na tym, że np. Euro 2008 w piłce "kopanej" - w TVP nie zobaczysz...
Sabre / 2008-03-06 11:48 / Tysiącznik na forum
Abonamentu na Telewizję Polityczną nie należy prównywać z normalnym abonamentem (np. na Cyfrę), no i oczywiscie z podatkiem. Jak to słusznie nazwał Trybunał Konstytucyjny, jest to danina ... , prościej mówiąc, łatwa forsa dla aktualnie siedzących na stołkach:)
A za tę forsę płacą posłuszeństwem wobec tych, którzy na stołkach ich posadzili. Dlatego ci posadzeni i sadzający z abonamentu nie zrezygnują tak łatwo. Można sobie snuć różne pomysły co do zastapienie tej daniny czymś rozsądnym, ale każde rozwiązanie będzie dla nich (stołkowiczów), nie do zaakceptowania - mają teraz zbyt dobrze!
Plan PO nie jest zły. Pozbawią PiS i LiD społecznego poparcia (bo na razie wiele więcej nie mogą zrobić), ale co później będzie? Odcięcie TVP od źródełka albo spowodowałoby jego upadek, albo przystosowanie się do normalnych rynkowych realiów. Dla mnie obie opcje są do zaakceptowania.
lciesiel / 2008-03-06 12:19 / Bywalec forum
Ok, ja naprawde rozumiem, ze chcą więcej i więcej - ale nie zamierzam się na to godzić i abonamentu na rządową szczekaczkę nie płacę, i płacił nie będę!
Ja tego nie zamawiałem, nie korzystam i najlepiej niech mi odłączą, jak maja ochotę.
Sabre / 2008-03-06 09:27 / Tysiącznik na forum
Twój pomysł (umowy z odbiorcami indywidualnymi) jest dobry, ale chyba nierealny. Nie ma szans, by zrezygnowali z tak dużych pieniędzy.
I nie ma co się łudzić, obecny projekt PO z Funduszem i zwolnieniami abonamentowymi dla emerytów i rencistów, ma małe szanse powodzenia. Na drodze stoi zawsze posłuszne veto pana prezydenta i brak poparcia LiD, by je odrzucić. Także ten pomysł nie przejdzie, jedynie pokaże kto chce dalej ciągnąć forsę:) A gdyby jakimś cudem przeszedł, to PO też na tym wygra - tzw. Telewizja Polityczna (bo chyba tylko tak można ją nazwać), dużo straci.
lciesiel / 2008-03-06 10:49 / Bywalec forum
Pieniądze mogłyby być większe, gdyby można było przyciągnąć więcej reklam. TVP, to jednak spora marka, rozpoznawalna, posiadająca wykwalifikowaną kadrę, doświadczenie, "sieć dystrybucji". Potrzeba tam tylko dobrego menagera - a nie polityka, który patrzy jak szybko się nakraść, bo za 4 lata wybory.
Pajchiwo / 2008-03-06 17:29 / Tysiącznik na forum
No tak, ale Ty piszesz o ludziach, których kiedyś nazywano "mężami stanu", patriotami itd. Teraz mamy tylko pieniących się partyjniaków z kilku partii, zajętych erystyką...
nula / 80.48.103.* / 2008-03-14 15:49
Te żenujące apele do obywateli, by koniecznie płacili abonament. Łatwa, duża forsa, więc walka o nią bezpardonowa. A może by tak powalczyć o godziwe emerytury, wówczas i ,,świadomość obywatelska" byłaby wyższa. A może po prostu podnieść miesięczne świadczenia emerytalne o wysokość abonamentu i w rozliczeniu rocznym potrącić ową kwotę na abonament .
EWIL / 77.115.83.* / 2008-05-16 18:43
wielki przywilej,połowa naszych obywateli ma w dupie abonament i nie płaci.

Najnowsze wpisy